reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyc dziecko na piersi pic z butelki !!1 prosze doradzcie

Też bym chciała żeby moja córa choć troszkę herbaty z butli piła, w październiku wracam na studia i mała musi pić z butli. Tylko ona 1000 raz bardziej woli cycka, smoczka też nie chce brać. Czyli co, próbować dalej aż do skutku?

P.s. dobrze wiedzieć, że karmienie piersią nie koliduje z butlą :) jest szansa, że i nam się uda
Powodzenia pozostałym życzę!
 
reklama
Oliwka nadal nie łapie jak pić z butelki więc próbujmy dalej. Ale teraz ma smoczek z dwiema dziurkami i przynajmniej herbatka sama jej leci to chociaż trochę się napije:>
 
No ja narazia dalam sobie spokój. Serce mi za bardzo boli kiedy tak płacze ;-) Kiedy błam w szpitalu i nie bylo wiadomo czy będę mogła karmic piersia, to sobie obiecałam ze jak bedzie to możliwe to na nic nie będę marudzic :-) Za 2 miesiace postaram sie wprowadzic niekapek, i tu już będę nie ugieta :-) Powiem Wam dziewczyny, wierzcie mi, chociarz czasami jestesmy zmeczone tym ''cycaniem'' to jeszcze bedzie nam tego brakowało...wiem cos o tym , bo pierwsze dziecko karkiłam prawie półtora roku, a jak odstawiałam to było mi bardzo cieżko...:sorry2:
 
Oli nie ma już kolek więc też zaprzestałam prób z butelkami. Ale udało mi się nauczyć ją cyckać smoczka i jest to na prawdę dobry sposób na uspokojenie dziecka.
A z butli będziemy korzystać tylko wtedy gdy będę musiała wyjść, wtedy ściągnę pokarm i ktoś inny poda jej go w butelce :)
 
A już myślałam, że tylko ja mam taki problem :) A więc moja córeczka również nie potrafi pić z butelki i nie lubi smoczka. Ja po jednym dniu prób pojenia małej wodą z butli (w czasie upałów, abym nie musiał dawać cyca co 1,5-2 godziny) darowałam sobie. Mała płakała, a ja się denerwowałam. Po przeczytaniu Waszych doświadczeń, teraz już wiem, że nauka picia z butli trochę potrwa :( i muszę uzbroić się w cierpliwość.
 
Jak próbuję podać Oli butelkę (z moim pokarmem) to wcale nie chce jej pić ale mój mąż może jej podać i pije bez problemu.
Chyba mała wyczuwa, że od mamy dostanie coś lepszego - cycusia :)
 
No to ja dodam coś ze swojego doświadczenia. Moja córka była tylko na cycu. Nie piła z żadnej butli, bo przy każdej próbie podawania jej czegoś z butli miała odruch wymiotny. Do tego nie tolerowała też żadnego mleka modyfikowanego. O tyle dobrze, że od urodzenia wciskaliśmy jej smoczek i po jakimś czasie załapała. Jak mała skończyła 4 miesiące to zaczęłam jej podawać deserki owocowe Hippa dla maluszków po 4 miesiącu. Dodatkowo, jak chciałam, aby się czegoś napiła, to dawałam jej na łyżeczce. Jak skończyła 6 miesięcy to kupiłam jej kubeczek z rurką (coś jak słomka do picia), załapała po 2 dniach i piła z niej bez próblemów (oczywiście byle nie mleko modyfikowane). Drogie mamy a nie uważacie, że jak nie przyzwyczaicie dziecka do picia z butli ze smokiem, to później nie będziecie miały problemów z odstawieniem? Mojej koleżanki córka tak upodobała sobie butlę, że jeszcze w wieku 5 lat z niej piła.
 
Mój cycocholik tez miał ten problemi i pocztkowo pił z kubeczka medeli potem z doidy. dzieki czemu nie musielismy przechodzic z butli na niekapki, a potem na kubki zwykłe. teraz pije z normalnego (1,5 roku), ale tez daje rade z kazdym niekapkiem np. w trasie autem
Ewelino26k-Tak łyżeczką.lub paluchami Moj cycholik- z wyboru mamy- w wieku 5-6 mieś zaczął jeść łyżeczka stałe pokarmy ,pił poczatkowo z doidy kubka ( polecam baaardzo bo można uzywac od bb maluszka az do dużego chodziaczka), bo miał mała żuchwę. Jak buzia sie wyrównała dostał tez rózne niekapki i 360 st kubki (zwłaszcza wyjazdowo- transportowo) i pije ze wszystkiego, .Ma 1, 5 roku. Buta tez niechetnie wchodziła - chyba że idealnie ciepła i na nieprzytomniaka w nocy za maluszka- mielismy calme z medeli i tylko taka spasowała, cyckokształtne z aventu nie podchoodziły.Latem woda gł z kubeczka, czasem butla
Teraz w nocy jak za gorąco kubek kapek z ikei za parę złotych i ok ,
Cyckowe dzieci czesto grymasza jesli nagle chcesz wprowadzic butle. Niektórzy radza zeby wprowadzic butle albo w sposób stały jako rytuał - np wieczorne karmienie np przez tate /babcie/ mame w sposób stały, albo jesli maluch podrósł i juz nie chce to 3 dni wyłącznie na butli, mimo protestów, ale to trudne. przyznam ze nie podjęłam sie takiej próby, ale tez nie miałam wystarczającej motywacji. Przetrwaliśmy okres wyłącznei cycowaniai nie żałuję żadnej chwili. Teraz cyc 2x na dobę, bez wymuszań za dnia, je posiłki całkim normalnie i rosne na schwał.
Wiecej na temat jak kp i butelką i inne znajdziesz w " zaklinaczce dzieci" tracy hogg, ewent " język niemowląt", które b polecam
pzdr
 
reklama
Rowniez mam ten problem. Cora 4 m-ce, tylko kp, bezsmoczkowa. Przy butli placze i zassac nie chce. Uczyc dalej butli, a moze niekapek bylby ok? Tylko mozna z niekapka i w tym wieku mleko?
 
Do góry