reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

hej dziewczyny.Mam problem z tym liczeniem.Według ostatniej miesiączki jestem w 22 tc,ale mój lekarz wpisuje w kartę o dwa tygodnie mniej...że 20tc bo według USG, a mój problem polega na tym że moja szyjka się skraca i musze leżeć więc poprawne liczenie jest dla mnie ważne,nie wiem teraz jak mam liczyć.
 
reklama
Hehe no właśnie zanim zaszłam w ciążę też nie wiedziałam ile tygodni trwa ciąża:) rozumiem tych ludzi,tez nie mogę się połapać z tymi miesiącami ale sama liczę tak samo jak Doxa :)
 
Ja korzystam z takich ściągawek :)

[h=3]Miesiące i tygodnie ciąży[/h] Przyjmuje się, że:
- 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia,
- 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia,
- 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia,
- 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia,
- 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia,
- 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia,
- 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia,
- 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia,
- 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia.

Ciąża dzielona jest również na trzy trymestry:
- 1 trymestr trwa w przybliżeniu od 1 do 14 tygodnia,
- 2 trymestr trwa w przybliżeniu od 15 do 27 tygodnia,
- 3 trymestr trwa w przybliżeniu od 28 tygodnia ciąży do porodu.
 
anuluś dobrze ci wpisywał bo wtedy skończyłaś 5 tydzień i byłaś już w drugim dniu szóstego tygodnia :) Ale niektórzy ginekolodzy wpisują w książeczkę skończony tydzień czyli byłby to 5.
Ja chodzę do dwóch lekarzy. Jeden wpisuje zaczęty tydzień,a drugi skończony hehe :)
 
lekarz liczy prawidłowo bo od miesiączki po 14 dniach jest owulacja i wtedy ma dojsc do zaplodnienia dlatego zawsze liczy sie te 2 tygodnie mniej ciąży
 
Ja też już oszalałam. Ostatni okres miałam 3 grudnia 2012 r, wiec wyliczam, że kończy się właśnie 11 tydzień (3 grudnia był w poniedzialek, wiec wydawalo mi sie, ze łatwo będzie się liczyło- każdy nowy tydzień to początek kolejnego tygodnia ciąży). A mój lekarz twierdzi, że jestem w 10 tygodniu :(
 
reklama
Oj to różnie bywa, u mnie lekarz pomylił się o... miesiąc! Na początku ciąża była malutka, powolutku się rozwijała, i ginekolog stwierdziła,że to 7dmy tydzień, i obliczyła,że poród będzie 24 grudnia. Dopiero na początku listopada jak zwróciłam uwagę, że coś duży ten brzuszek a do porodu jeszcze 2 miesiące, doktor zrobiła mi jeszcze raz usg, i kazało się, że do końca listopada pewnie urodzę :p
 
Do góry