reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak najlepiej zabezpieczać sie karmiąc piersią???

M

monia123456

Gość
Witam.Mam pytanie dotyczące antykoncepcji przy karmieniu piersią??? Przed zajściem w ciążę przez 6 lat stosowałam pigułki wiem z doświadczenia że ta metoda jest najskuteczniejsza,ale słyszałam tez przeróżne opinie brania pigułek przy karmieniu.Może spirala??Czy któraś z was może na ten temat coś napisać??
 
reklama
Słyszałem jeszcze o zastrzyku, który działa 2 miesiące (zapomniałem chwilowo nazwy). Mojej zonie taka metodę poleciła ginekolog, oczywiście wiedząc ze zona karmi.Pozostaje tez gumka...
 
zastrzyk to depo-provera dziala przez 12 tyg (koszt ok 40 zl/3 m-ce), efekt jak cerazette, choc jakims sposobem wskaznik pearla ma wyzszy :/ znam w teorii ;)
tez sie zastanawiam, ale chyba jednak wezme cerazette (ktore juz bralam przy poprzednim ssaku) bo jak dolegliwosci uboczne (spadek libido - dla mnie najgorszy, sklonnosc do infekcji, brak miesiaczki, mozliwosc plamien i in) dadza sie we znaki to zawsze mozna odstawic w przeciwienstwie do zastrzyku, ktory raz dany dziala i juz...
moze znajdzie sie ktos kto poleci jednak ten zastrzyk....?
 
Ostatnia edycja:
Witam.Mam pytanie dotyczące antykoncepcji przy karmieniu piersią??? Przed zajściem w ciążę przez 6 lat stosowałam pigułki wiem z doświadczenia że ta metoda jest najskuteczniejsza,ale słyszałam tez przeróżne opinie brania pigułek przy karmieniu.Może spirala??Czy któraś z was może na ten temat coś napisać??
Podobny problem miałam w maju zeszłego roku.Nie chciałam brać hormonów w żadnej postaci,karmiłam piersią i nie chciałam TRUĆ ani dziecka ani siebie(bo nie ma środków,bez efektów ubocznych wbrew temu co się mówi) .Długo szukałam,sprawdzałam..i kupiłam LadyComp.Jest to dla mnie inwestycja na całe życie i działa w 99,3%.Ja jestem przekonana,że w 100%!!!Można o nim poczytać na stronie LadyComp-ja jestem bardzo zadowolona
 
Ostatnia edycja:
zastrzyk to depo-provera dziala przez 12 tyg (koszt ok 40 zl/3 m-ce), efekt jak cerazette, choc jakims sposobem wskaznik pearla ma wyzszy :/ znam w teorii ;)
tez sie zastanawiam, ale chyba jednak wezme cerazette (ktore juz bralam przy poprzednim ssaku) bo jak dolegliwosci uboczne (spadek libido - dla mnie najgorszy, sklonnosc do infekcji, brak miesiaczki, mozliwosc plamien i in) dadza sie we znaki to zawsze mozna odstawic w przeciwienstwie do zastrzyku, ktory raz dany dziala i juz...
moze znajdzie sie ktos kto poleci jednak ten zastrzyk....?
Chyba oczywiste ze wskaznik perla ma wyższy ponieważ odchodzi problem zapominania o pigułce...Ja czytałem rózne opinie czesc kobiet sie swietnie po nim czuła cześć zle...choć pare sie wypowiadalo ze jezeli ktoś dobrze reagował na cerazette to na zastrzyk tez powinien dobrze zareagować
 
no wlasnie nie oczywiste, bo wyzszy wskaznik perla to mniejsza skutecznosc ...wiec tez bym sie spodziewala ze tabletki moga byc mniej skuteczne z racji zapominania, ale czemu zastrzyk ma nizsza skutecznosc...??
pocieszajaco brzmi ta info o podobnym reagowaniu na tabletki i zastrzyk, wiec moze warto troche pobrac tabletki przekonac sie jak na danym etpaie dzialaja i wtedy dac sie skluc...
och ze tez nikt nie wymysli czegos dla panow, bo gumka to niesamowity wybor ;) chociaz czytalam cos o hormonach dla mezczyzn, to obawiam sie czy sie to w polsce pojawi przed moja menopauza :|
 
Ostatnia edycja:
reklama
Masz racje pomyliłem, bo faktycznie im nizszy wskaznik tym wyzsza skuteczność. Sprawdziłem te zastrzyki, rzeczywiscie ma nizszy wskaznik o 0.2 i wynosi 0.3 choć jest jedno ale:

Przy skrupulatnym przestrzeganiu wszystkich zaleceń dotyczących stosowania metody wskaznik perla dla pigułek wynosi 0.1 dla zstrzyku 0.3
natomiast
Przy niepełnym stosowaniu wszystkich zaleceń dotyczących stosowania metody (czytaj o zlej godz zabranie pigułki lub wogóle nie zabranie) wskaznik perla dla zastrzyku nadal wynosi 0.3 ale dla tabletki rosnie do...6,0 – 8,0
 
Ostatnia edycja:
Do góry