reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

Moim zdaniem czym wczesniej ja moje dziecko zaczelam sadzac juz w wieku 5 miesiecy robimy postempy bo rano wstajemy i odrazu sadzan na nocnik. Sa efekty widoczne bo odrazu miej pieluch idzie na dzien udaje mi sie do 2 lub 3 mniej zuzywc. A jak wam sie sie udaje


No tak Twoim zdaniem czym wcześniej, a pomyślałaś o tym, że Twoje dziecko ma jeszcze bardzo słaby kręgosłup i takie wczesne siadanie może mu zaszkodzić!! I w imię czego oszczędności na pampersie?? Specjalista kosztuje więcej. Ja nie rozumiem czemu matki na siłę chcą, żeby ich dzieci robiły wszystko szybko teraz i już. A w wieku 12 msc. to co czytać będzie?? Ja uważam że wszystko w swoim czasie i gadanie, że to już czas nic nie daje. Mój syn zaczął korzystać z nocnika jak miał ponad 2 lata i jakoś to nie była straszna tragedia, mimo, że jego rówieśnica już sama pięknie robiła siku i zakładała majteczki. Mój nie był gotowy i go nie zmuszaliśmy. A jak załapał o co chodzi to mu zajęło to jeden dzień i zaczął robić do nocnika. Po jakiś następnych dwóch tygodniach zdjęliśmy pieluchę całkowicie i na noc. Więc MŁODA MAMO 22 radzę uzbroić się w cierpliwość i tyle.
 
reklama
FROG4 tak dla pocieszenia mój zaczął robić siku jak miał dokładnie 2 lata i 3 msc. a kupę dalej walił w majtki aż do 2 lat i 6 msc.:-);-)
 
Kaderka dzieki za pocieszenie:-) w sumie dla mnie to zadna tragedia ze moj Wiktor jeszcze z pampkiem biega. Dzieki temu jeszcze moge go jeszcze jak malutkie baby traktowac:-):-):-) Jak bedzie gotowy da cynk;-)Wcale nie uwazam ze musi byc pierwszy i lepszy w czymkolwiek. Najwazniejsze ze dla mnie jest najmadrzejszy i naj... pod kazdym innym wzgledem.:-):-p
 
"Wcale nie uwazam ze musi byc pierwszy i lepszy w czymkolwiek. Najwazniejsze ze dla mnie jest najmadrzejszy i naj... pod kazdym innym wzgledem.:biggrin2::-p"

I właśnie o to chodzi!!
 
Ja moja córke uczyłam sikac na nocnik latem, miała 18 miesiecy, nie zakladalam jej wogole pieluchy, efekt byl taki ze przez tydzien tylko pralam i pralam, ale po tygodniu zrozumiala i zaczela sama wolac, z mlodsza tez czekam az przyjdzie lato zeby sprobowac.:happy2:
 
Mloda Mamo - kup sobie taka malutka ksiazeczke - Gina Ford "Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka w 7 dni" i tam wszystko jest ladnie i prosto opisane krok po kroku. I uwierz mi - jak tylko coreczka bedzie gotowa to nie oszczedzisz 2 pampkow na dzien:baffled::baffled:a odstawisz je od razu.
Moj synio mial 3 lata jak stwierdzil ze to ten moment. I udalo sie nam w ciagu wlasnie 7 dni.
 
FROG4 tak dla pocieszenia mój zaczął robić siku jak miał dokładnie 2 lata i 3 msc. a kupę dalej walił w majtki aż do 2 lat i 6 msc.:-);-)

To mój był lepszy ;-):-D 2 lata i 11 miesięcy ale za to od razu przestał robić i siku i kupę w pieluchę:cool2: :-D
I jakoś nie czuję się przez to gorszą matką ani nie uważam że mój synek jest gorzej rozwinięty:dry: Poprostu przyszedł jego czas, podziękował pieluszce i przynajmniej obyło się bez stresu;-) Pozdrawiam
 
To mój był lepszy ;-):-D 2 lata i 11 miesięcy ale za to od razu przestał robić i siku i kupę w pieluchę:cool2: :-D
I jakoś nie czuję się przez to gorszą matką ani nie uważam że mój synek jest gorzej rozwinięty:dry: Poprostu przyszedł jego czas, podziękował pieluszce i przynajmniej obyło się bez stresu;-) Pozdrawiam

Dziewczyny ja mysle ze nie mozemy myslec kategoriamiu, ktora lepsza mama czy ktore zdolniejsze dziecko. Wszystko zalezy od naszego podejscia i gotowosci do pewnych zmian naszych kochanych pociech. Dobrze wiemy ze pospiech nie zawsze jest wskazany. Czasem nie warto robic nic na sile i kosztem naszych szkrabow. Na wszystko przyjdzie pora. Glowa do gory mamuski kiedys nasze pociechy beda wolaly mama siusiu i jeszcze bedziemy mialy tego dosyc:-):-):-)
 
frog4 ale ja absolutnie w ten sposób nie myślę poprostu wiem, że wiele mam stresuje się, porównując swoje dziecko z dzieckiem sąsiadki itp a to jest kompletnie nie potrzebne:tak: Ja też uważam, że nie ma się czym denerwować i robić coś na siłę:tak: na każdego przyjdzie czas;-) Pozdrawiam
 
reklama
Moim zdaniem czym wczesniej ja moje dziecko zaczelam sadzac juz w wieku 5 miesiecy robimy postempy bo rano wstajemy i odrazu sadzan na nocnik. Sa efekty widoczne bo odrazu miej pieluch idzie na dzien udaje mi sie do 2 lub 3 mniej zuzywc. A jak wam sie sie udaje
no to juz dla mnie przesada. A efekty to chyba sa u Ciebie, bo na pewno nie u 5-miesięcznego dziecka, które nijak nie łączy sadzania go na nocnik z kontrolowaniem siusiania.
 
Do góry