reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyć dziecko pić z butelki?

...Margotka9022...

Szczęśliwa mama
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2012
Postów
2 529
Julka zaczęła 5 miesiąc, przez pierwsze 3 tyg swojego życia piła mój pokarm z butelki, później już ładnie jadła pierś. Nigdy jej nie dokarmiałam, nie dawałam wody ani herbatki - nie było takiej potrzeby. Teraz żałuję, bo moje dziecko nie umie pić z butelki. Chce jej wprowadzić kaszkę na noc, czasem potrzebuję gdzieś wyjść na dłużej i co z tego, że odciągnę pokarm, jak nie umie go wypić. Próbowałam różnych smoczków, wody, herbatki, soczków, mój pokarm. Nic, nie potrafi zassać. ze smoczkiem - uspokajaczem nie ma problemu. Co jeszcze mogę zrobić??
 
reklama
Nie żałuj, nie żałuj, gorzej by było gdybyś chciała kp, a okazałoby się, że przez "uczenie się picia z butelki" Twoje dziecko straciło chęć picia z piersi :) Różnie to bywa. Moja córka też nie butelkowa, zaakceptowała moje mleko z butli kiedy nie było innej opcji czyli nie mogłam ja jej nakarmić. Miała ok 5 miesięcy zdaje się. No i rada z kubkiem i łyżeczką jak najbardziej na miejscu :). Spróbuj też proponować jej butelkę jak nie jest bardzo głodna, bo zaspokajanie głodu kojarzy z piersią, więc podanie jej w takiej sytuacji butelki tylko ją pewnie wkurza :):):) Próbowałaś po prostu wyjść z domu i zostawić tatę z butelką Twojego mleka? Bo może chodzić o Ciebie, a nie o sposób podania mleka :) Często słyszę, że dopiero tata może dziecko nakarmić z butelki :)

Btw chcesz wprowadzać kaszkę w nocy? Czy wyjść iz ostawić komuś mleko dla brzdąca, bo chyba nie zrozumiałam?
 
margotka, moje dzieci też nie jadły z butelki ani nie tolerowaly smoczków.Ale ja jakoś specjalnie długo o to nie wlaczyłam.
Synka zaczęłam dokarmiać MM, sinlakiem a potem owockami od 5 miesiaca bo bardzo szczuplutki był - MM z butelki nie chcial tknąć, wiec zaczęłam mu dawac kleiki na MM łyżeczką i pięknie sobie od początu radzi.
Dawaj kaszkę łyżeczką, najpierw taką rzadszą po prostu.
A do picia próbuj kubeczek już, sa takie od 4-go miesiąca.
 
Do góry