reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Jak karmic? 5-cio miesieczne dziecko

Rozwiązania
0
Witam.karmie córeczkę mlekiem bebilon 1.Skonczyla 5-ty miesiąc.Czy moge wprowadzać juz mleko nastepne Bebilon 2? Sądze ze tym sie nie najada bo nie przesypia calej nocy.Tak mi sie wydaje ze mleko za malo wartosciowe.Pozdrawiam

reklama

mamuska2

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Moja coreczka skonczyla dzisiaj 5 miesiecy i wlasnie jestesmy po pierwszych dwoch lyzeczkach puree z ziemiaczka . (wczoraj zrobila mi dziure w jablku ;))
Mala ostatnio nie chciala za bardzo pic mleczka... wiec probjemy inne jedzonko - zobaczymy jak bedzie ;)
Na poczatek marcheweczka gotowana i ziemniaczek ,potem jabluszko... kaszka na noc .
....a pozniej na pewno bedzie jakas zupka i sloiczki ;)
Mleka nie zmieniamy do 6 miesiaca - Aptamil 1 :)

Ostatnia edycja:

mamaA

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja wprowadziłam Bebilon 2 dopiero kiedy Amadeusz skończył 6 miesięcy( większość pediatrów tak radzi) i chyba lepiej nie wprowadzać nowego mleka zbyt wcześnie. Dziecko różnie reaguje na zmiany- może mieć na początku rewelacje żołądkowe, bóle brzuszka i ogólne rozdrażnienie. Moja lekarka zachęcała mnie nawet bym wstrzymała się z 2 do 7 mięsiąca ale za to zaczęła wprowadzać więcej produktów "stałych"-2, 3 łyżeczki tartego jabłuszka, purre z ziemniaków, zupki ze słoiczków. Ja co prawda jej nie posłuchałam, ale zrobiła tak moja znajoma( jej synek jest od mojego starszy o 2 tyg) i uważała, że słusznie zrobiła. Jeśli zamierzasz wprowadzać nowe posiłki polecam, ci Hippa-bezpieczna firma, która gwarantuje jakość ( możesz zamówić na dodomku.pl-oficjalny dystrybutor produktów). Dzisiaj żałuję trochę, że "bawiłam" się w gotowanie- wróciłam do pracy kiedy Amadeusz miał 7 miesięcy więc kazdy posiłek dla niego przyrządzałam późnym wieczorem. Moje znajome kupowały gotowe obiadki i dziwiły się ,że ja tego nie robię tylko się zadręczam

mamuska2

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
... do przygotowywania pierwszych posilkow ,polecam zakupic cos takiego jak babycook - w nim wlasnie gotuje sie warzywka do spozycia a potem miksuje-

Przygotowanie obiadku dla mojej coreczki nie sprawia mi zadnego problemu- musze tylko obrac ze skorki warzywka i pokroic je w kosteczke!:-)

co do zmiany mleka ; na opakowaniu jest napisane ,ze 1 zmienia sie po 6 miesiacu !

(a tak szczerze mowiac,to ja jakos nie bardzo jestem przekonana do tych wszystkich konserwowanych "gotowcow"...
pewnie kiedys tez sie skusze na zakup niejednego : poki co , wole sama wszystko przyrzadzac:tak:-zwlaszcza ze to nie jest teraz takie mega skomplikowane )

Ostatnia edycja:
Rozwiązania
0
witam
ja karmie swojego synka od tygodnia mlekiem nan1, synek ma 5 miesiecy i chcialabym mu wprowadzic cos nowego do jedenia ale nie wiem od czego zaczac:-( moze cos mi podpowiecie
dziekuje
pozdrawiam

