reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nie przytyć za dużo w ciąży?

Dołączył(a)
1 Sierpień 2012
Postów
1
Cześć dziewczyny, jeżeli któraś z Was ma już sprawdzone metody jak nie przytyć za wiele w ciąży, wiecie jak zadbać o siebie, żeby po porodzie nie musieć poświęcać wielu miesięcy na odzyskiwanie sylwetki, piszcie! Przygotowuję program telewizyjny o kobietach, które tak jak Wy wiedzą, że w ciąży należy dbać o sylwetkę i mogą pochwalić się swoimi sukcesami na tym polu. Zainteresowane osoby bardzo proszę o kontakt na adres a.stefanska@tvn.pl
Pozdrawiam
 
reklama
wydaje mi sie ze w ciazy sie tyje a ile to zalezne od genow raczej co to wogole za moda zeby nie tyc w ciazy??? smieszne

tym bardziej nie jest to czas na diety.....je sie z umiarem i zdrowo czyli tak jak powinno sie na codzien.
 
Azorek, super napisane. Ale teraz jest moda na "nietycie" wręcz pojawiła się ciążoreksja, kobietki się odchudzają i odmawiają sobie jedzenie, horror. JA przytyłam 21 kg, a teraz już 2 mniej, niż przed ciążą. Miałam sobie w łeb strzelić? To naturalna rzecz, dziecko rośnie, potrzebuje miejsca i składników odżywczych, matka też. Potem można coś robić... Świat się przewraca
 
Jakieś bzdury piszecie.... Jeżeli ktoś w ciąż tyje 20 kg albo wiecej to napewno nie są to geny ani zdrowa dieta tylko zwykłe ciążowe obżarstwo. Tu nie chodzi o to że w ciąży iść na diete tylko żeby się zdrowo odżywiać i rozsadnie, a 20 kg na wadze więcej to napewno nie jest normalne, sama tyle przytyłam i to dlatego że pozwalałam sobie na wszystko bo kobieta w ciąży ma zazwyczaj tendencje to usprawiedliwiania siebie że w końcu jestem w ciąży więc mogę sobie pozwolić....
Mam koleżanke co w pierwszej ciązy przytyła ponad 20 kg , w drugiej właśnie się pilnowała czyli sie poprostu nie obżerała i przytyła zdrowo tylko 10kg.

Proszę mnie źle nie zrozumieć nie neguje tych dodatkowych kilogramów ale nie piszcie że to normalne, i nie idzmy tez w druga strone bo tez słyszalam o ciążoreksji i to juz wogóle jakaś paranoja.....

Ale przytyć w ciązy można nie dużo i zdrowo wcale się nie odchudzając tylko właśnie jedząć zdrowo i z umiarem.
Pozdrawiam :)
 
marzenixx ty bzdury piszesz ! ja przytyłam ponad 25 kg w ciazy a nie obżerałam sie!
Cała ciąże wymiotowałam...
Geny duzo są odpowiedzialne nawet za to jak człowiek wygląda więc nie pisz głupot . Po prostu jedna przytyje wiecej druga mniej proste! Moja mama w ciazy jadła wszystko i w ogromnych ilosciach a przytyła 9 kg wiec reguły nie ma i tyle

bez obrazy dla nikogo ale prawda jest taka i tyle ;P
 
Ostatnia edycja:
Oj geny i tyle znam kobiety zdrowo się odżywiające tyjące po 30kg i wracające do wagi po kilku miesiącach. (jedna tyła tyle w każdej z 3 ciąż) moja przyjaciółka dwa razy przytyła ponad 20kg waży teraz 46kg (bez diety odchudzającej po żadna)
Ja nie robię nic szczególnego ot normalna dieta i drugą ciążę kończę +6-7kg
Czasem obżarstwo ale zdecydowanie rzadziej ;-)
 
Prawda jak zawsze leży pośrodku, też się nie obżerałam, a przytyłam właśnie tyle, spuchłam bardzo, to też dało swoje. A inna się obżera i nic nie przytyje, różnie jest. Chodzi o to, by znać jakiś umiar, bo sylwetka na pewno się zmieni, na pewno się przytyje i figury modelki się mieć nie będzie. Ale myślenie o tym, by nei przytyć za bardzo na pewno na zdrowie nie wyjdzie, bo co to jest za bardzo?
 
reklama
u mnie w to na pewno nie geny :)
mama w ciaży przytyła w pierwszej 25 kg w drugiej 30 kg
ja w pierwszej 15 kg teraz obecnie ważę +12 kg...
jem to na co mam ochotę ale wzięłam sobie za zasadę nie podjadać w nocy ostatni posiłek jeść koło godziny 18...nawet nie jem poźniej bo mam bardzo mocną zgagę więc nie mam wyboru :)
w pierwszej ciaży synuś urodzil się 3080 :) a ja po porodzie bardzo szybko zrzuciłam 20 kg... ciekawa jestem jak będzie teraz...

jeżeli kobieta będzie jadla rozsądnie to nie powinna przytyć (tluszczowo) za dużo natomiast warto pamiętać, ze waga ciążowa to nie tylko tluszczyk, który nam się odklada, ale również waga macicy, piersi, zatrzymana woda w organizmie , wody płodowe, dzidziuś...
 
Do góry