reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nie poronić?

Teraz stres to moje drugie imię 🙃
A ja Ci powiem, ze bez stresu kiedy bylam młoda i nic nie ogarnialam starcilam ciążę😭😭😭 a teraz ciągle na stresie, panika o dziecko i z problemami ale donosilam córkę i teraz też jestem w ciąży i się martwię czy dziecko będzie zdrowe🙈 także ja jestem z tych mega panikujacych i wiem, że nieraz się da zapanowac nad stresem i emocjami. Powodzenia
 
reklama
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, postaram się zrobić wszystko żeby było jak należy :) dzięki jeszcze raz :)

A ja Ci powiem, ze bez stresu kiedy bylam młoda i nic nie ogarnialam starcilam ciążę😭😭😭 a teraz ciągle na stresie, panika o dziecko i z problemami ale donosilam córkę i teraz też jestem w ciąży i się martwię czy dziecko będzie zdrowe🙈 także ja jestem z tych mega panikujacych i wiem, że nieraz się da zapanowac nad stresem i emocjami. Powodzenia
 
A j
Jak już dotrzesz do laboratorium to oprócz TSH dobrze zrobić ft3 i ft4. Przy takich wartościach na pewno czeka Cię wizyta u endokrynologa - przy ciąży najlepiej jak wynik jest ok 1.
Jeśli chodzi o cukier - wynik 92 na czczo jest już uznawany za cukrzycę ciążową i należy udać się do diabetologa. Niestety jak się dietą nie uda ustabilizować - to potrzebna będzie insulina. Zatem oprócz TSH, ft4 i ft4 - oznacz sobie także glukozę na czczo, by mieć świeży wynik.
A jesli wyniki będą zle to co może się stać? Przepraszam że tyle pytań no ale tam już mam
 
Moja droga, nie ma złotej recepty jak nie poronic.
Mozna kompletnie plackiem leżeć i nic nie robić a ciąże i tak stracić. A można się szlajać na wiele sposobów i ciąża się sama utrzyma. Gdyby istniała jakaś recepta to by się kobiety do niej stosowały z gorliwością ortodoksyjnego katolika i nie byłoby takiej wysokiej liczby poronień.
Sama straciłam pierwsza ciąże pomimo faktu, ze starałam się oszczędzać. Druga szczęśliwie donosiłam pomimo tego, ze malowałam dziecku pokój, ogrodowy płot i wypiłam pół szklanki piwa zanim przyszlo mi do głowy żeby zrobić test ciążowy.
 
Do góry