reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
Hallo! Witam Mamy! Mój Maksio zaczął wczoraj 4 miesiąc. Zaczęło się nifortunnie, bo przeszłam na sztuczne karmienie :( (pisałam o tym na forum o zastojach), ale teraz czasemi cycujemy tylko - rzadko, może zwiększymy wizty w mleczarni :).
Ale ja nie o tym chcę pisać. Moj Maksio chodził spać o 21, ale ostatnio jakoś coraz wcześniej domaga sie kąpieli i po kolacji już śpi. W ciagu dnia zdarza mu się spać ok. 3 razy po 1 lub, 1,5 h. Czasami jednak musze go usypiać - lulanie. Siedzi w rożku i jest noszony, bujany. Zasypiał tez przy cycku. Tak było za cycka i jest teraz kiedy cycek pojawia sie sporadycznie. Ale cycka przez tydzień nie było - był u lekarza i wyobraźcie sobie Maksio przeprosił sie. ze smoczkiem i zasypiał sam. Zakitrał się w pieluszcze, smoka wessal i poszedł spać.
Myślicie, ze dzieci na sztucznym pokarmie chodzą spać same, a te karmione naturalnie trzeba lulać, bujac i generalnie różne manewry wykonywać. Napiszcie co o tym sądziecie.
A i przy okazji nowy wątek - czy to możliwe, ze już na pocz. 4 miesiaca jest ząbkowanie? Wszystko idzie do buzi i to tak jakoś nerwowo - bo paluszki są niesprawne.
 
reklama
Moją córeczkę karmiłam 8 miesięcy piersią i nigdy jej nie bujałam, nie husiałam i nie wykonywałam innych manewrów:happy:, myślę, że sposób zasypiania nie zależy od tego jak dziecko jest karmione
 
Antoś od dwóch miesięcy jest na butli i wcale sam nie zasypia:no:. Trzeba go lulać, śpiewać i czasem stawać na głowie:rofl2:.
Co do ząbkowania to Antoś już od trzeciego miesiąca zachowywał się podobnie a pierwszy ząbek wyszedł jak miał 6 miesięcy:tak:.
 
nie wiem, jak to z tym jest, Michał jest na piersi. wieczorem zasypia bez problemów, po kąpieli i jedzonku, ale w dzień za chiny nie chce zasnąć nawet jak jest zmęczony i wtedy nic nie pomaga (ewentualnie noszenie na rękach, ale ile można nosić dziecko na rękach, teraz ma 5 kg, a jak będzie cięższy, to chyba się zastrzelę) staram się nie dopuścić do przemęczenia, ale póki co mi się nie udaje, bo mój synek ostatnio nie chce leżeć i to nigdzie. jak juz uśnie to max na pół godz. :szok: no, jest pewnien sposób, który działa ale niezbyt tani, więc go nie stosujemy - jazda samochodem;-) na spacerach w wózku też usypia, w domu nie chce:no: 3 razy dostał wieczorem butlę, ale to nic nie dało:no: więc pewnie nie chodzi tu o rodzaj pokarmu
 
U mnie 100% cyc i mała zasypia sama- tyle że ze smokiem. Jedzonko nie ma więc żadnego znaczenia. Ona chce ssać non stop i cyc pasowałby jej do łóżka ekstra. Tylko podczas typowej zabawy (ok.40min) zapomina o tym, za to jak idzie do łóżeczka czy wózka to bez smoka się nie obejdzie. Jak głęboko zaśnie to go wypluwa, a jak śpi płytko to gdy jej wypadnie "prosi" o ponowne podanie (charakterystycznym zawołaniem ŁA! :-D )
Ja jej zwyczajnie cycka daje tylko i wyłacznie po spaniu, najada się jak bąk i potem już jest schemat zabawa-spanie i nie ma mowy żebym cycka dała jej jej coś nie pasuje. Musi minąć te 2-3h żebym uwierzyła że tu o głód znowu chodzi :)
 
Ja jej zwyczajnie cycka daje tylko i wyłacznie po spaniu, najada się jak bąk i potem już jest schemat zabawa-spanie i nie ma mowy żebym cycka dała jej jej coś nie pasuje. Musi minąć te 2-3h żebym uwierzyła że tu o głód znowu chodzi :)
Michał jakoś się chyba przyzwyczaił, że może jeść kiedy chce. tylko teraz kolejna sprawa, a jeśli faktycznie dziecko po godzinie jest głodne i nie da się oszukać smoczkiem? przez to płacze i spać nie będzie głodne?? bo przecież dorośli też różnie jedzą, jednemu wystarczą 3 duże posiłki, inny musi zjeść np 5 ale mniejszych
 
A mój Kubuś był na piersi do 8 mieś, i musiał być lulany, noszony bujany i trzęsiony również:-) to było straszne zwłaszcza że z niego kawał chłopa od urodzenia:-)
A jak skończył się cyc a zaczęła butla zaczął zasypiać sam:-p
tak że sama nie wiem
 
U mnie jest tak, że po kąpieli i po karmieniu wsadzam zuzie do łóżeczka i w 15 min zasypia,ale w ciągu dnia nie ma siły na nią, nie zaśnie sama w łóżeczku, przy cycu owszem .
 
A ja lulam jak szalona. A Maksio jest najlepszy, bo jak kłade go do łożeczka i ręka mi delikatnie zadrży to już oko lekko otwiera albo nawet krzywi się i gotów syrenę uruchomić. On coraz sprtyniejszy się robi. Będzie kręcił nami jak tylko chce. A ja nie dam rady go inaczej usypiać, bo lulancjo jest najskuteczniejsze. Lulam w rożku a on się najpierw gapi to tu to tam, czasem zaguga nawet i potem już zaczyna przycinac komara, ale tylko sróbuj go odłożyć do łożeczka ...
 
reklama
U mnie jest tak, że po kąpieli i po karmieniu wsadzam zuzie do łóżeczka i w 15 min zasypia,ale w ciągu dnia nie ma siły na nią, nie zaśnie sama w łóżeczku, przy cycu owszem .
czyli nie tylko u nas tak jest:baffled:
jak kłade go do łożeczka i ręka mi delikatnie zadrży to już oko lekko otwiera albo nawet krzywi się i gotów syrenę uruchomić
w dzień Michał uruchamia:crazy:bez otwierania oczu
 
Do góry