reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak obliczyc urlop na 1/ 2etatu

Dołączył(a)
31 Maj 2011
Postów
8
Miasto
Gdańsk
Witam serdecznie.po urlopie wychowawczym dostałam staż z UP na 4miesiące.po stażu pracodawca zatrudnił mnie na 1/2etatu na okres 8 miesięcy.Umowę o pracę mam od 3 grudnia 2012r do 31 lipca 2013r. Pracuję przez 4 dni w tygodniu. W poniedziałki i soboty po 4h, czwartek i piątek po 6h. Resztę tygodnia mam wolne.
Mam 2 pytania co do tego jak mam wyliczyć urlop:

1.Ile urlopu należy mi się za przepracowany grudzień 2012r i do kiedy muszę go wykorzystać?
2.Ile urlopu należy mi się za okres pracy od stycznia do końca lipca 2013r? Czy mogę już teraz wykorzystać przysługujący mi urlop za cały okres trwania umowy o pracę?

Dodam, że mam wykształcenie wyższe czyli liczy się to jako 8 lat pracy oraz pracowałam łącznie ok 7miesiecy i potem byłam na urlopie macierzyńskim i wychowawczym.Czyli uzyskuje już 26 dni urlopu rocznie?
Pytam o to bo w pracy raczej się tego nie dowiem, bo szefowa byłaby szczęśliwa gdybym w ogóle nie brała urlopu a chcę być świadoma swych praw.

Ilona
 
reklama
po urlopie wychowawczym dostałam staż z UP na 4miesiące.po stażu pracodawca zatrudnił mnie na 1/2etatu na okres 8 miesięcy.Umowę o pracę mam od 3 grudnia 2012r do 31 lipca 2013r. Pracuję przez 4 dni w tygodniu. W poniedziałki i soboty po 4h, czwartek i piątek po 6h. Resztę tygodnia mam wolne.
Mam 2 pytania co do tego jak mam wyliczyć urlop:

1.Ile urlopu należy mi się za przepracowany grudzień 2012r i do kiedy muszę go wykorzystać?
1/12 wymiaru urlopu tj (jesli ma Pani min. 10 lat stażu pracy, co nie wynika z postu wprost) 1/12*26*1/2=1,13 dnia tzn. 2 dni, bo zaokrągla sie w górę.
Proszę pamiętac,z e w pani przypadku urlop liczy sie w godzinach, bo dzień dniu nierówny.

2.Ile urlopu należy mi się za okres pracy od stycznia do końca lipca 2013r? Czy mogę już teraz wykorzystać przysługujący mi urlop za cały okres trwania umowy o pracę?
7/12 z 26 z zaokrągleniem do góry. Moze Pani wykorzystać cały urlop już teraz, ale pracodawca nie musi sie na to zgodzić.
 
Ostatnia edycja:
Tak mam 10 lat stażu pracy( 8lat za studia, ok 7 miesięcy przepracowane, ok 5 miesięcy na urlopie macierzyńskim i 2 lata na wychowawczym). czyli mam 26 dni urlopu na rok.

Pracuje na 1/2 etatu czyli przysługuje mi 13 dni urlopu w ciągu roku.wobec tego za przepracowany grudzień 2012 należą mi się 2 dni urlopu (tj. 16godzin), a za okres pracy od stycznia do końca lipca 8 dni urlopu (tj. 64godz).
czy dobrze to obliczyłam?
 
Tak mam 10 lat stażu pracy( 8lat za studia, ok 7 miesięcy przepracowane, ok 5 miesięcy na urlopie macierzyńskim i 2 lata na wychowawczym). czyli mam 26 dni urlopu na rok.
Nie podała Pani wczesniej długości urlopu wychowawczego, stąd moje watpliwosci.

Pracuje na 1/2 etatu czyli przysługuje mi 13 dni urlopu w ciągu roku.wobec tego za przepracowany grudzień 2012 należą mi się 2 dni urlopu (tj. 16godzin), a za okres pracy od stycznia do końca lipca 8 dni urlopu (tj. 64godz).
czy dobrze to obliczyłam?
Tak.
 
Do góry