reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyc dziecko zalatwiac się na nocnik?

U nas w żłobkach świetnie opiekunki uczą dzieci korzystać z toalety, a i dzieci szybciej łapią o co chodzi jak widzą rówieśników tez korzystających z toalety. 17 miesięcy to trochę mało jak dla mnie, uwazam że warto zakupić nocnik ale raczej na zasadzie oswojenia dziecka z tym przyrządem. Bez presji z tym żłobkiem, mnóstwo dzieci idzie do żłobka jeszcze z pieluchą. Tam opiekunki mają wprawę w tym jak postepowac z dziećmi żeby nie zniechęcić dziecka a żeby wszystko sprawnie poszło. Nikt nie będzie od Twojej córki wymagał nicego ponad jej możliwości, nie stresuj się :)
Dzieki[emoji23] bede probowac na spokojnie jak nie to nauczy się w zlobku [emoji23]
 
reklama
A jeszcze zapytam wam sie o smoczki bo Lenka ma teraz 17 mc a uzywa smoczla do 18 mc i pytanie czy musze kupic jeszcze wiekszy rozmiar s.oczka po 18 mc czy moze miec ten smoczek do konca az sie nie odzwyczai . mam problem bo smoczki lovi maja ostatni pulap woekowy od 6 do 18 mc [emoji22]
 
Może warto najpierw odstawic smoczek?

Z załatwianiem na nocnik to różnie bywa. Moja młodsza córka miała 13 miesięcy jak odstawiłam pampersy. Poszło gładko ale długo zdarzały jej się wpadki i sikala tylko na nocnik na toaletę nie, na trawkę nie, wiec trzeba było zabierać nocnik wszędzie.

Młodsza zaczęłam uczyć jak miała 15 miesięcy ale kompletnie nie rozumiała o co chodzi. Odpuściłam. Kolejna próbę podjęłam kolo 18 miesiąca ale też nic. Ostatecznie miała prawie dwa lata jak w ciągu dwóch dni bez wpadek i gladko odstawilysmy pampersy. Na noc tez. Wcześniej nie była gotowa ale za to teraz chodzi sobie sama ,rozbiera się sama robi na nocnik albo na toaletę ,sama spuszcza wodę. Ma 2 lata

Wiec próbuj uczyć bo może twoje dziecko już będzie gotowe a jak nie to do sierpnia sporo czasu
 
Z tym smoczkiem rzeczywiście łatwiej oduczyć niż nauczyć dziecko siusiania na nocnik z tymże niektórzy rodzice nie chcą fundowac dziecku paru dni stresu i wolą czekać aż dziecko samo zrezygnuje ze smoczka. Kwestia rodzica. My smoczka zabraliśmy jak mała miała 13 miesięcy (chociaż i tak wtedy w zasadzie wtedy korzystała z niego tylko w nocy). Po 3 dniach juz nie było problemu.
A swoją drogą nie znam firmy produkującej smoczki po 18 m, co też daje do myślenia :)
 
Ostatnia edycja:
Tylko kiedy jezeli lenka idzie w sierpniu do zlobka [emoji22]
Nasz syn szedł od września do żłobka a w lipcu kończył 2 lata, odpieluchowanie zaczęlismy w maju, 2 dni bez majtek nie załapał więc bez presji odłożyliśmy temat tak co miesiąc były próby po 2-3 dni, w końcu synek poszedł do żłobka nieodpieluchowany i już po 1 miesiacu Panie zaczęły odpieluchowanie we współpracy z nami i przy innych dzieciach syn w ciągu tygodnia załapał o co chodzi a po miesiącu udało się pozbyć pampersa też na noc. Panie w żłobku mają duże doświadczenie w odpieluchowaniu, nic na siłę i wszystko przy współpracy z rodzicami, a przy innych dzieciach dziecko widzi i naśladuje więc szybciej łapie :) jak się nie uda przed żłobkiem odpieluchowal to na prawdę nie jest problem ;)
 
Do góry