reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak nauczyc dziecko wiecej pic?

reklama
Witam,

NIe wiem czy juz nie probowalas, moja siostra miala podobny problem ze swoim synem. Kupila kiedys dla siebie wode mineralna, z takim dziubkiem. Amadeusz jak sie okazalo pokochal ten dziubek i potrafil wyijac nawet litr wody. Minus - strasznie byl przytym mokry.
 
mela pisze:
k baw się z nią w karmienie i (przede wszystkim) pojenie misiów i lalek - niech zabawki będą zachwycone kubeczkiem i ciągle pragną więcej picia.

ja sama tez tak zaczynalam z moja natalka. natalka dlugo byla na piersi i zadna butelka ani kubek nie wchodzil w gre. probowalismy, probowalismy, ... az ktoregos dnia zalapala o co chodzi :) i tak jest do dzis :) mamy taki kubek niekapek z puchatkiem i z miarka ( wtedy widac ile dziecko wypija). natalka bardzo lubi "puchatka" :):):)
 
Moja corka nie chciala wcale pic.Bardzo dlugo poilam ja lyzeczka.Teraz nawet soczki musze dawac jej lyzka,bo inaczej wcale by ich nie pila.Ale inaczej jest z herbatka.Kiedy juz zaczela wiecej rozumiec dawalam jej butelke,by pila sama.I chwalilam,chwalilam,chwalilam...Teraz nie mam zz nia klopotow.Jedyny tylko minus:nie lubi pic z kubeczka,choc ma ich ze 6 zadnego nie lubi.Trudno.Moze nadejdzie kiedys ten dzien. :)
 
Anka też nie lubiła pić z kubeczka dopóki.. nie dałam jej kubka z małą ilością picia i pozwoliłam jej bawić się.. chodziła po całym domu i popijała po trochu.. oczywiscie dookoła było pełno porozlewanego soczku:D
teraz uwielbia pić i wypija ok. 2 litrów płynw dziennie - nie nadążam ze zmianą pieluszek :D
nauka przez zabawę to moje motto :D
 
reklama
moj Damianek(26miesięcy) też długo nie chciał pić, nawet z butelki. ja długo karmiłam piersią. pózniej stopniowo przechodzilismy przez wszytkie etapy: pił z łyżeczki, z kubka niekapka, a w tej chwili pije ze wszystkiego. najwiecej jednak wypija z takiej butelki z dziubkiem od wody mineralnej. wogole pije bardzo duzo wody. nawet w nocy. przynajmniej nie musze sie matwic o zęby:) tak wiec spokojnie, na pewno sie uda. powodzeni
 
Do góry