reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

Witaj, imienniczko! :laugh:

Ja w tej kwestii mam spore doświadczenia, bo latam do pracy od 3 miesięcy. Korzystałam z pojemniczków 100 ml (na mocz, hehe - do kupienia w aptece), a także z woreczków Medela (bo mam ich laktator). Jeżeli chcesz zamrażać w domu, to polecam woreczki, bo mają atest. Ale ja przestałam z nich korzystać, bo muszę potem z tym mlekiem jechać przez całe miasto i przeciekają niemiłosiernie. Obecnie odciągam mleczko w pracy, przelewam do kubeczków (tych na mocz), mocno zakręcam i jadę.
Z tego, co wiem, to w "zwykłym" zamrażalniku mleczko nie powinna za długo stać. Sprawdź, jaką masz tam temperaturę.

Pozdrawiam,
Ania :)
 
reklama
Avocado a czy nie uważasz że to powinny byc pojemniki z atestem na żywność? mysle że kubeczki na mocz nie są wykonane ze zbyt wysokiej jakości plastiku, przyznam że jestem zaskoczona takim rozwiązenim ???
 
Pewnie, że lepsze z atestem. Ale nie mam wyboru, bo to, co ma atest - przecieka.
Pozostają mi tylko te pojemniczki. Na szczęście po małej nie widać, żeby jej to szkodziło.
 
Potwierdzam słowa Nikity,

na początku odciągaj po malutku, żeby rzeczywiście nie zabrakło przy następnym karmieniu (np. po 20 ml.). Po jakimś czasie (kilka dni) powinno się ustabilizować na takim poziomie, żeby starczało i dla dziecka, i 'dla laktatora'. Możesz w ten sposób nakręcić sobie laktację. Tylko uważaj, bo jak sobie ją tak nakręcisz, to potem będziesz tyle produkować, że ho ho. ;D
Ja mam teraz ten problem. Moja mała wcina już słoiczki, ja w pracy odciągam hektolitry, a ona nie jest w stanie tego przejeść.
Ostatniu psu to oddawałam !!! HAHAHA !!! ;D
 
Aniu z tego co ja wiem to mleko moze stac w zamrazalniku do pol roku. Ja tez korzystalam z pojemników na mosz i Wiki nic nie jest.
 
Hej Dziewczyny :)
Jeśli chodzi o pojemniki na mocz - są bezpieczne!
Najlepiej dla pewności kupić te jałowe (pakowane w folię). Wtedy ma się pewność, że nie ma w nich bakterii.
Ja osobiście używam woreczków do zamrażania, które kupiłam na Allegro i kosztowały około 25 zł za 30 sztuk. Isi nic nie jest, więc też mogę polecić.
Pozdrawiam.
Magda
 
Dziewczyny powiedzcie jak dlugo mozna przechowywać w jakich tempwraturach odciągniety pokarm
wiem ze w tem [pokojowej moze stac 12godzin (chyba)

czy to prawda ze raz odgrzewanego mleka z piersi nie owlno podgrzewac jeszcze raz???

czy produkcja mleka zalezy od tego czy ssie je dziecko czy osciagam???

z góry dzieki za pomoc
 
wiem ze najlepiej mleko przechowywac w lodowce- dzien a zamrozone nawet pol roku.
Mleczko prokujuje sie jak jest oproznina piers , w jaki sposob to chiba bez znaczenie.
Ja jak milam kryzys to odciagalam
Ale tak to dziecko dostawiam nawet do 2 piersi w czasie jednego karmienia
 
Kasiula - na moim laktatorze pisza, ze mlekjo mozna przechowywac do 48 h w lodowce, ale nie w drzwiach tylko najlepiej z tylu lodowki, tam gdzie najzimniej.

Tez slyszalam zeby raz odgrzewanego mleka nie podawac, ale raz sie z mezem nie dogadalam i wyszlo na to, ze Maly dostal juz raz odgrzewane mleko i nic mu nie bylo.

Ha spotkalam sie z 2 opiniami co do produkcji mleka. 1 ze nie ma znaczenia czy to laktator sciaga czy dzidzia, a 2ga ze jak dzidzia sciaga to lepiej pobudza produkcje mleka, bo wydziela sie wtedy oksytocyna, ktora nie wydziela sie przy sciaganiu mleka laktatorem. Jak wiadomo oksytocyna miedzy innymi pobudza produkcje mleka. Do mnie calkiem przemawia ta 2ga wersja. :D
 
reklama
Do góry