reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nie przytyć w ciąży zbyt wiele?

pouchines

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2023
Postów
53
Hej. W tym roku jeszcze przed ciążą przytyłam 20 kg, okazało się że przez Hashimoto. Także już w ciążę weszłam z nadwagą, obecnie jestem w prawie 11 tygodniu i już +4 kg na plusie. Ale fakt faktem jedzenia sobie nie odmawiałam. Chce przez całą ciążę przytyć możliwie jak najmniej, oczywiście żeby było to bezpieczne dla dziecka, ale mam także chory kręgosłup i lekarz kazał mi ograniczyć tycie. Macie jakieś rady jak przytyć możliwie mało, a jednocześnie dać dziecku wystarczająco wartości odżywczych?
 
reklama
Dokładnie. U mnie dieta cukrzycowa z musu i w 39tc mam ok -7kg
Wszystko w normie, dziecko coś ok 3kg na ten moment.
Fizycznie nic nie ćwiczyłam bo ciąża wieczne z problemami
 
Polecam przejść się do dobrego dietetyka.
A z drugiej strony, czasami to też geny.

Ja 2 ciąze. W pierwszej bardzo mało jadłam, ciagle wymiotowałam, balam sie przytyć.
W drugiej nie odmawiałam sobie niczego. Czekolada, chipsy, obwarzanki wjeżdżały. To byla trudna psychicznie ciąza i zajadałam stres.

I w tej pierwszej przytylam więcej niz w tej drugiej ;)
 
Nie daj sobie wmawiać, że możesz teraz jeść za dwie osoby. To tak nie działa ;-)
Staraj się jeść rozsądnie - zdrowo. Jeśli forma pozwala, jak najwięcej spaceruj.
Część moich koleżanek na ten czas wmawiała sobie, że w ciąży mogą wszystko. I później 25 do zrzucenia po porodzie. To nie ma sensu. Sprawdź sobie też catering dietetyczny betterlife.com.pl.
 
Ostatnia edycja:
Do góry