reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
Punta jesteś naprawde kochana, dziekuje Ci bardzo, książka doszła. O efektach napisze w najbliższym czasie, trzymaj kciuki żeby sie powiodło.
Buziaki dla Ciebie  :-*
 
reklama
Witam.
Moja mała ładnie sypia w nocy i zazwyczaj rano ale wieczorem po godzinie 18 do 23 dostaje "szału" i nie chce spać, cały czas nam marudzi, usypia dopiero na rękach. Co zrobic aby zmienić jej tryb spania aby była aktywna w ciągu dnia a nie po 18. Lepiej i wygodniej nam zabawiać ją w dzień. Czy ktoś ma sprawdzone sposoby?
 
Oj, to zmienia się - przynajmniej w naszym przypadku nie ma reguły. Na początku Łukaszek ładnie przesypiał noc z jednym przebudzeniem na piersiaka. Teraz ząbkuje i potrafi budzić się kilka razy.
Wcześniej miał w miarę stałe pory spania w dzień, a teraz znów zmiany, codziennie inaczej. Jedno tylko się stabilizuje - budzenie o 6.00 rano do jedzonka, i zasypianie wieczorem ok. 20.00.
Czasami w ciągu dnia przesypia tylko godzinkę i to na raty po pół godziny. Zauważyłam, że jak jestem w pobliżu to śpi dłużej :-) Wystawia czujniki - paluszki, nieraz udaje mi się podłożyć moją poduchę.
 
Maja też jak była maleńka to pięknie przesypiała całe nocy, nikt nie mógł się nadziwić że takie grzeczniutkie dziecko. Odkąd skończyła 4 m-ce budzi się raz w nocy na jedzonko, a teraz myślę że to z powodu nadchodzących ząbków potrafi obudzić sie dwa trzy razy, a były nawet takie 2-3 noce że budziła się dosłownie co godz. W dzień spi bardzo krótko, bo 3 razy po pół godz, też bym wolała żeby usnęła raz na dłużej a nie takie krótkie drzemki, mogłabym chociaż coś w domku zrobić
 
reklama
Do góry