reklama

jak moge pozbawic ojca dziecka praw rodzicielskich?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez lenka2, 24 Maj 2010.

 1. lenka2

  lenka2

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam:) mam pytanie jak moge pozbawic ojca mojego dziecka praw rodzicielskich kiedy mieszkam z corka za granica? od ponad 8mcy ojciec coreczki nie ma z nia kontaktu rowniez powiedzial, ze nie che z nia miec nic wspolnego. Byl on rowniez oskarzony o przemoc w rodzinie gdyz uzywal sily wobec mnie i za co odsiedzial wyrok w wiezieniu w Anglii, Jezeli mam szanse na pozbawienie go praw rodzicielskich to jak mam to zrobic? nie moge jechac do Polski gdyz corka nie ma paszportu. Z gory Dziekuje za informacje pozdrawiam cieplo
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Muszę wiedzieć:
  1. jakie macie Państwo obywalestwo (ojciec dziecka, pani, dziecko)?
  2. gdzie mieszkacie?
  3. czy dziecko urodziło się w UK czy je Pani tak wywiozła?
  4. nie rozumiem zlepka informacji: "jest oskarżony" i "odsiedział wyrok". Jaki jest stan tej sprawy?
   
 3. reklama
 4. natki85

  natki85

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  WITAM
  Mam ten sam problem rozwniez chce pozbawic praw ojca dziecka mieszka w uk dziecko urodzilo sie tutaj, ma moje nazwisko niestety ojciec jest podany w akcie urodzenia.Nie jestesmy malzenstwem nie dostaje od niego pieniedzy zreszta nie ma jak placic poniewaz przebywa w wiezieniu w anglii.Niestety nie wiem nic na ten temat czas ucieka i troche zaczynam sie martwic
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Niestety nie potrafię Pani pomóc. Do czasu do kiedy przebywacie Państwo wszyscy w UK tam regulujecie sprawy rodzinne. Nie znam prawa angielskiego na tyle by odpowiedzialnie Pani cokolwiek poradzić.
  Polskie normy nie mają w Państwa przypadku zastosowania.
   
 6. lenka2

  lenka2

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  obydwoje mamy obywatelstwo polskie , ojciec dziecka jest w polsce
  coreczka urodzila sie w Anglii i tu tez mieszkamy.
  Byl oskarzony o przemoc i zostal za to skazany i odsiedzial wyrok w zeszlym roku
  poczym wyjechal do Polski
   
 7. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  do lenka

  Sądem właściwym do rozpoznania sprawy jest sąd właściwy dla miejsca zamieszkania dziecka - w Pani przypadku nie jest to zatem sąd na terytorium RP. Postępowanie przed sądem w UK regulują normy prawa tego państwa.
   
 8. jaa

  jaa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!
  Teraz moje kolej;)
  Mam 6 letnią córkę. Jej ojciec zostawił nas w I połowie 2007 roku. Założyłam sprawę o alimenty oraz o widzenie. Płacił i korzystał z widzeń dopóki mieszkałyśmy w tym samym mieście co on. Krótko po rozstaniu poznałam mojego obecnego narzeczonego i ojca dla mojej córki-bo tak mała o nim mówi. Od marca 2008 roku mieszkamy w trójkę, jakieś 250km od biologicznego ojca. Skończyło się płacenie alimentów, skończyło się zainteresowanie córką. Alimenty ściąga komornik. Sprawę o widzenie założył on! Zrobił tak, że z 2 weekendów (które wcześniej miał zasądzone) w m-cu miał 1 weekend.Chciał tydzień ferii zimowych-dostał 4 dni.Chciał miesiąc wakacji letnich-dostał tydzień. Ja nie broniłam mu widywań-ku jego zdziwieniu. Od ostatniego widzenia się mojej córki z biologicznym ojcem minęły 2 lata-nadmienię, że było to na moją prośbę i to w miejscu zamieszkania delikwenta. Od momentu zasądzenia widywania-tak jak on tego chciał, nie był po nią ani razu! Na Święta, na urodziny, w wakacje-zero zainteresowania! W międzyczasie założył nową rodzinę-urodziło mu się dziecko.

