reklama

jak nauczyć dziecko pić z butelki?

grupa dla wszystkich mam, ktore maja synka labo sie go spodziewaja :)

1. mumu

mumu Początkująca w BB

Wiem że większość mam ma raczej problem z oduczaniem dziecka od smoczka, mój synek jednak od samego początku nie chce ani smoka, ani butli. Próbowałam już chyba wszystkiego, mam kilka rodzajów smoczków do butelki, podawałam mu soczki, herbatki, odciągnięty pokarm i nic. Zaczęłam powolutku wprowadzać mu nowe pokarmy i nie ma problemów z jedzeniem łyżeczką, pić w ten sposób nie chce. Już nie wiem co robić. Wokół nikt takiego problemu nie ma. Wręcz niektórzy nie mogli mi uwierzyć, że dziecko nie chce smoka dopóki sami nie zobaczyli.....

2. zyrraffka

zyrraffka Szczęśliwa mama

mój Łukasz też bezsmoczkowy, chociaż nie będę miała problemów z oduczaniem. Odnośnie picia z butelki to moja koleżanka nauczyła swojego synka w ten sposób, ze wyszła z domu i mąż podawał picie i pomogło.

3. reklama
  4. netefe

netefe Fanka BB :)

Tu nie chodzi o napój. Cokolwiek byś nie dała, to i tak ze smoka nie wypije, bo go nie toleruje. Tak samo było z moją małą. Też nie chciała smoka, więc postanowiłam jej kupić niekapek. Teściowie zrobili mi prezent, ale kupili taki dla starszego dziecka- też nie chciała z niego pić. W końcu Julia zaczęła obserwować jak piję z kubka herbatę. Otworzyła usta i dałam jej dwa łyki. Połknęła. Teraz daję jej pić ze "szklanki"- z kubka niekapka odkręciłam dzióbek i z niego pije. Tylko to oczywiście wymaga dużo cierpliwości, bo wiadomo jeszcze nie połknie wszystkiego i troszkę wypluje, dla tego jak daję jej sok z marchwi, to rozbieram ją do golasa i zakładam śliniak.
    Może spróbuj w ten sposób?

5. zyrraffka

zyrraffka Szczęśliwa mama

ja polecam kubek treningowy LOVI

6. royanna

royanna Szczesliwa mamusia :)

mamu, moj najmlodszy synek ma 15mcy i nigdy nie nauczyl sie pic z butelki niestety :(. Smoczka uspokajaczaa "kocha" butelkami rzuca. Z roznymi smokami probowalam. Skonczylo sie na niekapku przerobionym na kapek a nastepnie na bidonie z rurka. No i probuje pic ze zwyklego kubka, ale sie czesto caly oblewa...tez zastanawiam sie nad tym kubkiem lovi...

7. netefe

netefe Fanka BB :)

royanna, jak inaczej ma się nauczyć pić sam z kubeczka jeżeli nie metodą prób i błędów? Jak podaję mojej córce soczek w kubeczku- szklance, też się oblewa, wypluwa, ale z czasem widać postępy. Wczoraj to pięknie połykała- nabierała do ust tyle ile sama była w stanie połknąć.
    w tym momencie uważam, że kubki kapki-niekapki do nauki samodzielnego picia to jest totalna bzdura i marnowanie pieniędzy, bo po mojej małej widać, że dziecko poniżej roku może najpierw się zainteresować co ta mama robi wkładając ten pojemnik do buzi, a potem zacząć pić normalnie z kubka, czy ze szklanki. Oczywiście etap nauki prawidłowego trzymania kubka jest w toku, ale myślę, że szybko się nauczy.

Poleć forum