reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak karmic? 5-cio miesieczne dziecko

Basia, oj szkoda że Majeczce wysypka wyskoczyła, wydawało mi się że marchewka bardzo rzadko uczula.
a ten soczek taki z surowej marchewki? czy gotowałaś tą marchewkę?
bo może to jest reakcja na surowe warzywo ? nie znam się tak za bardzo.
a i skąd miałaś tą marchewkę? bo może jakaś pryśnięta była wcześniej.
 
reklama
Marchewka była surowa ale obrałam ja i sparzyłam wrzatkiem. zobaczymy moze to wyszło jej od czegoś innego, narazie czekam az jej sie buzia wyklaruje, bo ciagle cos na niej ma, juz teraz piore nasze ubrania w jej proszku, zeby jej nie uczulało.
 
Witam.karmie córeczkę mlekiem bebilon 1.Skonczyla 5-ty miesiąc.Czy moge wprowadzać juz mleko nastepne Bebilon 2? Sądze ze tym sie nie najada bo nie przesypia calej nocy.Tak mi sie wydaje ze mleko za malo wartosciowe.Pozdrawiam

Mój synek skończył 8 miesięcy i też nie przesypia nocy i chyba nie sądzisz, że mleko następne jest jakieś gęściejsze? Ma po prostu lekko inne składniki potrzebne do odpowiedniego rozwoju dziecka więc źle Ci się wydaje, że mleko mało wartościowe. A skoro Twoja dzidzia skończyła już 5 miesięcy to spokojnie możesz zagęścić mleko np. na noc. Ja zagęszczam kaszką ryżową tylko, że ja już zagęszczam mu tak każdy posiłek mleczny. Możesz np. wg schematu na 120ml wody 4 miarki mleka i dosypać np. 2 miarki kaszki. Tylko kaszki RYŻOWEJ! nie mleczno-ryżowej! Możesz również zagęścić kleikiem ryżowym lub kukurydzianym, ale mojemu to akurat nie smakowało, a wręcz przeciwnie-pluł wtedy mlekiem. Możesz też podać na noc kaszkę łyżeczką normalnie to juz Twój wybór.Także nie spiesz sie z wprowadzaniem mleka następnego, a poczekaj aż dziecko skończy 6 miesiąc.
 
Witam,
Moja Maja ma 4 miesiace skonczone, kilka dni temu podalam jej sok z wycisnietej marchwi i kurde chyba ja wysypalo na 3ci dzien picia. Ja jeszcze nie umiem odroznic uczulenia od potowek czy innych kropek. Dostala lekka wysypke na lewym poliku na wysokosci oka i nie wiem czy to od marchewi bo w ten dzien kiedy dostala ta wysypke nie dalam jej soku, posparowalam mascia i jej zeszlo.
Moze sprobuje jeszcze raz z marchewka..Dzis mamy szczepienie, zamierzam jej tez wprowadzic jakas kaszke smakowa bezmleczna ( Maja je Aptamil Pepti) i herbatke Jablko-melissa.

Bardzo bym chciala juz jej cos nowego wprowadzic, bo ona czuje zapachu kiedy gotuje obiad i jak jemy bardzo sie oblizuje, mozna powiedziec ze az sie trzesie do naszego jedzenia...ale wiem ze wszystko trzeba robic malymi krokami..

Za tydzien jade do rodziny do Polski i odwiedze lekarzy takze zobaczymy. pozdrawiam

Spróbuj jej dać kaszki mlecznej HUMANA po 4-mcu o jakimś smaku zamiast jednego posiłku mlecznego(butelka) jest wybór także na pewno cos wybierzesz, a dzidzia będzie zajadała ze smakiem coś nowego i powoli bedzie uczyła się łyżeczką:)
 
Witam,
mój synek skończył wczoraj 4 miesiące i 1 tydzień i zaczełam mu ostatnio wprowadzać nowe posiłki, ale nie do końca jestem pewna czy dobrze to robię.
Po pierwsze do mleka na noc zaczęłam mu dodawać kleiku ryżowego, najpierw 1 a potem 2 łyżki stołowe na 200 ml mleczka. Zaczął przesypiac całą noc - domaga się jeść dopiero o 6 rano :-).
Zaczęłam mu również dawać niemleczne posilki - na początek marchewka i soczek jabłkowy. Wiem, że trzeba to robić powoli więc najpierw dałam mu kilka łyżeczek, nastepnego dnia dawała mu moja mama, ale nie chciał jeść, a wczoraj wtrąbił z 1/3 słoiczka i popił z 70 ml soku przecierowego jabłkowego. Dzisiaj chcialabym spróbować dac mu tak z połowę słoiczka marchewki albo ziemniaczków i znowu sok przecierowy ale nie wiem, czy to nie za szybkie tempo?
Poza tym do jednej porcji mleka, któe pije w dzień chcę mu zacząć dawac kaszki ryzowej - najpierw po jednej łyżce i stopniowo aż dojdziemy do normalnej gęstej kaszy na jeden posiłek.
Mam też pytanie dotyczące schematu żywienia dzieci karmionych mlekiem modyf.. Tam piszą, że malec w 5 mies. powinien zjadać 4 posiłki mleczne i jeden niemleczny (zupa lub przecier oraz skrobane jabłko lub sok). Chodzi mi o to czy są jakieś zasady ile z tych posiłków mlecznych to powinna być gesta kasza lub kleik , a ile samo mleczko? A ten posiłek niemleczny - to docelowo powinien byc cały soiczek zupki lub przecieru i potem trochę deserku? Bo ja to rozumiem tak, że ma byc to dla malca pełny posiłek tak zeby się najadł (zamiast dotychczasowego mleka)?
Będę wdzięczna wszystkim doświadczonym mamom za odpowiedź bo nie chciałabym zrobić krzywdy synkowi nieprawidłowym karmieniem.
 
Ewa po pierwsze nie ma się co spinać, nic mu złego nie zrobisz ;-) Po drugie my z córą jesteśmy Hippowe i w poradniku ,który od nich dostałyśmy jest napisane,że od 5 mca to i owocki i zupki :tak: Po trzecie ja tam też się nie czaiłam i dawałam Majce w 5 mcu desery i soczki z truskawkami( taaakie to alergizujace przecież) i poprostu obserwowałam. Jak nic się nie dzieje to jemy, jak się dzieje to odstawiamy i obserwujemy. Byle soczki zdrowe a nie Kubusie srusie :happy2:
 
Dzięki za odpowiedź :-) Tak się tylko zastanawiam czy mogę dać już mu większą porcję przecieru (tak z pół słoiczka) - jesli oczywiście będzie chciał - czy wstrzymać się jeszcze i dawać po kilka łyżeczek? Wczoraj zjadł 1/3 słoika i nic mu nie było. No, zmienił się kolor kupy trochę, ale to raczej normalne.
No i kaszę taką po 4 miesiącu to chyba można już spokojnie dawać, nie?
 
reklama
Ja bym nie zmieniała mleka,tylko bym zaczęła wprowadzać coś nowego do diety.Moja córeczka bedzie miała 1 go 5 miesięcy,i daję jej mleko modyfikowane,w południe obiadek z słoiczka na razie.pozniej bede sama gotowac(zjada zazwyczaj pół małego słoiczka i popija herbatką) na deserek jabuszko zrobione na tarce i czasem kaszka z mlekiem albo samo mleko w zaleznosci od apetyu małej
 
Do góry