reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak nauczyć dziecko spać w dzień w łóżeczku??

samodzielne usupianie dziecka wymaga konsekwencji mamy. 2,3 razy popłacze, powścieka się i w końcu uśnie. za kolejnym razem będzie mniej się awanturować. ja miałam też taką sytuację i co więcej, moja matka kazała mi ją brać do siebie, ale pokłóciłam się z nią i przez tydzień mała pruła się aż w końcu się przyzwyczaiła.
 
reklama
Cierpliwie i powoli. Moja Natalka skończyła 6 miesięcy ale od 3 miesiąca zasypia sama w łóżeczku. Po prostu ją kładłam i jak płakała to wyciągałam, tuliłam i odkładałam. Wychodziłam i przychodziłam co kilka minut. Jak wyczaiła że płaczem nic nie zwojuje to zaczęła zasypiać. Wiadomo że są takie dni że łóżeczko parzy albo mama chce polulać ale wie, że za szczebelkami to trza samej :-D
 
ja na szcescie nie mam tego problemu b moj syn od urodzenia spal w lozeczku,w dzien jak i w nocy:) ale msyle ze trzeba byc konsekwentnym ,poplacze az w koncu zasnie .
 
moja Gaba w dzien spi w naszym lozk ui tak bylo odpoczatku bo jak ona spala to i ja,teraz usypiam ja w lozk una dzien i wychodze z pokoju,spi 2 h. tez robilam jak jedna z mam wychodzilam z nia na spacer jak byla po drzemce a wracalam jak widzilam ze trze juz oczka i przymierza sie do zasniecia w wozku... natomiast w nocy Gabunia spi tylko w swoim lozeczku, zasypia przy mnei i ja przekladam i do rana spi.
moze ty tez sprobuj tej medoy ze spacerami p odrzemce albo z usypianiem malej w twoim lozku.... powodzenia
 
moj maly nie chce usypiac sam w lozeczku... a jak go zostawiam to zaczyna bardzo plakac i marudzic az wkoncu sie lamie i go biore... ;(( szkoda mi go ... a wieczorem usypiam go i klade do lozeczka. ale jak w nocy budzi sie do karmienia spi ze mna bo nie chce sam zasnac co zrobic ??
 
Do góry