reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak karmic? 5-cio miesieczne dziecko

Dołączył(a)
22 Listopad 2009
Postów
2
Witam.karmie córeczkę mlekiem bebilon 1.Skonczyla 5-ty miesiąc.Czy moge wprowadzać juz mleko nastepne Bebilon 2? Sądze ze tym sie nie najada bo nie przesypia calej nocy.Tak mi sie wydaje ze mleko za malo wartosciowe.Pozdrawiam
 
reklama
Moja coreczka skonczyla dzisiaj 5 miesiecy i wlasnie jestesmy po pierwszych dwoch lyzeczkach puree z ziemiaczka . (wczoraj zrobila mi dziure w jablku ;))
Mala ostatnio nie chciala za bardzo pic mleczka... wiec probjemy inne jedzonko - zobaczymy jak bedzie ;)
Na poczatek marcheweczka gotowana i ziemniaczek ,potem jabluszko... kaszka na noc .
....a pozniej na pewno bedzie jakas zupka i sloiczki ;)
Mleka nie zmieniamy do 6 miesiaca - Aptamil 1 :)
 
Ostatnia edycja:
Ja wprowadziłam Bebilon 2 dopiero kiedy Amadeusz skończył 6 miesięcy( większość pediatrów tak radzi) i chyba lepiej nie wprowadzać nowego mleka zbyt wcześnie. Dziecko różnie reaguje na zmiany- może mieć na początku rewelacje żołądkowe, bóle brzuszka i ogólne rozdrażnienie. Moja lekarka zachęcała mnie nawet bym wstrzymała się z 2 do 7 mięsiąca ale za to zaczęła wprowadzać więcej produktów "stałych"-2, 3 łyżeczki tartego jabłuszka, purre z ziemniaków, zupki ze słoiczków. Ja co prawda jej nie posłuchałam, ale zrobiła tak moja znajoma( jej synek jest od mojego starszy o 2 tyg) i uważała, że słusznie zrobiła. Jeśli zamierzasz wprowadzać nowe posiłki polecam, ci Hippa-bezpieczna firma, która gwarantuje jakość ( możesz zamówić na dodomku.pl-oficjalny dystrybutor produktów). Dzisiaj żałuję trochę, że "bawiłam" się w gotowanie- wróciłam do pracy kiedy Amadeusz miał 7 miesięcy więc kazdy posiłek dla niego przyrządzałam późnym wieczorem. Moje znajome kupowały gotowe obiadki i dziwiły się ,że ja tego nie robię tylko się zadręczam
 
... do przygotowywania pierwszych posilkow ,polecam zakupic cos takiego jak babycook - w nim wlasnie gotuje sie warzywka do spozycia a potem miksuje-

Przygotowanie obiadku dla mojej coreczki nie sprawia mi zadnego problemu- musze tylko obrac ze skorki warzywka i pokroic je w kosteczke!:-)

co do zmiany mleka ; na opakowaniu jest napisane ,ze 1 zmienia sie po 6 miesiacu !

(a tak szczerze mowiac,to ja jakos nie bardzo jestem przekonana do tych wszystkich konserwowanych "gotowcow"...
pewnie kiedys tez sie skusze na zakup niejednego : poki co , wole sama wszystko przyrzadzac:tak:-zwlaszcza ze to nie jest teraz takie mega skomplikowane )
 
Ostatnia edycja:
witam
ja karmie swojego synka od tygodnia mlekiem nan1, synek ma 5 miesiecy i chcialabym mu wprowadzic cos nowego do jedenia ale nie wiem od czego zaczac:-( moze cos mi podpowiecie
dziekuje
pozdrawiam
 
