reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak nosić niemowlaczki

reklama
Nie można nosić w pionie, najwyżej chwilkę potrzymać do odbicia.Tylko w pozycji leżącej. Niemowlaczki mają jeszcze bardzo słaby kręgosłup, i chociaż niektóre pchają się do pionu, nie należy tak ich nosić ze względu na ewentualne późniejsze problemy z kręgosłupem.Wiem coś o tym bo moja mała nienawidziła pozycji leżącej a już na brzuszku to był koszmar, orała nosem łóżko:-)Ale niestety, nie miała za dużo do powiedzenia:)
 
tez slyszalam,ze sie nie powinno, ale polozna powiedziala mi ze jesli malemu sie podoba to jak najbardziej. sama nie wiem :/


Tylko ze jesli maluskie dziecko samo pcha sie do pionu, lub za wczesnie chce siadac,to raczej moze to wynikac ze wzmozonego napiecia miesniowego (u nas tak bylo).
 
u nas mały też chciał cały czas być w pionie już od 1,5 miesiąca życia. Jak miał 2 miesiące zapytałam się położnej czy takie małe dziecko można tak nosić, to mi odpowiedziała, że to zależy od dziecka, jeżeli się trzyma w miarę stabilnie to można. Każde dziecko jest inne, Karolina77 ma rację, w grę wchodzi wzmożone napięcie mięśniowe.
 
Wzmożone napięcie mięśniowe:

Niepokojące sygnały

Uważnie obserwując maluszka, sama możesz je zauważyć. Jeśli któryś z niżej wymienionych objawów zauważysz u swojego dziecka, najpierw idź do pediatry opiekującego się maluchem. On skieruje cię do specjalisty. Maluch z nieprawidłowym napięciem mięśniowym:

Pod koniec pierwszego miesiąca życia:

odgina do tyłu główkę i tułów
leżąc na pleckach, jest zgięty w jedną stronę (jak rogalik, w literę C)
jest nadmiernie senny lub mało ruchliwy
często podczas jedzenia pręży się, denerwuje, wygina
trudno go ubrać, bo ma zbyt napięte rączki lub nóżki

Pod koniec trzeciego miesiąca życia:

główka opada mu do tyłu, gdy podciągasz go za rączki do siedzenia
leżąc na brzuszku, nie unosi główki
nie bawi się się własnymi rączkami, nie chwyta zabawek
jest nadwrażliwy na głos lub dotknięcie – reaguje krzykiem, drżeniem i wzmożonym napięciem mięśni

W wieku sześciu miesięcy:

nie przekręca się na boki i na brzuch
nie bawi swoimi stopkami
ma zaciśnięte piąstki, mocno trzyma kciuk w dłoni
nadmiernie napina stopy i trzyma je opuszczone
 
Moja mala ma 7tyg i czasami w jednej raczce zaciska kciuk. Moja doktor wspomniala mi wtedy ze to moze byc zle napiecie miesniowe. A z tych objawów co wymienilas? Czasami jak spi to sie odchyla do tylu. Jak juz sie rozpozna to napiecie to jak przebiega leczenie? Rehabilitacja? To cos powaznego?
 
reklama
ryba kazde malutkie dziecko jak ulozysz do spania na boczku odchyla glowke do tylu tzw robi esika i to nic zlego po prostu jest tak wygodniej i latwiej utrzmuje rownowage na boku tak mi powiedzial lekarz z dziecircego szpitala
 
Do góry