reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nie zwariować ze stresu przed kolejną CP?

reklama
Ja miałam dziwną sytuację jak miałam puste jajeczko, jak tylko testy zaczęły wychodzić to zrobiłam bete - wyszła 87, chyba następnego dnia z plamieniem i tą jedną betą pojechałam na SOR i lekarz widział pęcherzyk GS w macicy 0,68mm i kazał czekać bo może wczesna ciąża. Jeszcze tego samego wieczoru poroniłam. Szanse że ta beta już wtedy była spadkowa są zerowe, bo zrobiłam ją zaraz po pozytywnym teście a testów zobiłam kilka, i to kilka dni przed @ więc zaczynało się od cieni cieni. Do dziś nie wiem jak to możliwe
 
Milion pytań do.. a jak myślicie, jak szybko dojdzie do krwawienia? Teraz już zaczynam panikować że może to jednak CP 😑
szybko dojdzie do krwawienia, bo beta jest niska. ale nikt nie powie Ci czy dziś czy za tydzień. kontroluj czy nie rośnie już, to ważne. w razie jakiegokolwiek nagłego bolu jedz do szpitala. ale ciąża musi być mikroskopijna przy takiej becie, wiec nie nastawiaj się na pękanie jajowodów. musisz być po ścisła kontrola beta + lekarz.

moje spadki przy pozamacicznej były powolne bardzo mimo, że wyniki niskie.

5 lipca 35,52 prog 20

7 lipca 58,87

8 lipca 71,18

9 lipca 70,99 prog 7

10 lipca 65,85

12 lipca 50,35

13 lipca 36,22

19 lipca 1,29
 
szybko dojdzie do krwawienia, bo beta jest niska. ale nikt nie powie Ci czy dziś czy za tydzień. kontroluj czy nie rośnie już, to ważne. w razie jakiegokolwiek nagłego bolu jedz do szpitala. ale ciąża musi być mikroskopijna przy takiej becie, wiec nie nastawiaj się na pękanie jajowodów. musisz być po ścisła kontrola beta + lekarz.

moje spadki przy pozamacicznej były powolne bardzo mimo, że wyniki niskie.

5 lipca 35,52 prog 20

7 lipca 58,87

8 lipca 71,18

9 lipca 70,99 prog 7

10 lipca 65,85

12 lipca 50,35

13 lipca 36,22

19 lipca 1,29
Ale skąd przy tak niskiej becie było wiadomo że to pozamaciczna?
 
Ale skąd przy tak niskiej becie było wiadomo że to pozamaciczna?
jak wspomniałam wyżej, na tym etapie nie da sie zlokalizować samej ciąży, ale na obrazie usg było widać krwawienie z niedrożnego jajowodu do macicy. chociaż moj lekarz podejrzewał już po tych powolnych wzrostach bety, podobno w większości przypadków wtedy oznacza to, ze ciąża rozwija się poza macica.
 
jak wspomniałam wyżej, na tym etapie nie da sie zlokalizować samej ciąży, ale na obrazie usg było widać krwawienie z niedrożnego jajowodu do macicy. chociaż moj lekarz podejrzewał już po tych powolnych wzrostach bety, podobno w większości przypadków wtedy oznacza to, ze ciąża rozwija się poza macica.
Nie czuj się proszę zaatakowana, lub że ci nie dowierzam po prostu nie słyszałam o podobnym przypadku i stąd dodatkowe pytania. Czy krwawienie z jajowodu było tylko i wyłącznie spowodowane cp?
Bo u mnie np krwawienie (a raczej plamienie) zaczęło się przy becie prawie 800. Wcześniej nic się nie działo bo przy niskich wartościach ten pęcherzyk jest tak mały że nie jest w stanie uszkodzić jajowodu tak aby doszło do krwawienia. Dodam że dostałam też okres normalny (spóźniony o bodajże 2 dni) i na 100% nie było to krwawienie przez cp bo to się zadziało dopiero dwa tygodnie po, jak już ta beta zdążyła urosnąć i ten nieszczęsny pęcherzyk
 
reklama
Nie czuj się proszę zaatakowana, lub że ci nie dowierzam po prostu nie słyszałam o podobnym przypadku i stąd dodatkowe pytania. Czy krwawienie z jajowodu było tylko i wyłącznie spowodowane cp?
Bo u mnie np krwawienie (a raczej plamienie) zaczęło się przy becie prawie 800. Wcześniej nic się nie działo bo przy niskich wartościach ten pęcherzyk jest tak mały że nie jest w stanie uszkodzić jajowodu tak aby doszło do krwawienia. Dodam że dostałam też okres normalny (spóźniony o bodajże 2 dni) i na 100% nie było to krwawienie przez cp bo to się zadziało dopiero dwa tygodnie po, jak już ta beta zdążyła urosnąć i ten nieszczęsny pęcherzyk
nie czuję :) ja nie miałam w ogóle krwawienia na zewnątrz. mam zaufanie do tego lekarza, to była klinika leczenia niepłodności, doskonały sprzęt i nie pierwszy jego przypadek poronienia trąbkowego. nie miałam powodów podważać jego kompetencji. może samo zagnieżdżenie w nieodpowiednim miejscu wywołało lekkie krwawienie tam wewnątrz. nie wiem, szczerze mówiąc nie wracam do tego z przyjemnością, ale dziewczyny mnie tu wywołały, więc chciałam pomóc na tyle żeby dać znać, że bycie pod opieką lekarską przy każdym podejrzeniu cp jest ekstremalnie ważne.
 
Do góry