reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyc trzymać smoczek?

dossa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2012
Postów
69
Dziewczyny mam takie pytanie, może któras doradzi jak przekonać dziecko 5 tygodni do smoczka? Ze względu na jej problemy z brzuszkiem często traktuje moją piers jak smoczka a to z kolei powoduje ogromne ulewanie i chlustanie, bo się niepotrzebnie przejada, i w takiej sytuacji dałabym jej smocczka. Mam symetryczny,ktory potrafi zalapac, ale chwile possie i jej wypada, jak ją nauczyć ssania, trzymania?
 
reklama
Po pierwsze sprawdź, czy nie jest zbyt duży, po drugie podawaj dziecku, kiedy jest zadowolone i spokojne i wtedy je przyzwyczajaj, bo jeśli podajesz w trakcie płaczu to może nie zadziałać, sprawdź inne modele, bo być może ten po prostu nie pasuje... ze złych wiadomości są dzieci, które w ogóle nie akceptują smoczka i plują nim dalej niż widzą:)
 
A tu się zgodzę, moja dwójka wlasnie tak robiła :) w żaden sposób nie udało mi sie ich nauczyć ssania smoczka, butelki też były/są beee. Z młodym jeszcze próbuje, bo ma dopiero 2 m-ce, natomiast na starsza (3,5 roku) nic nie działało.
 
Wiele dzieci "piersiowych" w ogóle nie akceptuje smoczków. Pomyśl o korzyściach: dziecko będzie miało prawidłowy zgryz i odpadnie problem z oduczaniem od smoka za parę miesięcy :p
 
No są to ewidentnie plusy. Natomiast jak dziecko zaczyna płakać, to bym dała smoczka i bylaby szansa ze się uspokoi (np. W kościele, innych miejscach publicznych). Na mojego bujanie nie działa, także mam problem, bo cycka nie wyciagne w takich miejscach
 
ja bym się bała dać smoczek, ponieważ szkoda mi zębów dziecka... najpierw smoczek, a potem próchnica i bolesne leczenie, ale to tylko moje zdanie :) lepiej cycek w publicznych miejscach ;)
 
No są to ewidentnie plusy. Natomiast jak dziecko zaczyna płakać, to bym dała smoczka i bylaby szansa ze się uspokoi (np. W kościele, innych miejscach publicznych). Na mojego bujanie nie działa, także mam problem, bo cycka nie wyciagne w takich miejscach

ja używam smoczka w kosciele np. mysle tez ze nie ma co przesadzac. nie ma w tym nic dziwnego, zawsze lepszy smoczek niż kciuk ;)
 
reklama
Do góry