reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i komu powiedziałyście o ciąży

Xandii, wypozycz kilka ksiazek "skad sie biora dzieci?" przeznaczonych dla dzieci w jej wieku, przeczytaj najpierw sama, zeby sie oswoic z tematyka i slownictwem, potem albo opowiedz jej to wlasnymi slowami albo po prostu przeczytajcie ksiazke razem. Zwykle w takich ksiazkach jest tez rozdzial dla rodzicow i opiekunow ze wskazowkami. Niestety nie moge ci podac tytulow,bo nie pamietam. Moja mama nam ( mojej siostrze i mnie) takie ksiazki kupowala i czytala,bylo latwiej.I mozesz juz sie za nimi rozejzec,bo dzieci zaskakuja nas pytaniami "niewiadomo skad i kiedy" wiec lepiej byc przygotowanym... swoja droga to tez podoba mi sie,jak jej to wytlumaczylas...
 
reklama
wprawdzie nie jestem jeszcze w ciazy ( zaczynamy starania na dniach), ale juz wymyslilam jak powiem mojemu kochanemu... pare tygodni temu kupilam ksiazke z ilustracjami, wierszami i myslami dla tat i wlasnie zamierzam ja mu dac w odpowiednim czasie,moze z testem.... moim rodzicom bede musiala powiedziec przez telephone,ale zeby byla troche niespodzianka to przesuniemy im przyjazd do nas z wiosny na termin tuz przed porodem; oni wiedza,ze chcemy dzidzie ale juz zwatpili kiedy w koncu sie zdecydujemy, wiec mysle ze bedzie to mila niespodzianka... jego rodzicom wpadlam na pomysl,zeby ofiarowac w prezencie w duzym a raczej olbrzymim oblozonym papierem pudelku wozek i jak go rozpakuja po prostu skomentowac,ze chyba sie przyda za pare miesiecy aby u nich byl jak bedziemy ich odwiedzac z malenstwem... ale przede wszystkim najpierw musimy sie pozadnie wziac do roboty, LOL....
 
czytam dziewczyny ten watek i tak mi fajnie cieplutko jak slysze wasze historie.Ja tez sie zastanawialam jak bym powiedziala mojemu mezuskowi ze spodziewamy sie dzidzi.Nie mam tak latwo jak wy.On wie lepiej niz ja kiedy mialam @ i kiedy kolejna powinna przyjsc.wic jesli okres bedize mi sie spoznial to pierwszy poleci po test i bede MUSIALA go zrobic w jego obecnosci.Chyba niespodzianka mi sie nie uda jak wam
spokojnej nocki
 
Do góry