reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

Sandros - ja miałam coś podobnego - taka nie boląca kuleczkę w piersi - wystraszyłam się i poszłam do gincia na USG piersi po którym stwierdził, że to nic groźnego i że jest to związane z karmieniem - guzek zniknął jakieś 2 miesiące po tym jak przestałam karmić.

Pozdrawiam
 
reklama
Prosze o opinię na temat laktatorów, ten który miałam poprzednio zupełnie sie nie sprawdził i musiałam odciagac pokarm ręcznie - strasznie duzo roboty! :-[ Teraz chciałam sie zaopatrzyc w taki, który zda egzamin. Dodam , ze nie miałam problemow z karmieniem ani zastojów (karmiłam dwa lata) - mleczko odciagałam jak musiałam isc na wykłady. teraz nie wiem jak będzie, bo mam planowana cesarkę i troche sie martwię o to kiedy i ile pojawi sie mleczka. Pozdrawiam wszystkie karmicielki!
 
ja mam canpola, takiego z wajcha-dobrze robi na bikol ;)
jest ok. mleczko sciaga sie bezbolesnie i jest naprawde komfortowo. o ile "dojenie" w ogole mozna tak okreslic... okropna czynnosc.
pozdrawiam :-*
 
Witam, ja jestem również po cesarce i z mleczkiem nie było problemów. Odrazu było mleko i dziecko się najadało, natomiast pediatra mi odradziła stosowania odciągaczy, gdyż odciagać odciąga część mleka a reszta zostaje, dziecko jest najlepszym laktatorem i można go używać tylko w wyjątkowych sytuacjach, ja miałam nawały pokarmu mała najadała się jedną piersią więc czasem musiałam z drugiej odciągnąć(laktaror AVENT) bo inaczej ciurkiem mi leciało, ale tak to go nie stosowałam. Pozdrawiam :)
 
Żużaczku, a nie piszesz jaki poprzednio miałaś laktator? Ja miałam Medelę i byłam zadowolona. No i też urodziłam przez cesarkę - mleczko miałam bez żadnych problemów w dostatecznej ilości, więc dlaczego Ty nie miałabyś mieć? No a laktator przydaje się w różnych sytuacjach. O Avencie też słyszałam, że dobry, mam inne produkty tej firmy i jestem zadowolona. Odstraszyła mnie tylko cena. Medela jest o wiele tańsza. Może nie wygląda tak efektownie, ale też skuteczna. Dodatkowo jest tak skonstruowana, że jeśli trzeba dużo odciągać, jest do niej przystawka dzięki której odciąga się elektrycznie - znacznie mniej męczące, jeśli trzeba odciągać pokarm na przykład do karmienia. Przystawki można przeważnie wyporzyczyć w szpitalu lub poradni laktacyjnej.

pozdrawiam
nikita
 
NIkita to był laktator z gruszka zamiast pompki - 7 lat temu nie było większego wyboru :-[. Ostatnio czytałam ulotke laktatora NUCK, z końcówka masujacą.
 
No tak, ja też czytałam o tych laktatorach NUka, podobno rewelacja, ale dużo zależy od zasobności kieszeni... ten nowy NUK pewnie do najtańszych nie należy.... ale jeśli będziesz musiała dużo odciągać, może warto zainwestować?

pozdrawiam
nikita
 
Ogladałam laktatory na Allegro. Zawrotu głowy mozna dostac. Ale wydaje mi sie, ze najwieksza popularnoscia ciesza sie Avent z nakładka masujaca. Widziałam tam tez elektryczne. :-[ Sama juz nie wiem. Mam ten problem, ze mam mniej niz normalnie kanalików mlecznych i pokarm nie "wali z piersi" jak z kranu. Może dla tego synek nigdy kolki nie miał? No ale w zwiazku z tym odciaganie pokarmu to istny koszmar. Moze te elektryczne sa skuteczniejsze??
 
reklama
Jeśli masz taki problem, to elektryczne pewnie będą lepsze, bo się tak nie umęczysz - nie trzeba machać wajhą, maszyna robi to za Ciebie, a Ty tylko siedzisz i myślisz o niebieskich migdałach :laugh:

pozdrawiam
nikita
 
Do góry