Miasto
Zamośc
Rozwiązania
0
kazde dziecko ma inne potrzeby...to ze mamy napisane za mleku ze 5 miesieczny maluch powinnien dostawac 5 posilkow to malo istotne...jezeli tak jest to owszem bardzo dobrze pod warunkiem ze zjada te 210ml i mu to wystarcza. Moja coreczka ma 5 i pol miesiaca nigdy mi jeszcze nie wypila wiecej mleka niz 150ml wiec karmie na raty zazwyczaj jest to 7 -8 posilkow od 90 do 150ml w zaleznoci od tego ile potrzebuje, Ola jest pod stala kontrola neonatologa gdyz mielismy problem z byt wysoka leukocytoza ale juz jest wszystko ok. wlasnie ostatnio bylysmy u pani profesor i powiedziala ze dziecko na butelce tak samo trzeba karmic jak przy piersi czyli na zadanie oczywiscie jezeli wystepuje nadwage nie nalezy tego robic.Po za mlekiem z butelki daje jej zupke raz dziennie ktora robie sama staram sie urozmaicac jej diete czasem jest to marchewka ziemniak i kurczak czasem odrobina ryzu, brokula, teraz bedziemy wprowadzac brukselke i kaszke manna zupki jej bardzo smakuja nie ma zadnych wzdec i bolu brzuszka na deser jabluszko czasem z rozpuszczona polowka biszkopta do picia woda z soczkiem malinowymherbatka ziolowa lub soczek jablkowy. Na noc dostaje kaszke mleczno ryzowa polecam waniliowa bananowa i malinowa..pycha:) wypija 150ml i spi do 4 pozniej tylko mleko i jeszcze drzemka do 6. Apropo to od 5 miesiaca podaje Oli mleko Nan 2 bo 1 sie poprostu nie najadala...lekarz nam to polecil bo 1 jest bardzo chyda i ciezko jest sie dziecku najesc. Pozdrawiam mamusie;)

don_kichot

Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Mleko nastepne dopiero po skonczeniu 6 miesiąca. Moj synek do tej pory nie przesypia calej nocy, ale jesli Ci to pomoze to dodawaj troche kaszki lub kleiku ryzowego do wieczornego karmienia - jezeli budzi sie z glodu to moze jej pomoc.
W tym wieku mozna juz wprowadzac jablka, marchewke, śliwki, bananka - najlepiej tarte albo zmiksowane. Herbatki z rumianku i innych ziółek tez są mile widziane :)

Mariolciaa

Rozwiązania
0
Ja zaczęłam małemu wprowadzać nowe posiłki gdy skończył 3,5 miesiąca.
Zaczęłam od marchewki (3 łyżeczki, z dnia na dzień co raz więcej) w południe, za tydzień posmakował jabłuszka na deserek, rano albo popołudniu. Od paru dni je już marchewkę z ziemniaczkami, i nowy deserek morele.
Wczoraj starłam mu trochę jabłuszka surowego.

zapomniałam o śniadaniach... na początku jadł kaszki ryżowe jabłkowe, a teraz robię mu kleik ryżowy na mleku i dodaję do niego jabłuszko, albo morele.

żeby nie było rewolucji w żołądku staram się dawać obiadki zestalające stolce, a deserki rozluźniające.
albo na odwrót, niedługo mały dostanie szpinaczek z ziemniaczkami i banana...

reklama

Basia_one

Multimama ;)
Miasto
Zielona wyspa
Rozwiązania
0
Witam,
Moja Maja ma 4 miesiace skonczone, kilka dni temu podalam jej sok z wycisnietej marchwi i kurde chyba ja wysypalo na 3ci dzien picia. Ja jeszcze nie umiem odroznic uczulenia od potowek czy innych kropek. Dostala lekka wysypke na lewym poliku na wysokosci oka i nie wiem czy to od marchewi bo w ten dzien kiedy dostala ta wysypke nie dalam jej soku, posparowalam mascia i jej zeszlo.
Moze sprobuje jeszcze raz z marchewka..Dzis mamy szczepienie, zamierzam jej tez wprowadzic jakas kaszke smakowa bezmleczna ( Maja je Aptamil Pepti) i herbatke Jablko-melissa.

Bardzo bym chciala juz jej cos nowego wprowadzic, bo ona czuje zapachu kiedy gotuje obiad i jak jemy bardzo sie oblizuje, mozna powiedziec ze az sie trzesie do naszego jedzenia...ale wiem ze wszystko trzeba robic malymi krokami..

Za tydzien jade do rodziny do Polski i odwiedze lekarzy takze zobaczymy. pozdrawiam

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry