reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyć niemowlaka spać w "hałasie"

kaesdee

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Styczeń 2012
Postów
18
Tak jak w temacie, jak nauczyć dziecko spać przy normalnych dźwiękach? Nasza 7 miesieczna córka budzi się przy każdym głośniejszym dźwięku na spacerze, typu: głośniejszy samochód, motor, hulajnoga, szczekanie psa, krzyczące dzieci, przez co śpi na spacerach maksymalnie 40 minut. W nocy nie wspomnę, bo jest jeszcze gorzej :( jak zaśnie, to przeszkadza jej skrzypiąca podłoga, nawet jak przerwacam się z boku na bok w łóżku to ona potrafi się rozbudzić. Już nie wiem co robić. Często sama nie mogę zasnąć, bo jestem zestresowana, że zaraz mała się obudzi z jakiegoś powodu. Jak nauczyć ją spać przy takich dźwiękach?
 
reklama
Po prostu nie unikać dźwięków. To co opisujesz trochę mi wygląda na nadwrażliwość dźwiękowa, co może powodować, że głośniejszy dźwięk będzie budził malucha. To jednak jest do sprawdzenia. Jedyne, co możesz robić to samemu odpuścić i zaakceptować sytuację, a będzie ci łatwiej. Przestaniesz się tak stresować. Natomiast dziecku dawaj wciąż poczucie bezpieczeństwa, oraz wystawiaj dalej na działanie dźwięków. Innej opcji raczej nie ma. Możesz ewentualnie do snu dorzucić jakąś pozytywkę z uspokajająca, wyciszajaca, odprężająca muzyka. U nas to baranek Ewan. Melodia harfy z naturalnym biciem serca. Są też inne. Poszukajcie czegoś dla siebie.
 
Moj syn ma identycznie :) dlatego calymi nocami szum odkurzacza w telefonie u nas leci. To zagłusza skrzypiącą podłogę, mnie przekrecajacą się z boku na bok, no i go trochę uspokaja, od zawsze lubił ten dźwięk.
 
Co do szumisia - my mamy wydrę, ale jest za cicha, i po pol godzinie się wyłącza, a wtedy od razu maluch się budzi. W tel mamy szum 10 godzin 😁
 
Do góry