reklama

jak nauczyc dziecko samodzielnie jesc i gryzc

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez loveboiled, 7 Grudzień 2014.

1. loveboiled

loveboiled Fanka BB :)

Ktoś ma jakieś porady jak nauczyć dziecko gryźć? Mój synek od małego nic nie bierze do buzi oprócz swojej pieluchy i palcow.. Ma półtora roku i bardzo ciężko mi go nauczyć jeść, nie oczekuje żeby jadł sam łyżeczka ale żeby chociaż dac mu cos do raczki by mógł sam to zjeść. Czuje ze przez to jego dieta nie jest wystarczajaco dobra. Może któraś z was będzie mogła cos poradzić..dodam ze sam z butelki z mlekiem nie trzyma sobie.. Mleko lubi bardzo ale co innego nie chce pić.

Ostatnia edycja: 7 Grudzień 2014
  2. loveboiled

loveboiled Fanka BB :)

Ostatnio zaczął odsuwać rączką łyżeczkę jak chce go nakarmić i marudzi, dopiero jak w końcu mi się uda dac mu posmakowac to ztwierdza ze jednak zje jeśli zna ten smak, nic nowego zbytnio nie chce próbować.

3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Jeżeli dziecko bierze do ust paluszki czy inne przedmioty to nie jest to awersja natury sensorycznej, być może przeoczono moment gotowości jedzeniowej dziecka która ma miejsca najczęściej w 8 miesiącu życia,to wówczas powinno dostać pierwsze produkty do rączki, problem zgłaszany w tym wieku może być nawykowy. Na pewno trzeba systematycznie próbować podawać ulubione smaki, najlepiej w zabawie.

Poleć forum