reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak nauczyc dziecko samodzielnie jesc i gryzc

loveboiled

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Listopad 2014
Postów
2 460
Miasto
UK
Ktoś ma jakieś porady jak nauczyć dziecko gryźć? Mój synek od małego nic nie bierze do buzi oprócz swojej pieluchy i palcow.. Ma półtora roku i bardzo ciężko mi go nauczyć jeść, nie oczekuje żeby jadł sam łyżeczka ale żeby chociaż dac mu cos do raczki by mógł sam to zjeść. Czuje ze przez to jego dieta nie jest wystarczajaco dobra. Może któraś z was będzie mogła cos poradzić..dodam ze sam z butelki z mlekiem nie trzyma sobie.. Mleko lubi bardzo ale co innego nie chce pić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ostatnio zaczął odsuwać rączką łyżeczkę jak chce go nakarmić i marudzi, dopiero jak w końcu mi się uda dac mu posmakowac to ztwierdza ze jednak zje jeśli zna ten smak, nic nowego zbytnio nie chce próbować.
 
Jeżeli dziecko bierze do ust paluszki czy inne przedmioty to nie jest to awersja natury sensorycznej, być może przeoczono moment gotowości jedzeniowej dziecka która ma miejsca najczęściej w 8 miesiącu życia,to wówczas powinno dostać pierwsze produkty do rączki, problem zgłaszany w tym wieku może być nawykowy. Na pewno trzeba systematycznie próbować podawać ulubione smaki, najlepiej w zabawie.
 
Do góry