reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak mierzyć temperaturę?

malenka1991

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2017
Postów
53
Hej. Dowiedziałam się od ginekologa że operacja u mnie jest nieregularna mimo że miesiączka według kalendarzyka.
chce zacząć mierzyć temperaturę nie wiem co z czym.
Może głupi wątek, ale wolę się pytać kogoś kto wie.

Gdzie mierzyć temperaturę - pod pachą, pochwa w odbycie?
Rano czy wieczorem?
Regularne godziny?
Co w czasie okresu?
Kiedy występować powinna jaka?
Jaka jest temperatura w czasie dni płodnych i owulacji?
Inne wiadomości które powinnam znać mierząc?

Proszę o pomoc
 
reklama
Ja długo mierzyłam kiedyś bo chciałam poznać mój cykl.
Codziennie rano przed wstaniem z łóżka o stałej gdz w pochwie termometrem elektronicznym z dwoma miejscami po przecinku. Zawsze gdzieś od 6 dnia cyklu bo tak mi się kończyła miesiączka.Jak zbliża się owulacja to temp zaczyna rosnąć, fajnie to widać na wykresie jak robisz.Wtedy nie miałam żadnej aplikacji do mierzenia temp tylko robiłam wykresy w zeszycie w kratkę.Jest taka książka o metodzie objawowo termicznej ale nie pamiętam autora...kiedyś ją miałam i pozyczylam i mi jej nie oddano...

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mierzylam w pochwie, rano po przebudzeniu o stalej porze,termometrem microlife elektronicznym i zaznaczalam na wykresie do bafania temp. cyklu.Badalam po zakonczeniu okresu od ok. 5-7dc.Temperatura jest niska na poczatku cyklu i rosnie tuz po owulacji,jesli byla owu to wyraznie temp. rosnie, u mnie rosla do ok 36.8-37stopni, byla wysoko do dnia poprzedzajacego miesiaczke kiedy to spadala na wykresie. Temperature moga zaburzyc niektore czynniki jak choroba, krotka dlugosc snu, alkohol wiec trzeba tez to odnotowywac.Powodzenia:)
 
Do góry