reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak nauczyć dziecko spać w dzień w łóżeczku??

ciężarówka :)

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2010
Postów
123
Witajcie drogie Mamy!

Maja ma już 7 miesięcy i chciałabym aby pomału nauczyła się spać podczas drzemek w dzień w swoim łóżeczku. Idzie jesień, potem zima a w wózeczku spacerówce może być już chłodno jeśli chodzi o spanie na zewnątrz. Poza tym za niedługo już będą jej nóżki zwisać z wózka :) do tej pory Maja na drzemki usypiana była w wózku. W nocy bez problemu zasypia sama w swoim łóżeczku. Moze macie jakieś sprawdzone metody jak nauczyć Maleństwo zasypiania w łożeczku. A może przeczekać i sama dojdzie do tego że zaśnie w łóżeczku :) Poradźcie coś proszę :)
 
reklama
Moj ma 2 miesiące. I podczas kolki był noszony i lezyał na moich cycach i tak sie nauczył zasypiać tylko na moich cycach . Ale ktorego dnia pomyślałam ze ja nigdzie nie bede mogła wyjsc bo on bezemnie nie zaśnie. POłozyłam go do łożeczka marudził popłakiwał sobie az wkoncu zasnął . I tak zasypia w łozeczku przy marudzeniu :-)
 
Moze to malo pocieszajace, ale trezba sie cieszyc z tego, ze dziekco wogole spi w dzien.. bo moja od 7msc nie spi w dzien..
p.s. Twoja corcia przyzwyczaila sie do bujania w wozku w ciagu dnia i teraz ciezko jej sie odzwyczaic... chyba jedyny sposob to proba Twojej cierpliwosci.. Moja jesli raz na jakis czas zasnela w dzien to tylko na spacerze lub w aucie....za to wtedy bardzo pozno kladla sie spac w nocy..
 
u nas pomogło stwarzanie takich warunków do snu jak na noc. Tzn, zasłaniałam okna i wtedy ma w pokoju może nie ciemno ale półmrok, bo zasłony ciężkie, grube i ciemne, nie przepuszczają światła, włączam radio i wychodzę. Mała na początku miała problemy, trochę marudziła, ale szybko się nauczyła zasypiać sama w dzień.
 
Kiedy widze ze corki sa marudne albo tra oczy, robie mleko wkladam do lozeczek daje butle i wychodze zazwyczaj sie kreca jakis czas az zasypiaja, jesli marudza to podchodze daje smoka poglaszcze i wychodze i tak do znudzenia w koncu usna trzeba mega cierpliwosci do tego
 
Ja swoim dzieciom zmieniłam porę spacerów. Kiedy, zaczynały siadać, mniej więcej po 6 miesiącu, stwierdziłam, że czas aby korzystały ze spacerów. A i mnie się przyda wolne. I obecnie Zosia, po porannej drzemce je drugie śniadanie i zbieramy się na spacer. Pilnowałam , żeby nie zasnęła w wózku i kiedy wiedziałam, że jest juz czas na sen wracałam do domu.

Natomiast moja siostra, kiedy tylko dziecko jej zasnęło w wózku, wracała do domu i kładała je do łóżeczka.

Może nie trzeba jej kłaść do łóżeczka, niech spróbuje zasnąć na łóżku rodziców.
 
Moja Zosia jak była mniejsza uwielbiała spać i leżeć w łóżeczku. A teraz niema szans ani w dzień, ani w nocy.. Tylko z nami w łóżku, nawet w dzień. Staram się na noc przekładać ją do łóżeczka ale to chyba nie ma sensu bo po godzinie budzi się i i tak trzeba ją zabrać do nas. A dziecko podobno potrzebuje kontaktu z rodzicami, czuć ich zapach itp, więc jej tego nie zabraniam... Choć zaczynam się bać, że zawsze już tak będzie ;)
 
reklama
ja spalam z moim synem do 7 miesiaca w jednym łóżku..też je troche katowałam jego łóżeczkiem był wrzask straszny, az kiedyś powiedziała mi pewna mama że dziecko potrzebuje bliskosci matki, ojca i na kazdą rzecz przychodzi czas.

ja spałam do 7 miesiaca w ciągu dnia spał na spacerach czasem usnął przy cycu i wtedy wkladałam go do lózeczka. po tym czasie zaczełam usypianie w jego łóżeczku powolutku niestresowałam żeby łóżka nie kojarzył z czymś złym i po jakims czasie sam w nim zasypiał, a w ciągu dnia do dzisiaj albo spi w wozku na spacerze)( rzadko) albo przy cycu jeszcze usypia, albo nie spi wcale .
teraz rozpoczynam etap odstawiania od cyca zobaczymy co to bedzie
 
Do góry