reklama

Jak nauczyc trzymać smoczek?

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez dossa, 16 Lipiec 2014.

1. dossa

dossa Aktywna w BB

Dziewczyny mam takie pytanie, może któras doradzi jak przekonać dziecko 5 tygodni do smoczka? Ze względu na jej problemy z brzuszkiem często traktuje moją piers jak smoczka a to z kolei powoduje ogromne ulewanie i chlustanie, bo się niepotrzebnie przejada, i w takiej sytuacji dałabym jej smocczka. Mam symetryczny,ktory potrafi zalapac, ale chwile possie i jej wypada, jak ją nauczyć ssania, trzymania?

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Po pierwsze sprawdź, czy nie jest zbyt duży, po drugie podawaj dziecku, kiedy jest zadowolone i spokojne i wtedy je przyzwyczajaj, bo jeśli podajesz w trakcie płaczu to może nie zadziałać, sprawdź inne modele, bo być może ten po prostu nie pasuje... ze złych wiadomości są dzieci, które w ogóle nie akceptują smoczka i plują nim dalej niż widzą:)

3. reklama
  4. kasia.artwik

kasia.artwik Fanka BB :)

A tu się zgodzę, moja dwójka wlasnie tak robiła :) w żaden sposób nie udało mi sie ich nauczyć ssania smoczka, butelki też były/są beee. Z młodym jeszcze próbuje, bo ma dopiero 2 m-ce, natomiast na starsza (3,5 roku) nic nie działało.

5. evita1234

evita1234 Zaciekawiona BB

Wiele dzieci "piersiowych" w ogóle nie akceptuje smoczków. Pomyśl o korzyściach: dziecko będzie miało prawidłowy zgryz i odpadnie problem z oduczaniem od smoka za parę miesięcy :p

6. kasia.artwik

kasia.artwik Fanka BB :)

No są to ewidentnie plusy. Natomiast jak dziecko zaczyna płakać, to bym dała smoczka i bylaby szansa ze się uspokoi (np. W kościele, innych miejscach publicznych). Na mojego bujanie nie działa, także mam problem, bo cycka nie wyciagne w takich miejscach

7. babykali

babykali Fanka BB :)

ja bym się bała dać smoczek, ponieważ szkoda mi zębów dziecka... najpierw smoczek, a potem próchnica i bolesne leczenie, ale to tylko moje zdanie :) lepiej cycek w publicznych miejscach ;)

8. candice90

candice90 Zaciekawiona BB

ja używam smoczka w kosciele np. mysle tez ze nie ma co przesadzac. nie ma w tym nic dziwnego, zawsze lepszy smoczek niż kciuk ;)

9. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

Ale po co ten smoczek w ogóle? Skoro dziecko wypluwa smoczek, to znaczy,że chodzi o coś innego.

10. reklama
  11. candice90

candice90 Zaciekawiona BB

pewnie ze tak, jestem tego samego zdania. kciuk to zly pomysl, jeszcze wejdzie w nawyk i potem wez oducz

12. babykali

babykali Fanka BB :)

mmm ciezko jest stwierdzic kiedy potrzebny, a kiedy zbedny :) coz kazda z nas sama musi okreslic swoje preferencje :)

Poleć forum