reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyć dziecko przesypiania całej nocy?

Hehe no widzę że niestety nie ma reguły co do tych bączków to Zosi też w nocy się zdarza że stęka i się wierci i myślę że może to być przez to że nie może zrobić kupy-nie ma typowych zatwardzeń bo kupa o konsystencji papki ale jak ją robi to tak się biedna wysila jakby miała mega zatwardzenie,jest na mleku modyfikowanym i w sumie robi kupę tylko raz dziennie najczęściej właśnie z rana.No Twoja Majka ma już 8 miesięcy to faktycznie mogłabym już całą noc przesypiać a nawet powinna mam nadzieje że wróci u niej wszystko do normy ;/
 
reklama
Moja Lenka od 4 miesiaca jest wylacznie na butli a i tak budzi sie w nocy na dwa karmienia. Byl taki czas ze udawalo mi sie woda wyeliminowac jedno karmienie ale od kiedy zaczelo sie zabkowanie wszystko wzielo w leb. Teraz Lenka budzi sie nie tylko na karmienie ale tez przez cala noc potrafi pojekiwac i poplakiwac a ja wstaje do niej czasami nawet po 10 razy. Dodam ze zdecydowalam sie na oszukiwanie woda bo Lenkawypijala przez cala noc tylko 30-40 ml mleka wiec nie byla glodna. Teraz potrafi wciagnac 2 razy po 120 wiec chyba faktycznie jest glodna.

I teraz juz nie wiem co mam robic. Czy kombinowac dalej czy odpuscic i czekac az sama zacznie przesypiac nocki.Czarno to widze...
 
Dzisiaj spróbuję spać u Mai w pokoju może to coś da a przynajmniej będę miała bliżej do niej. Może Malutka zaczęła się bać czegoś w nocy i się zaczęły lęki. Może też powinnam wrócić do dania jej mleczka o 2 godzinie chociaż troszkę a potem nad ranem bo skoro pije tyle to może jest głodna. Muszę dojść do tego co i jak bo przyczyn może być wiele. Albo jak to mówią wszyscy trzeba przeczekać aż samo minie...
 
Ja nie przesypiam nocy od trzech lat.
Stas przestał jeść w nocy jak miał 20 miesięcy. Zosia miewała juz nocki, kiedy nie jadła, ale wtedy budziła sie o 4.30,-5.00 i rozpoczynała dzień. Własciwie więc wolę wstać w nocy i dac jej jeść niż budzić sie o tak koszmarnej porze. :)



 
Mój Maluszek jeszcze nie ma 5 miesięcy ale przesypia całą noc tak od 20 do 8 rano. W nocy budził się przez jakieś niecałe 2 miesiące. Polecam aby uczyć zasypiać maluszka w swoim pokoju od samego początku:-)
 
Bebatka6 rany to Ci zazdroszczę....Zosia śpi od początku w swoim łóżeczku i sama też w nim zasypia tak jak pisałam ok 19.30 ale....no właśnie ale budzi się co najmniej 2 razy w nocy i wstaje ok 5 już wyspana gotowa do rozpoczęcia nowego dnia.....
 
Moja Maja też ma własny pokój i śpi w nim sama i sama w łóżeczku zasypia o 20 ale i tak budzi się mimo wszystko :)

bombelq odnośnie wstawania Twojej Zosi o 5 rano - jak masz w pokoju jasno, zasłonite zasłony czy nie? bo moja Maja jak tylko zaczeło się lato budziła się wyspana o 4 - 5 rano bo w pokoju było mega jasno dopiero jak założyłam na karnisz koc i ciemne zasłony pomogło! zasłaniam je na noc dzięki czemu tez w lecie mi zasypiała bez problemu bo o 20 było też jasno i tak zostało do dziś i śpimy do conajmniej 7:30 :)
 
Wiesz co Ciężarówko też nad tym myślałam tzn nad poziomem zaciemnienia w pokoju więc na noc zasłaniamy rolety może nie są one mega ciemne ale zawsze jednak są zasłonięte Zosia zasypia w miarę wcześnie więc jest jeszcze nie aż tak bardzo ciemno jednak rano tak jak pisałam ok 5 jest już wyspana wydaje mi się że jest taki sam poziom zaciemnienia jak zasypia więc nie wiem czy aż tak bardzo jej to przeszkadza;/ słyszałam np.że syn znajomych w wakacje budził się ok 3 jak właśnie robiło się widno i był już gotowy do zabawy(ale trochę starsze dziecko) nauczyli go że trzeba iść spać a jak będzie widno będą się bawić więc w wakacje mieli przechlapane bo widno już o 3 się robi heheh
 
My zrobiliśmy w pokoju wręcz ciemnicę :) nam pomogło choć chciałabym żeby te ciemne zasłony zniknęły a pojawiły się kolorowe :) może w zimie spróbujemy zdjąć zasłonę nocy :D
Maja jak była w wieku Twojej Zosi to spała góra do 6 także chyba tak musi być :)
 
reklama
A czyli może Sosia jak będzie jak Majka będzie spać dłużej...tak się pocieszam hehe sąsiadki córka ma 7,5 miesiąca i śpi od 19 do 7 rano bez budzenia na karmienie więc może po prostu starsze dzieci śpią dłużej...bo Sosia ma w ciągu dnia dokładnie z zegarkiem w ręku co 2 godzinki takie drzemki ok 20-30 minut więc może z czasem będzie spać dłużej(dziś wstała o 5.20 )
 
Do góry