reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyć dziecko przesypiania całej nocy?

Mnie się wydaje, że dziecko samo się nauczy jak będzie gotowe.
U nas problem ze spaniem, a może raczej z zasypianiem był od urodzenia, bo mała mając 2 tygodnie potrafiła nie spać 12h...i tak do 5-6 miesiąca zasypiała około 24, co było dość męczące. Kąpanie o 19 nie miało sensu, bo mała wyła i chciała się bawić, więc zaczęłam kąpać około dziesiątej wieczorem, potem gdy stała się bardziej ruchliwa zrobiłam jednego dnia kąpiel o 21 i jakoś zaczęło nam się udawać zasypiać około 22 co było sukcesem. Od 4 dni dziecko po kapieli o 19 zasypia okolo 19:30. Byly dni ze nie moglam odejsc od lozeczka bo wyła, nie stosowalam rzadnych metod, kazdy ma humory ma i dziecko. Ja np zauwazylam ze lepiej Basi wchodzi zwykle mm niz mm z jakims kleikiem lub kaszka, mimo ze kleik lyzeczka zje. Moze na noc za ciezki jej staly kleik, na to tez trzeba zwrocic uwagę, potem jeszcze dokarmiam cycem. A pobudki, gdy Basia zasypiala okolo24 spala do 6 rano i potem do dziesiatej, teraz od tej 19 spi tak do 5-6 i potem do okolo 7-8:) Ale nareszcie mamy wieczory z mezem dla siebie:D Zycze powodzenia i wytrwalosci, kazde dziecko musi sie samo ustabilizowac;)
 
reklama
Witam wszystkich!
ochhh jak ja bym chciała aby mój synek przesypiał cała noc hehe ale jeszcze długa droga przede mną ma dopiero 3 mc. Są takie noce że budzi się tylko 2x po czym zasypia od razu, a czasem jest tak ze co godz się budzi i do tego oczy jak 5zł i na gaworzenie mu się zbiera haha a ja oczy na zapałki no ale cóż trzeba z synem pogadać :):)
 
hej dziewczyny!
herbatka jako taka sukcesu nie przyniosła, ale mały mimo wszystko już przestał budzić się po niej tak często. Wpadliśmy za to na genialny pomysł przypinania smoczka do piżamki i tak oto po kilku nocach kiedy mały się już przyzwyczaił że ma go pod ręką przedwczoraj obudził się tylko raz na całą noc a dzisiaj pierwszy raz od tylu miesięcy spaliśmy ciągiem bez ani jednej pobudki :) I mój szkrab nadal smacznie śpi. Jestem strasznie szczęśliwa/ Mam tylko nadzieję że to permanentna zmiana, a nie jednorazowy fart. Powodzenia wszystkim życzę.
 
Witam.Mój synuś od jakiegoś miesiaca przesypia cała noc tzn tak po 20.30 do 7rano po tym jak zje 210ml mleka z dodatkiem kaszi ryzowej.wcześniej tez dodawalam mu kaszke ale i tak budził sie miedzy 2-3 do jedzenia.czasem to nawet na zabawe mu sie zbierało ale teraz śpi chyba że znowu jeszcz kiedyśmu sięzechce bawic o 4-5rano:-D
 
Mój synek przesypia całe nocki od chwili gdy skonczył połtora miesiąca, tak jakos sam zaskoczył:) najada sie dosc konkretnie w ciagu dnia i nie ma potrzeby nocnego podjadania.
 
Moja córcia ma 5 tyg i również przesypia prawie całe nocki :) jak idzie spać 18-19 to budzi się pierwszy raz między 1 a 3 a potem koło 6 a jak później np 21-22 też się jej to zdarza to wtedy śpi do 4 :) sama jakoś tak zaczęła już w szpitalu :) dodam że karmie piersią i nie dokarmiam jej :) powodzenia życzę mamą którym maluchy nie dają spać w nocy duużo cierpliwości i spokoju dziecko wyczuwa zdenerwowanie i gorzej zasypia :)
 
Mój Kubek zaczął przesypiać nocki w wieku 3 miesięcy,
pomogła nam książka "uśnij wreszcie".
Kubek jest też dzieckiem sztucznie karmionym, a takie wcześniej noce przesypiają :-)
 
lilithbb mój był karmiony sztucznie od 3-ciego miesiąca życia i dopiero niedawno zaczął przesypiać noce (I TO DZIĘKI FORTELOWI ZE SMOCZKIEM JAK JUŻ WSPOMNIAŁAM) więc to nie jest reguła
 
Moja córka przesypia noce od ok 10 tygodnia. Nauczyłam ją w ten sposób, że od pierwszego dnia po przyjściu ze szpitala ma ustaloną rutynę dnia. Co do kwadransa. To działa, dzieci kochają rutynę. O 19.30 mleko, kąpiel, kremowanie, kołysanka i o 20.00 spanie. Początkowo budziła sie raz w nocy ok 3. Dawałam jej jeść, odbicie i od razu do lóżeczka. Ważne żeby przy nocnym karmieniu nie odzywać się do dziecka ani jednym słowem, nie zapalać ostrego światła, nie bujać za mocno. Po prostu odłozyć do lóżeczka i już. Jeśli płakała to przychodziłam dać jej smoczek i tyle. Nauczyła się bardzo szybko. Dodam jeszcze że od początku była karmiona butlą, więc może to też trochę pomogło. Od początku też śpi w swoim łóżeczku w pokoju obok, nie w naszej sypialni.
 
reklama
Aniua ja robiłam identycznie:) i... jajco to dało młody zaczął się budzić od 5 miesiąca i wstaje do tej pory. (jak był młodszy to pięknie spał całe noce)
Każde dziecko inne i nie pomagają im nasze zachowania tylko indywidualny rozwój mózgu.
 
Do góry