reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak karminy? cycanie, butelka, mieszane

w jaki sposób karmimy nasze Maleństwa?


  • Wszystkich głosujących
    44
my wylacznie cyc:)przy pierwszym dziecku raz na poczatku dalam mleko modyfikowane i mialam zastoj w moich cycach...teraz juz tego nie powtorzylam...ba nawet odciagalam ten nadmiar ...
 
reklama
My sobie cycamy:tak: w dzień co 2 godziny chyba, że mała prześpi porę karmienia to później, w nocy cycanie o 22, później 2 i 6 godzinie. Jak na razie mleka nie odciągałam a jak gdzieś się wybierałam to trwało to nie dłużej niż 2 godziny...ale przyjdzie jeszcze czas na odciąganie mleka.

Zazdroszczę tych nocnych karmień, jak Ty to robisz, że wstajecie co 4 h? Moja mała w nocy je tak jak w ciągu dnia czyli średnio co 2 h. Czasami zdarzy sie co 3 h, ale to okazjonalnie - częściej zdarza się co godzinę lub półtorej ;/
 
my też tylko cyc jak były te upały zastanawiałam się nad wodą z glukozą ale nie wiedziałam jak i co i w końcu nie podałam... trochę mnie denerwuje to uwiązanie muszę być na każde żądanie a franuś raz chce jeść po godzinie a innym razem po prawie 5 godzinach, a ja nigdy nie wiem kiedy akurat będzie chciał pospać te 5 godzin. W nocy budzi się 2 lub 3 razy i za każdym razem przez godzinę nie śpi.
 
U mni się nie udało z cycm, stres szpitalny + powikłania po cesarce znacznie zmniejszyły produkcję mleka i Radek przestał przybierać na wadze. Teraz karmimy resztkami z cyca + Bebilon. Mimo karmienia sondą po palcu przez tydzień i rozkręcania laktacji (odciąganie co 2,5 h w trybie 7-5-3, Karmi 3 x dziennie, herbatka laktacyjna 3 x dziennie) pokarmu znikome ilości :(
 
ja po przeszło tygodniowej przerwie wróciłam dzisiaj do cyca. Mleka mam mało i musiałam juz po pierwszym karmieniu malego dokarmić ale połozna mi powiedziała ze tak moze być i sie nei przejmowac wiec pije herbatke laktacyjna i walczymy z cycem. Mały chetnie ssie. Zobaczymy jak to dalej bedzie i czy ilośc mleka w piersi powróci do normy.
 
U nas poki co na cycu. chociaz nawal juz minal to mam nadzieje ze sie uda tez z jakies pol roku tylko na cycu byc.
Chociaz moja mala wola jesc co 4-5 godzin wiec jest super i czas na nazbieranie sie pokarmu!! a oprocz herbatek laktacyjnych co jeszcze moze zwiekszyc laktacje???
 
reklama
my tez tylko cyc! w dzien co 3-4h, w nocy co 4-5h... :happy: swietnie poprostu!
nie to co z Krisem co 2h w dzien i w nocy :szok:
 
Do góry