reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nie przytyć za dużo w ciąży?

co to w ogole za temat... jak sie przygotowuje program to sie ciezko popiernicza, a nie wchodzi na forum dla matek i wrzuca glupkowaty temat... i sprawa zalatwiona za free

telewizja juz rozpowszechnila dosc zla, ciezarne niech lepiej zostawi w spokoju... jakie to ma znaczenie Pani Redaktor ile sie utyje w ciazy??? gdyby Panie nie wiedziala po ciazy pojawia sie dziecko a z nim pelno nowych obowiazkow, jak rowniez przyjemnosci latania po placu zabaw i nie tylko... mamy wiedza o co chodzi... wiec my matki mamy calkiem mily i pozyteczny fitness z naszymi pociechami... w 100% lepszy niz siedzenie przed tv i ogladanie idiotycznego programu jak to nie utyc w ciazy...
pozdrawiam
 
reklama
A co to znaczy "za duzo"? chodzi pani o ilosc kg na plusie? przeciez kazda z kobiet zaczyna ciaze z inna waga.Jedne kobiety z natury maja niedowage, inne maja tendencje do tycia.
Ja zawsze mialam problemy z niedowaga, chocbym na glowie stwala to i tak nie tylam. W obu ciazach przybralam po ponad 20 kg. Ktore po ciazy szybko zniknely.
Dla mnie to upraszczanie tematu, bo te wszystkie dane o tym ile powinno sie przytyc w ciazy sa szacunkowe. Zwykle przyjmuja tam wage dziecka okolo 3500, a przeciez rodza sie dzieci wazace ponad 4 kg, jak i mniejsze niz 3 kg. jedne kobiety maja wiecej wod plodowych i wogole wod w organizmie inne mniej itp
Natura wie co robi i kazda w ciazy tyje tyle ile powinna, ograniczanie jedzenie (oczywiscie mowa tutaj o racjonalnym,zdrowym odzywianiu, a nie jedzenie typu fast food,czekoladkach i innych slodkosciach, ktore wiadomo od czasu do czasu nie zaszkodza) moze wywolac tylko szkody w organizmie matki i dziecka..takie jest moje zdanie..
 
Ostatnia edycja:
Jakieś bzdury piszecie.... Jeżeli ktoś w ciąż tyje 20 kg albo wiecej to napewno nie są to geny ani zdrowa dieta tylko zwykłe ciążowe obżarstwo.
jak dlugo jestem na forum i ile ciezarnych kolezanek w zyciu mi sie przewinelo to wiem ze nawet odzywiajac sie racjonalnie i z glowa dziewczyny tyja nawet po 30kg w czasie ciazy: piersi,macica,wody,dziecko,lozysko,odkladanie sie wody w organizmie idzie nam tzw w tylki i uda bo na czyms ten ciezar musimy dzwigac przeciez wiec nadal uwazam ze to nie chore obzarstwo. w pierwszej ciazy utylam 20kg teraz jak na razie jestem na +10 obie ciaze aktywnie przepracowuje nawet do konca zeby mi ktos zaraz barku ruchu nie zarzucil....nie obzeram sie za dwoje tylko staram sie jesc dla dwojga choc raz na miesiac czy dwa jakas bula w kfc sie rafi bo mnie najdzie. slodycze tez jem ale zawsze jadlam i nie jakies kilogramy cukru dziennie wiec mysle ze tycie w ciazy jest abrdzo indywidualna sprawa
 
Do góry