reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

reklama
A ile ma lat? bo nie wspomnialas.

Ja mojego juz sadzam i zauwazylam ze jak chce mu sie cos wiecej to zaczyna krazyc kolo nocnika. Oczywiscie czasami zapomni ale juz udaje mu sie zasygnalizowac ze chce.
 
Ło matko to ja powinnam się dopiero przejmować!!!:-) Mój synek za kilka dni kończy 3 latka i od niedzieli chodzi bez pieluchy. O nocniku nie chciał słyszeć więc kupiliśmy mu taką specjalną nakładkę na ubikacje i od czasu do czasu raczył coś tam zrobić po usilnych prośbach:-) A od dwóch tygodni zaczął wołać siku i pelucha w ciągu dnia była praktycznie sucha:tak: a od niedzieli po ogromej rozpaczy udało się nam go przekonać, że bez pieluszki też można żyć;-) i nawet na noc nie zakładamy i jest ok:-) Tak więc wszystko w swoim czasie, bez stresu a dziecko prędzej czy później przekona się, że siusianie nie w pieluchę to też fajna sprawa:-) Pozdrawiam i życzę wytrwałości:tak:
 
Mloda Mamo - dziecko zacznie korzystac z nocnika - wtedy kiedy bedzie na to gotowe. Zmuszanie go na sile do niczego nie doprowadzi. Corka Twoja ma dopiero 19 mc, takze to sie tak mocno nie spieszy. A nie napisalas czy juz zdradza oznaki gotowosci - tzn po dziennej drzemce budzi sie z sucha pielucha, rozumie roznice pomiedzy mokrym a suchym, potrafi sama sciagnac majtki i ubrac je...itd...
aaa i nie sugeruj sie gadaniem sasiadek, kolezanek , babc itd.. ktore twierdza ze same albo ich dzieci jak mialy kilka mc to juz sikaly na nocnik. Wsluchaj sie w swoje dziecko, jak bedzie gotowe to w ciagu kilku dni sie nauczy. :tak:
 
Moim zdaniem czym wczesniej ja moje dziecko zaczelam sadzac juz w wieku 5 miesiecy robimy postempy bo rano wstajemy i odrazu sadzan na nocnik. Sa efekty widoczne bo odrazu miej pieluch idzie na dzien udaje mi sie do 2 lub 3 mniej zuzywc. A jak wam sie sie udaje
023328990.png
 
Dzieki za odp. poczekam az bedzie gotowa, nie chce jej zmuszac do niczego. Wiem ze przyjdzie taka chwila ze sama powie, ale znam dziewczynke ktora ma 14 mies, i juz wola siku.Moja corcia siada na nocnik ale tylko w ubraniu, bez pampersa jakos niebardzo. A pierwszy raz jak zrobila siku do nocnika to byl sylwester:-) a teraz nie chce...poczekamy...
 
reklama
Hej widze temacik nocniczka:-)
No coz moj synek skonczyl 2 latka i nadal lata z pielucha. Ostanio chcialam wyczuc moment kiedy robi kupke, bo zazwyczaj chowa sie za fotel, szybciutko zlapalam nocnik pampers w dol i dupcia na nocniczek i co i nic:no:. Nie chcial nic zrobic nawet go zabawialam, bajki puszczalam i gierke dawalam, wszystko zawidlo uparl sie i musialam sie poddac. Zalozylam pampka i po 5 min kupa byla:sorry2:. A zaznaczam ze to nie bylo nasze pierwsze podejscie. Nakladke na kibelek tez mamy ale na nia siadl tylko ze dwa razy. Na razie odpuszczam na 2-3 tyg i potem kolejne podejscie. Nie chce go zmuszac na sile bo znajac moje dziecie skutek bedzie odwrotny.
 
Do góry