reklama

Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez MŁODA_MAMA22, 20 Styczeń 2010.

1. MŁODA_MAMA22

MŁODA_MAMA22 lipcowa mama '08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moze ktoras z Was ma jakis dobry i skuteczny pomysl jak nauczyc dziecko siusiac do nocnika, bo moja coreczka jakos nie bardzo chce:no:

2. Antylopka

Antylopka Potrojna mamuska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    może jest za mała?
    może nocnik jej się nie podoba?
    może nie rozumie czego od niej oczekujesz?

3. reklama
  4. doveinred

doveinred my little precious...

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A ile ma lat? bo nie wspomnialas.

Ja mojego juz sadzam i zauwazylam ze jak chce mu sie cos wiecej to zaczyna krazyc kolo nocnika. Oczywiscie czasami zapomni ale juz udaje mu sie zasygnalizowac ze chce.

5. MŁODA_MAMA22

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Corka ma 19 miesiecy , tylko raz zrobila siku do nocnika.

6. asik123

asik123 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ło matko to ja powinnam się dopiero przejmować!!!:-) Mój synek za kilka dni kończy 3 latka i od niedzieli chodzi bez pieluchy. O nocniku nie chciał słyszeć więc kupiliśmy mu taką specjalną nakładkę na ubikacje i od czasu do czasu raczył coś tam zrobić po usilnych prośbach:-) A od dwóch tygodni zaczął wołać siku i pelucha w ciągu dnia była praktycznie sucha:tak: a od niedzieli po ogromej rozpaczy udało się nam go przekonać, że bez pieluszki też można żyć;-) i nawet na noc nie zakładamy i jest ok:-) Tak więc wszystko w swoim czasie, bez stresu a dziecko prędzej czy później przekona się, że siusianie nie w pieluchę to też fajna sprawa:-) Pozdrawiam i życzę wytrwałości:tak:

7. Kasia Irlandka

Kasia Irlandka 10/2006 06/2009 :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mloda Mamo - dziecko zacznie korzystac z nocnika - wtedy kiedy bedzie na to gotowe. Zmuszanie go na sile do niczego nie doprowadzi. Corka Twoja ma dopiero 19 mc, takze to sie tak mocno nie spieszy. A nie napisalas czy juz zdradza oznaki gotowosci - tzn po dziennej drzemce budzi sie z sucha pielucha, rozumie roznice pomiedzy mokrym a suchym, potrafi sama sciagnac majtki i ubrac je...itd...
    aaa i nie sugeruj sie gadaniem sasiadek, kolezanek , babc itd.. ktore twierdza ze same albo ich dzieci jak mialy kilka mc to juz sikaly na nocnik. Wsluchaj sie w swoje dziecko, jak bedzie gotowe to w ciagu kilku dni sie nauczy. :tak:

8. ANAAA

ANAAA Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moim zdaniem czym wczesniej ja moje dziecko zaczelam sadzac juz w wieku 5 miesiecy robimy postempy bo rano wstajemy i odrazu sadzan na nocnik. Sa efekty widoczne bo odrazu miej pieluch idzie na dzien udaje mi sie do 2 lub 3 mniej zuzywc. A jak wam sie sie udaje

9. MŁODA_MAMA22

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzieki za odp. poczekam az bedzie gotowa, nie chce jej zmuszac do niczego. Wiem ze przyjdzie taka chwila ze sama powie, ale znam dziewczynke ktora ma 14 mies, i juz wola siku.Moja corcia siada na nocnik ale tylko w ubraniu, bez pampersa jakos niebardzo. A pierwszy raz jak zrobila siku do nocnika to byl sylwester:-) a teraz nie chce...poczekamy...

10. reklama
  11. MŁODA_MAMA22

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ale jak macie jakies sprawdzone metody to prosze napiszcie:blink:

12. frog4

frog4 mama grudniowa'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej widze temacik nocniczka:-)
    No coz moj synek skonczyl 2 latka i nadal lata z pielucha. Ostanio chcialam wyczuc moment kiedy robi kupke, bo zazwyczaj chowa sie za fotel, szybciutko zlapalam nocnik pampers w dol i dupcia na nocniczek i co i nic:no:. Nie chcial nic zrobic nawet go zabawialam, bajki puszczalam i gierke dawalam, wszystko zawidlo uparl sie i musialam sie poddac. Zalozylam pampka i po 5 min kupa byla:sorry2:. A zaznaczam ze to nie bylo nasze pierwsze podejscie. Nakladke na kibelek tez mamy ale na nia siadl tylko ze dwa razy. Na razie odpuszczam na 2-3 tyg i potem kolejne podejscie. Nie chce go zmuszac na sile bo znajac moje dziecie skutek bedzie odwrotny.

Poleć forum