  Ja zamierzam wziąć ślub z moim 3-letnim partnerem, który jest świetnym ojcem dla córki!! Zamierzamy wykupić mieszkanie. Czyli stworzyć prawdziwy dom, prawdziwą rodzinę...
  Chciałabym bardzo pozbawić biologicznego ojca praw do mojej córki i dać jej nazwisko mojego partnera i najlepiej zrobić tak, by to on był jej prawomocnym "tatą".
  Mam szanse?
   
  Ostatnia edycja: 20 Czerwiec 2010
 9. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W opisanej sytuacji, w mojej ocenie realnym rozwiazaniem jest ograniczenie ojcu praw. Na podstawie Pani postu nie widże podstaw do tak drastycznego rozwiazania jak odebrnie praw rodzicielskich.
   
 10. reklama
 11. jaa

  jaa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dlaczego dla prawników pozbawienie praw rodzicielskich osoby, która ma w nosie swoje dziecko jest drastycznym rozwiązaniem?
  Ograniczenie praw? Jak to rozumieć? To, że ma ustalone widywania(z których nie korzysta) nie jest już ograniczeniem?
  Nie chcę by on miał zdanie nt. szkoły do jakiej dziecko pójdzie.
  Nie chcę w razie kłopotów zdrowotnych dziecka, szukać kontaktu z nim by podpisał zgodę na operacje "naszego" dziecka.
  Nie chcę prosić go o zgodę na paszport dla małej.
  Nie chce by mieszał się za kilka/kilkanaście lat w naszą rodzinę i zepsuł to, co z narzeczonym wspólnie budujemy.
  Nie ma go w życiu dziecka! Nie był przy jej sukcesach w przedszkolu, nie pocieszał przy porażkach, nie usypiał i nie czytał bajek na dobranoc, nie organizował Dnia Dziecka, etc. ...
  Owszem nie bił, nie znęcał się, nie pił ale czy dlatego też uważany jest za osobę, która gdy po kilku latach ciszy się przebudzi to trzeba będzie dać mu szansę? Mieszać dziecku w głowie?
  Za to manipulator z niego i jego rodziny jest pierwsza klasa.
  Ja wiem, że Pani i inni radcy prawni widzicie to 'okiem prawnym' i podchodzicie z dystansem, bo my, matki robimy tak dla zaspokojenia własnego ego a nie dla dobra dziecka..
  Ja zaś widzę to 'okiem rodzicielskim'.
   
  Ostatnia edycja: 21 Czerwiec 2010
 12. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bo to całkowite pozbawienie ojca władztwa nad dzieckiem.

  Ograniczenie praw polega na tymn, ze ojciec podejmuje decyzje wraz z zmatką jedynie w niektórych sprawach - tych najwazniejszych. Ich zakres określa w wyroku sąd. Co do widzeń, każdy ojciec ma prawo do widzeń z dzieckiem, ten któremu odebrano prawa też.

  Rozumiem, ze wolałaby Pani nie pytać go o zdanie, ale to jednak ojciec dziecka.

  Dzieko ma 6 lat, a postawa ojca trwa 2 lata. Do tego zmieniła się po tym jak wyjechała Pani 250 km od miejsca,w którym mieszkaliście.

  To nieprawda, przynajmniej w odniesieniu do mnie. Proszę pamietać, ze tu na forum nie jestem pytana i tym samym nie udzielam informacji o moich poglądach, przekonaniach itp ale o stanie prawnym. W tej Pani sytuacji jednak naprawdę miałabym poważne wąpliwości czy odebranie ojcu praw jest zasadne. Rozumiem, że wolałaby Pani ułożyć sobie życie z obecnym partnerem odcinajac się od przeszłości, ale nie zawsze tak się da.

  A ja "mieszanym". Jako prawnik i jaka mama - miedzy innymi sześciolatki.
   

Poleć forum