reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak idzie "wam" z mowa??

ola652

Mamusia Adrianka!
Dołączył(a)
5 Lipiec 2008
Postów
980
jak w temacie, zastanawiam sie jak wasze październikowe cukieraski gadają, bo mój mały (co mnie zastanawia) niestety nic, poza a co to i nieeee, no i oczywiście po swojemu to mu się buzia nie zamyka ale ogólnie nic nie chce gadać, a kuma naprawdę wszystko, czy wasze dzieciaczki "nawijają równo"?? :-p:-p pozdrawiam
 
reklama
Mały po "ludzku";-) mówi niewiele (mama, tata, baba, nie) za to po "swojemu" zna b. dużo słów, które tylko ja rozumiem i tłumaczę rodzince, która się powoli tego uczy. Muszę jednak przyznać, że rozumie chyba wszystko co się mówi do niego:tak::-)
 
Witam Was ponownie po baaaardzo długiej przerwie...
Widzę, że niektóre z nas październikóweczek 2007 stały się znów mamusiami.
Moja Kingusia kończy 2 latka 15 października i jeśli chodzi o mowę to ja jestem w szoku.
Mówi praktycznie wszystko i to pełnymi - prostymi oczywiście zdaniami np. Mamusiu obierz Kini jabłko. Mamusiu daj coca-colę. Adasiu kocham Cię bardzo.
Naprawdę super.
Zaczęła mówić bardzo szybko. Jak kończyła roczek już mówiła pojedyncze słowa i tak z biegiem czasu rozwinęła tę umiejętność. Od jakiegoś czasu nie ma już żadnego problemu z porozumiewaniem się z nią.
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny:) ja tutaj po tak dłuuuuuuuuuuuugim czasie w końcu znalazłam czas aby wejść na bb:-)

Sunrise wiesz , że moja Lenusia tez mnie zadziwia swoją mową poprostu nawija jak najęta i to nie wcale półsłówkami tylko tak jak Twoja Kingusia całymi zdaniami:-) czasami nawet przegada nas wszystkicha skąd czerpie tyle energii to ja nawet nie wiem...:-)
a tak pozatym to Nasze październikóweczki,które były z nami na bb też gdzieś zaginęły co nie??
 
U nas z mowa bardzo źle w grudniu będziemy w Polsce mam zamiar odwiedzić logopedę, mały najwyraźniej nie ma zamiaru mówić, chciałabym oddać go do przedszkola ale niestety nie mogę póki nie zacznie sie jako tako komunikować, nawija po swojemu a ja sie strasznie denerwuje, tez bym chcial sie pochwalić noo coż z mowa niestety nie ty razem, pozdrawiam ciepło -ola.
 
moj synek ma 2lata i 5 miesiecy i bardzo malo mowi i tez sie tym martwie.(mama tata, opa, daj, pic,amaama)no i moj syn wszystko rozumie i robi na nocniczek.czasami mysle ze z nim jes cos nie tak i nie wiem co robic.
 
reklama
Mój synek tez bardzo mało mówił i zresztą mówi nadal mało :-). Ostatnio zaczął coś załapywać. Każdego dnia powtórzy mi jakieś słowo ale tak sam z siebie zeby powiedział mama pić czy mama siuisiu a umie mówić siusiu to nie. Pytałam się lekarza czy może udać się z nim do logopedy ale powiedział ze do 3 lat dziecko a w szczególności chłopcy maja prawo nie mówić i jeszcze pow. ze jeżeli dziecko rozumie to co się do niego mówi to jest wszystko dobrze tylko trzeba trochę wymuszać na dziecku mowę. Bo jak to lekarz pow. my mamy rozumiemy własne dziecko i ono nie ma potrzeby aby mówić.

http://www.zdjecia-slubne-lodz.com
 
Do góry