reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

Mój synuś zaczął mi dawać znaki że chce siusiu jak miał 7 m-cy. Przez dwa miesiące prawie zawsze mieliśmy suche pieluchy, a teraz mu się odmieniło i w ogóle nie daje mi w żaden sposób znać że mu się chce tylko sika w pieluchę. Zastanawiam się czy nie było by lepiej jakbym od razu z pieluch zrezygnowała i zakładała mu majtki. Teraz po prostu jest zbyt skupiony na zdobywaniu świata i myślenie o sikaniu go nie interesuje. Ciągle tylko lata po całej chacie i nie sposób go upilnować. Trudno poczekam trochę może z powrotem sobie przypomni co i jak :)
 
reklama
Hej Dziewczyny:-)
U nas "nauka" wyglądała tak: Maja od zawsze po zdjęciu pieluchy przed kąpielą robiła siusiu na przewijak. My nagradzaliśmy to brawami i okrzykami " Brawo Maja, siusiu zrobiłaś!" Po jakimś czasie, jak miała ok. 8 miesięcy, zaczęłam Ją uprzedzac i najpierw mówiłam " Zrób siusiu". I Maja od razu prężyła brzuszek i wyciskała:-)
A teraz jak w ciągu dnia posadzę Małą na nocnik i powiem żeby zrobiła , to ciśnie i jak akurat chce to nasika.
Kupka jest raz dziennie rano więc mogłabym łapac, ale jakoś wolę zmienic pieluchę niż myc nocnik;-)

to nie jest kontrolowane,bo albo zrobi albo nie...więc nijaka nauka odpieluchowywania

ja uczyłam że i jedno i drugie do nocnika,w końcu przyjdzie dzień w któym będzie robiła to do nocnika,więc po co odwlekać
 
Do góry