reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
Nie no znowu nie szalej ;D Jak zasypia przy jedzeniu czy piciu to nic na to nie da się poradzić. A nawet to dobre ;D Gdyby jednak w przyszłości jej się zmieniło to będziesz musiała spróbować inncy matod np. odkładania. Na razie ciesz się z tego, że usypia przy buletelce i nie martw się. Mam nadzieję, że cię nie nastraszyłam, bo nie miałam takiego zamiaru. Każde dziecko jest inne. Moja Ola też często zasypia przy wieczornym posiłku, lecz są dni, że muszę ją odkładać, bo inaczej ze snu byłyby nici lub spałaby tylko na mnie w pozycji na ramionach ;D
 
reklama
Ja wzasadzie ciesze się że ona mi tak usypia ale kazdy tak gada- musisz ją tego oduczyć dobrze ze smoka nie śśie ale ta butelka i to picie w nocy(budzi się w nocy na piciu)- więc myślalam że należy coś z tym zrobić
 
No coś ty. Moja Ola też w nocy robi papu mleka 180ml. Kacper natomiast popija do 1,5 roku, a potem go powoli oduczałam. Myślę, że twoja córcia jest na razie za mała, żeby ją oduczać. Po prostu chce jej się pić to jej dawaj. Możesz spróbować dawać samą wodę przegotowaną, ale jak będzie spragniona to i tak będzie piła.
 
Punta wydaje mi się że tu raczej w gre wchodzi przyzwyczajenie bo jak by byla spragniona to rzeczywiście pila by wode a jak jej ją podaje w nocy to strasznie się zlosci i wypluwa ajak dostanie herbatke (hipp) to pije i zasypia. A tak wogóle odtkąd sięgam pamięciom to ona nigdy nie chciala samej wody i do tej pory jej nie chce.

 
dziewczyny a mój mały , jak idzie spać to przed samym zaśnięciem dosłownie przez 30 sekund drze się jak by go kto obdzierał ze skóry i zasypia jak suseł , o co mu chodzi ?
 
wroclawianklo jeśli płacze tylko przez 30 sekund to dziękój Bogu, bo moja Ola na początku nauki samodzielnego zasypiania płakała nawet do 20 minut zanim zasnęła.
 
Teraz mój skarb chodzi spać raczej raz dziennie i to po wielkiej walce.Wyląda to tak klade ją ona placze i ucieka po tapczanie śmieje się potem i sobie drapie w ścianę ja próbuje ją znowu uspać ona wstaje ,więc odkladam ją do lóżeczka i wychodzę z pokoiku. Olga zaczyna plakać. placze chwilke, wchodze i pytam czy idzie spć jeśli się śmieje tzn że nie idzie więc znowu wychodze ona znowu placze wchodzę po chwili i powtarzam pytanie jeśli się smieje to znów wychodzę a jeśli widząc mnie nadal placze to znaczy że będzie spac więc biore ja na duże luzko daje jej piciu i po jakiś 2-3 do 5 minut śpi.
 
POMOCY nie mam już sily wstawalam do niej dziś w nocy 7 razy.Ona mnie wykończy. Niepotrafi sama usnąć jak się obudzi. Jak ja tego nauczyć. Niewyspana i zmęczona mama to nienajlepsze rozwiazanie dla nas obu :( :( :( :( :(
 
reklama
To ja dołączam do niewyspanych mam i wrzeszcząco- niezasypiających dzieci.
Moje dziecko zrobiło sobie bunt i w dzien spi jedynie 3 razy po 10-30 minut.
a najgorsze sa wieczory bo od godziny 19 walczę z nia o spanie a ona ma gdzies że ja jestem zmęczona i chodzi spac o północy.
Wstaje o 6 rano i juz nie chce spac.
Nie wiecie jak sobie z nia poradzic.
Bo takie jej s[anie staje sie meczące szczególnie teraz kiedy ten jej bunt trwa już ponad tydzień.
 
Do góry