reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyc niemowlaka spac ?

Fado123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
6 828
Kochane moje!
Każda radę przyjmę.
Moja dziecko ma 15 tyg ,i zasypia tylko na rękach, a i tak najpierw jest prężnie się i płacz, waży 7 kg ja powoli tracę siłę, są dni że nie daje rady, wiem moja wina ,ja przyzwyczaiłam do rak , w nocy nie ma problemu ,zje odkładam śpi, ale w dzień, muszę nosić, skakać itd ,odloze i śpi od 30 do 50 min, ale co dalej ona lżejsza nie będzie
 
reklama
Rozwiązanie
Hehe dobre dobre:D A może podskakuj na łóżku i lekko kolyszac oczywiście nie do sufitu ale przynajmniej nie będziesz chodzić...
Muszę spróbować, hm nikt nie ostrzegł ,że będzie trudno ha ha ,myślałam że takie dziecko to tylko śpi i je , że samo zasypia ,tak jak w filmach i wcale nie płacze [emoji23]
Ja to każde maleństwo bujalam na rękach
Każdy mówi ze po co to robisz się przyzwyczai i będzie problem ....
tylko problem w tym ze ja kochałam to robić i bliskość malucha ze mną [emoji4]
Mówiłam sobie cały czas Ewelina naciesz się tym bo ono kiedyś z tego wyrośnie !
Każdy jest inny i inaczej na to patrzy ,
Nie traktowałam tego jako złego obowiązku 🤷🏻‍♀️
 
Często tak się dzieje etapami, ja i córkę i syna do mniej więcej pół roku musiałam usypiac na rękach w dzień i na noc, w nocy bez problemu odkładałam, za noworodka byli bezproblemowi raczej:) później właśnie z braku sił zaczęłam kłaść się z mala w łóżku i lulac, kołysać, nucić. Tak to trwa do dziś a ma prawie 10 miesięcy, zazwyczaj w nocy już zostaje zemną w łóżku i tak śpimy przytulone poprostu. Syn za to był dłużej noszony, ale w nocy spał zawsze u siebie. Tak więc każde dziecko inne i zmienia się non stop:) za dnia jak widzisz że mała przeciera oczka to odrazu do spania, nie ma co przeciągać bo później jest tylko gorzej, spróbuj w wózku usypiac jeśli Ci na rękach ciężko, może to polubi, może ma jakąś ulubiona pieluszkę do przytulania to też podaj pocieraj buźkę delikatnie, daj do rączek żeby pomietolila troche.
 
Kochane moje!
Każda radę przyjmę.
Moja dziecko ma 15 tyg ,i zasypia tylko na rękach, a i tak najpierw jest prężnie się i płacz, waży 7 kg ja powoli tracę siłę, są dni że nie daje rady, wiem moja wina ,ja przyzwyczaiłam do rak , w nocy nie ma problemu ,zje odkładam śpi, ale w dzień, muszę nosić, skakać itd ,odloze i śpi od 30 do 50 min, ale co dalej ona lżejsza nie będzie
Może chusta rozwiąże Wasz problem. Ja usypiam córkę przy piersi, bo akurat tak wypada co 2,5 godzinny jej posiłek i zasypia akurat tak dwa razy dziennie, również na noc. Jednak pierwsza córkę zawsze wkładałam w chustę, razem cos zrobiłyśmy i ona zasypiała. Jednak jak poprzedniczka pisała, ja też lubię często ponosić, polelalc, bo kiedy jak nie teraz 😀 starsza córka ma już 6 lat i mało się tuli, trochę przed spaniem i koniec. Więc korzystam, że chociaż ten mój mały półrocznik jeszcze chce się pieszczochać z mamą. 😊
 
Moja córeczka ma ponad 11 miesięcy, waży 11 kg i czasem bolą mnie już ręce i plecy z noszenia jak ją usypiam. Inaczej nie zaśnie. W wózku nie za bardzo bo już jest jej bardzo ciasno i na długość się zaraz też nie zmieści, a w łóżeczku znowu od razu siada lub wstaje. Jak się do mnie przytula to szybko zasypia. Ja w sumie mimo, że jest mi ciężko to uwielbiam ją tak usypiać. U nas nie pomaga ani ulubiona pieluszka, ani śpiewanie kołysanek, ani smoczek.
 
Pocieszające jest to ,że nie tylko ja tak robię, ale ciągle słyszę, co zrobisz jak będzie ważyć 10 lub więcej kg itd ,męczy mnie to ,w wózku zaśnie ale na spacerze, w domu nie, właśnie nie wiem ile Teraz powinna spać w dzień
 
Nigdy nie przeszkadzało mi to jak dziecko wybiera sobie godz do spania .... mimo tego ze mam 4 dzieci [emoji5] i jestem z 5 w ciąży [emoji4] matki są gotowe na każde poświęcenie [emoji5] cieszmy się z tego ze mamy zdrowe dzieci a reszta to pikus ❣️
Moja siostra ma chore dziecko i ono wazy 30 kg i cały czas go nosi wszędzie na rękach bo miał wylew i udar jest sparaliżowany i opóźniony [emoji6]
Miłego wieczoru [emoji5] i samych dobrych myśli dzieci tak szybko rosnąl
 
reklama
Nigdy nie przeszkadzało mi to jak dziecko wybiera sobie godz do spania .... mimo tego ze mam 4 dzieci [emoji5] i jestem z 5 w ciąży [emoji4] matki są gotowe na każde poświęcenie [emoji5] cieszmy się z tego ze mamy zdrowe dzieci a reszta to pikus ❣
Moja siostra ma chore dziecko i ono wazy 30 kg i cały czas go nosi wszędzie na rękach bo miał wylew i udar jest sparaliżowany i opóźniony [emoji6]
Miłego wieczoru [emoji5] i samych dobrych myśli dzieci tak szybko rosnąl
Podziwiam takich ludzi , mam kolegę w pracy, ma synka ciężko chorego , wiem ile to poświęcenia, tak masz rację, najważniejsze że zdrowe ! No Ciebie tez podziwiam, 5 dzieciaczkow chyba bym nie dała rady 😉 w tych czasach każdy na wygodę stawia , jedno dziecko i dziękuję
 
reklama
Kochane moje!
Każda radę przyjmę.
Moja dziecko ma 15 tyg ,i zasypia tylko na rękach, a i tak najpierw jest prężnie się i płacz, waży 7 kg ja powoli tracę siłę, są dni że nie daje rady, wiem moja wina ,ja przyzwyczaiłam do rak , w nocy nie ma problemu ,zje odkładam śpi, ale w dzień, muszę nosić, skakać itd ,odloze i śpi od 30 do 50 min, ale co dalej ona lżejsza nie będzie
A moze tak poprostu z tym nie walczyć i kupić chuste?
Może maleństwo potrebuje więcej bliskości i tyle. To się niedługo skończy. Zacznie chodzić czy Raczkować i juz nie będzie chcieć na ręce
 

Podobne tematy

Do góry