reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak nauczyć 3 latka korzystać z nocnika

Ale każde dziecko podchodzi tez do tematu toalety indywidualnie. Oczywiście, ze trzeba próbować jak najwcześniej, ze sa wymogi w przedszkolu, ale trzeba pamiętać, ze sa np. dzieciaczki słabsze (wcześniaki), nadwrażliwe (sensorycznie), którym jest trudniej uczyć się rożnych czynności, także siadania na toaletę.
 
reklama
Tutaj już wiele mam pisało podobne rzeczy, więc ja się dołączę...:-)

Ja wiele razy pytałam córkę :tak:, czy jej się chce. Jak dostała pić, to za ok. 10 min się pytałam, no i sadzałam zawsze od razu po wstaniu z łóżka i przed snem. No i nie nosiła pieluchy :no:, nawet jak nasikała na podłogę :eek::confused2::crazy::sorry:, byłam konsekwentna i nie dałam pampersa.
Najlepiej, gdy ma się więcej czasu wolnego, by oduczyć :tak:. Ja poświęciłam na to pierwsze dwa tygodnie lipca, bo nie pracowałam (jestem n-lem), więc mogłam się poświęcić w 100% nauce, bo jak robiłam na zmianę z M lub babcią, to nie wychodziło...
:eek:
 
U nas też wakacje były przełomowe, a jeszcze jak na wieś pojechaliśmy, to już w ogóle nie było mowy o pieluszce. Wpadki się zdarzają nawet teraz - nagle mi staje cora na środku pokoju i krzyczy, że zapomniała! W nocy to inna historia, tu ja mam też słabą wolę.

Rozumiem, że są dzieci, którym przejście z pampersa na nocnik idzie wolniej/inaczej. dlatego oswajałam córkę z nocnikiem przed roczkiem już, grubo. Bała się najpierw panicznie, aż w końcu się udało raz, potem drugi raz i teraz sama ma dylemat, gdzie woli robić do nocnika czy do kibelka jak mama.
 
Ale każde dziecko podchodzi tez do tematu toalety indywidualnie. Oczywiście, ze trzeba próbować jak najwcześniej, ze sa wymogi w przedszkolu, ale trzeba pamiętać, ze sa np. dzieciaczki słabsze (wcześniaki), nadwrażliwe (sensorycznie), którym jest trudniej uczyć się rożnych czynności, także siadania na toaletę.

Znam wczesniaczki ktore majac niespelna 2 latka korzystaja z nocnika urodzone w 7mc





Ja akurat oduczalam corke jak bylo zimno bo to byl luty/marzec.Sadzalam ja na nocnik przed rokiem a konkretnie wzielam sie za nauke jak mala miala 16mc. Efekt byl taki ze z pampersami pozegnalysmy sie w dniu jej 20 miesiecy. Majac 1,5 roku corka chodzila bez pampka ale spala w nim- dla bezpieczenstwa materacyka. A od 20mc kasa z pampersow idzie na przyjemnosci :)
 
Ostatnia edycja:
Dla mnie trzylatek z pielucha to przesada, a mam znajoma, ktora oduczyla pieluch swoja 4 letnia corke dopiero.
Zgadzam sie z Pysia 24, trzeba miec troche wolnego, powalczyc, ze tak powiem, pare dni i bedzie ok :)
 
Mysle,ze nie ma co oceniac 3latka nie siusiajacego do nocnika,ze to za pozno. Widocznie teraz jest jego czas na poczatek przygody z nocnikiem. Bez przesady, niektore dzieci 3letnie chodza jeszcze w pampach i krzywda im sie nie dzieje. Mysle,ze wieksza krzywda jest sadzanie dziecka za wczesnie, bo i tak nic nie rozumie z akcji pt. zalatwianie sie do nocnika, a mozna go tylko zniechecic do tej czynnosci.

" Niektórzy rodzice chcą sadzać dziecko na nocnik ledwo ono nauczy się w ogóle siadać. To duży błąd! To, że Twoja pociecha usiądzie na komendę na nocniku i nawet zrobi siku, nie jest to oznaka, bynajmniej, że jest ona już gotowa aby pożegnać się z pieluchą – bo nie jest gotowa na to ani fizycznie ani neurologicznie i psychicznie " cytat z Czas na nocnik:-) - BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Do góry