reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyć dziecko przesypiania całej nocy?

Witam ,polecam ksiazke "kazde dziecko mozna nauczyc spac".Ja mialam straszny problem zeby uspic coreczke i w nocy tez sie czesto budzila. Mialam strasznego dola. Ktos mi poradzil przeczytac ta ksiazke i metoda tam opisana dziala (to nie tylko moja opinia). Bylo duzo placzu,ale tylko kilka dni i nocy, teraz mala sama zaypia i spi cala noc (ma 9mies). A ja jestem szczesliwa. Pozdrawiam :)
 
reklama
moja mała usypia sama tuz po kąpieli o 20 :) miałam problem z jej czestym budzeniem w nocy ( co 2 h) znalazłam info ,że nie powinno się zageszczać mleka wiec wyprobowałam ale zawiodło...ale teraz od paru dni mniej mnie budzi..wczoraj...tylko 3 razy ( po 23,2.5) pobudka 8.30....a dziś juz tylko 2 razy (24,3)..pobudka po 9..... Mam nadzieję,że tak zostanie :) to jakiś cud i nie wiem jak tego dokonałam


 
Moj problem z usypianiem wyglada nieco inaczej. Otoz moj 10 ,-czny synek uspia w godzinach 19.00-20.00w swoim lozeczku i owszem z reguly nie trwa to dlugo, ale obowiazkowo musze wkladac jego paluszki do mojej buzi!! Wiem, ze to malo higieniczyn sposob, ale inaczej nie da rady. Jak byl malutki to calowalam go po raczkach zeby zasnal i z czasem on te raczki tak mi wkladal do buzi i teraz jest to jego rytual do usypiania... niestety nawet w nocy jak sie przebudza ( a niestety zawsze sie budzi) musze go w taki sposob calowac zeby zasnal. nie mam pojecia jak sie zabrac do tego zeby go oduczyc. myslalam zeby dac mu cos do raczek zeby sobie je zajal, jakiego misia np. ale wiem ze w nocy jak sie przebudzi to to juz nie pomoze, bedzie jeden wielki wyk jak nie wezme jego paluszkow do buzi :(:( Wogole chcialabym aby w koncu przespal noc jednym ciagiem, a nie z pobudkami...
 
Witajcie,
chciałam Was tylko pocieszyć, że mój synek ma 2 lata i 4 miesiące i dopiero od około tygodnia przesypia całe noce...od ok. 21 do max. 6 rano....
 
hej:) moja Julcia skończyła 7miesięcy, karmię ja piersią, dodatkowo daję jej zupkę. od jakiegoś czasu podaję kaszkę ryżową przed snem, myślałam że dzięki temu będzie przesypiała całą noc, jednak dalej budzi się w nocy niekiedy nawet co pół godziny, ratujcie.
 
moja córka zaczęła przesypiać całe noce dopiero w tym roku od stycznia. A tak to pobudki a to na picie, a to siku, a to przytulić, a to zły sen no i do tego uczulenie na roztocza potęgowało problemy ze snem. W nocy przestała jeść jak skończyła 6 mcy, ale i tak nie przespała całej żadnej aż do teraz. Na to raczej reguły nie ma...
 
Witam ,polecam ksiazke "kazde dziecko mozna nauczyc spac".Ja mialam straszny problem zeby uspic coreczke i w nocy tez sie czesto budzila. Mialam strasznego dola. Ktos mi poradzil przeczytac ta ksiazke i metoda tam opisana dziala (to nie tylko moja opinia). Bylo duzo placzu,ale tylko kilka dni i nocy, teraz mala sama zaypia i spi cala noc (ma 9mies). A ja jestem szczesliwa. Pozdrawiam :)

a mozesz sama opisac jakies kluczowe sposoby z tej ksiazki? zaciekawiło mnie to :)
 
Mój Maluch przesypia całe noce odkąd skończył 3 miesiące. Faktem jest, że śpimy razem w łóżku, ale mi to wcale nie przeszkadza. W żaden sposób go tego nie uczyłam. Jakiś czas temu czytałam (tylko nie pamiętam już gdzie), że dziecko lepiej śpi, jak je przed snem banana. Nie wiem, na ile to jest skuteczne, ale może warto spróbować.
 
Gorzej jak dziecko uczulone na banany :confused: Nasza spi cale noce od kad skanczyla 3-4 miesiace, od 7 czy 8 miesiaca ( nie pamietam dokladnie) spi w swoim pokoiku. Okresy w ktorych przebudzala sie w nocy to albo przeziebienie, przechodzila dwa razy, zawsze po przyjezdzie z Polski, no ale dwa razy kuzynki ja zarazily i zabkowanie. Teraz spi od 19-20 do 6:30-7. Od jakiegos czasu nawet nie trzeba z nia siedziec w pokoju i czekac az zasnie, ale to juz zasluga mojego meza, ja pracuje na nocki 4 razy w tyg. a on ja usypia, po mleczku odbija ja a potem kladzie do lozka i robi jej papa. Ona kladzie sie na boczku i zasypia z tym ze nie gasimy jej swiatla w pokoju, mamy ledowa lampke ktora bierze malo pradu i jak kladziemy sie spac to ja gasimy dopiero.
 
reklama
No to ja teraz tez mam problem z budzeniem w nocy :baffled: A najgorsze jest to ze ona wstaje raczej regularnie miedzy 1-2 w nocy zje i najchetniej poszlaby sie bawic. Mam wrazenie ze ona sobie drzemki robi.

za namowa naszej gp podaje malej kaszke gesta na kolacje, a w nocy wode. Mam nadzieje, ze w koncu odwyknie od wstawania, bo to chyba nasza wina ze sie przyzwyczaila do jedzenia w nocy...
 
Ostatnia edycja:
Do góry