reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

reklama
ja tz nie umialam,jak bylam u lekarza to pytali w ktorym jestem tyg.ja powiedzialam,ze w 8 miesiacu,ale one(pielegniarki) pytaja ktory tydz,tak wiec mysle,ze trzeba liczyc tygodnie po 7 dni,a miesiac uznac za zamkniety dopiero po uplywie31 dni,bo ciaza ma 40 tyg,czyli 10 miesiecy,ale liczy sie 9.
antos180707r072oq2.th.jpg
 
do pierwszego dnia@+7dni-3miesiace=TERMIN PORODU
mi ginka termin wyliczała właśnie z tego wzoru.
Pierwszy dzień ostatniej miesiączki+ 7 dni i minus 3 miesiące=termin porodu
08.12 pierwszy dzieńostatniej @ plus 7 dn minus -3 miesiące=15.09 termin porodu.

u mnie sprawdziło się praktycznie co do dnia (termin na 15,a 16 w nocy odeszły mi wody)
 
Proszę pomozcie mi !! termin porodu mam wedlug usg na 24 listopada, a wedlug kosci ogonowej na 2 grudnia, ale ja jestem na 100 % pewna ze zaplodnienie nastapilo na poczatku kwietnia gdzie tak miedzy 7 a 14 kwietnia !! czy to mozliwe ze usg moglo podac taki odstep miedzy tygodniami!! strasznie sie boje ze cos jest nie tak !! :(
 
NIDIA nie martw sie.U mnie tez wszystko jest pokickane,sama nie wiem czy to 12 czy 13 tydzien,ale wszystko w porzadku.Dowiesz sie ktory to tydzien jak sie dziecie urodzi :tak:
 
Witam:-)
Widzę, że z tymi miesiącami ciąży nie tylko ja mam problem:tak:
Powiedzcie mi wg was bo są różne metody liczenia ciąży 34 tydzień który jest to miesiąc ja przyjęłam różne wersje ale chciałabym znać jeszcze wasze zdanie???
KARINA
 
Witam cieplutko wszystkich
Ja też do dzisiaj nie wiedziałam jaki to miesiąc ciązy a jak to się przykłada na tygodnie a jestem już bliziutko do mety bo w 33 tygodniu
dziekuje za wyjaśnienie z tego co wiem to duzo mam w ciazy ma z tym problem :-)
 
Witam:-)
Tak jak wcześniej pisałam miałam problem z tymi miesiącami ale na dzień dzisiejszy jestem w 38 tygoniu więc jak nie patrzeć na pewno jest to dziewiąty miesiąc i tylko obserwuje swój organizm i jestem wyczulona na skurcze których jest coraz więcej.:-)

POZDRAWIAM
KARINA
 
reklama
hej.
ja mam pytanie a jak obliczaie? od poczecia czy od ostatniej miesiaczki???bo ja liczac od ostatniej miesiaczki jestem w 6 tc prawie 7 a wedlug usg prawie 6. jak to jest???
 
Do góry