kazde dziecko ma inne potrzeby...to ze mamy napisane za mleku ze 5 miesieczny maluch powinnien dostawac 5 posilkow to malo istotne...jezeli tak jest to owszem bardzo dobrze pod warunkiem ze zjada te 210ml i mu to wystarcza. Moja coreczka ma 5 i pol miesiaca nigdy mi jeszcze nie wypila wiecej mleka niz 150ml wiec karmie na raty zazwyczaj jest to 7 -8 posilkow od 90 do 150ml w zaleznoci od tego ile potrzebuje, Ola jest pod stala kontrola neonatologa gdyz mielismy problem z byt wysoka leukocytoza ale juz jest wszystko ok. wlasnie ostatnio bylysmy u pani profesor i powiedziala ze dziecko na butelce tak samo trzeba karmic jak przy piersi czyli na zadanie oczywiscie jezeli wystepuje nadwage nie nalezy tego robic.Po za mlekiem z butelki daje jej zupke raz dziennie ktora robie sama staram sie urozmaicac jej diete czasem jest to marchewka ziemniak i kurczak czasem odrobina ryzu, brokula, teraz bedziemy wprowadzac brukselke i kaszke manna zupki jej bardzo smakuja nie ma zadnych wzdec i bolu brzuszka na deser jabluszko czasem z rozpuszczona polowka biszkopta do picia woda z soczkiem malinowymherbatka ziolowa lub soczek jablkowy. Na noc dostaje kaszke mleczno ryzowa polecam waniliowa bananowa i malinowa..pycha:) wypija 150ml i spi do 4 pozniej tylko mleko i jeszcze drzemka do 6. Apropo to od 5 miesiaca podaje Oli mleko Nan 2 bo 1 sie poprostu nie najadala...lekarz nam to polecil bo 1 jest bardzo chyda i ciezko jest sie dziecku najesc. Pozdrawiam mamusie;)
 
Mleko nastepne dopiero po skonczeniu 6 miesiąca. Moj synek do tej pory nie przesypia calej nocy, ale jesli Ci to pomoze to dodawaj troche kaszki lub kleiku ryzowego do wieczornego karmienia - jezeli budzi sie z glodu to moze jej pomoc.
W tym wieku mozna juz wprowadzac jablka, marchewke, śliwki, bananka - najlepiej tarte albo zmiksowane. Herbatki z rumianku i innych ziółek tez są mile widziane :)
 
Ja zaczęłam małemu wprowadzać nowe posiłki gdy skończył 3,5 miesiąca.
Zaczęłam od marchewki (3 łyżeczki, z dnia na dzień co raz więcej) w południe, za tydzień posmakował jabłuszka na deserek, rano albo popołudniu. Od paru dni je już marchewkę z ziemniaczkami, i nowy deserek morele.
Wczoraj starłam mu trochę jabłuszka surowego.

zapomniałam o śniadaniach... na początku jadł kaszki ryżowe jabłkowe, a teraz robię mu kleik ryżowy na mleku i dodaję do niego jabłuszko, albo morele.

żeby nie było rewolucji w żołądku staram się dawać obiadki zestalające stolce, a deserki rozluźniające.
albo na odwrót, niedługo mały dostanie szpinaczek z ziemniaczkami i banana...
 
reklama
Witam,
Moja Maja ma 4 miesiace skonczone, kilka dni temu podalam jej sok z wycisnietej marchwi i kurde chyba ja wysypalo na 3ci dzien picia. Ja jeszcze nie umiem odroznic uczulenia od potowek czy innych kropek. Dostala lekka wysypke na lewym poliku na wysokosci oka i nie wiem czy to od marchewi bo w ten dzien kiedy dostala ta wysypke nie dalam jej soku, posparowalam mascia i jej zeszlo.
Moze sprobuje jeszcze raz z marchewka..Dzis mamy szczepienie, zamierzam jej tez wprowadzic jakas kaszke smakowa bezmleczna ( Maja je Aptamil Pepti) i herbatke Jablko-melissa.

Bardzo bym chciala juz jej cos nowego wprowadzic, bo ona czuje zapachu kiedy gotuje obiad i jak jemy bardzo sie oblizuje, mozna powiedziec ze az sie trzesie do naszego jedzenia...ale wiem ze wszystko trzeba robic malymi krokami..

Za tydzien jade do rodziny do Polski i odwiedze lekarzy takze zobaczymy. pozdrawiam
 
Do góry