reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak odstawić od piersi 14 miesięcznego cyckoholika

A próbowałaś dawać mleko z kubka albo bidonu? Skoro woda nie, to może tak pociagnie? Dziecko w tym wieku i tak nie powinno pić z butli. Więc sprobowalabym tak, a potem mieszałabym swoje z roślinnym/krowim i stopniowo przeszła na picie takiego.
Nie ma szans :( z niczego nie pociągnie w momencie kiedy chce cycq
 
reklama
Moja córkę odstawiłam mc temu jak miała 17 m-cy, ona też nie było szans z butelki, mm i też bez smoczka od urodzenia,miała odruch wymiotny. Zasypiała tylko z cycem. I powiem ci że sama nie wiem jak to się stało. Poprostu najpierw zaczęłam ograniczać tak że dawałam tylko jak miała jeść a nie takie bawienie się, potem stopniowo coraz mniej i dawałam co innego tyle że córka lubi wszystko i nie ma problemów. I pije ud 6 mca z biboxa także zaczęła więcej pić. Najbardziej bałam się jak będzie zasypiać , na początku robiłam tak że dawałam cyc trochę przed godz drzemki a potem poprostu tulilam,nosiłam i odziwo bez problemu. I tak nam się redukowalo samo z 2 mce to wszystko. I sama zaczęła się mniej domagać i mniej budzic. Aż wkoncu przespała noc.
 
To i tak musisz go nauczyć w pierwszej kolejności picia wody z kubka, bo teraz ma picie w mleku, a potem co?
On pije wodę z kubeczka tak ogólnie ale kiedy chce cyca to nie da sobie tego zastąpić kubeczkiem, butelka, niczym. Chce cyca i tylko cyca w tym momencie. Ale tak w ciągu dnia pije z kubeczka.
 
No właśnie wolałabym zrobić to szybko. A czy nie zauważyłaś po tym wszystkim żadnego negatywnego wpływu na waszą wieź?
Nie zauważyłam. Córka nadal lubiła się do mnie przytulać, tylko bez cycka. I bawić. Właściwie nic się nie zmieniło, tylko wtedy mógł już tata czasami w nocy wstawać, nie tylko mama 🙂 Teraz ma 2 latka i jest bardzo mamusiowa.
 
A co uważacie o smarowaniu piersi np cytryna? Wiem że to dość kontrowersyjna metoda ale postanowiłam zacząć od przystosowania w dzień. Na razie jakoś to idzie, mały co chwilę się dopomina ale udaje się odwracać jego uwagę. Wiem, że przy drzemce już będzie awantura więc zastanawiam się czy w takich sytuacjach gdzie już muszę tego cyca dać bo będzie wielki dramat to czy nie smarować cytryna i nie mówić że cycus chory, może to go w jakiś sposób zniechęci kiedy będzie tak za kaDym razem?
 
reklama
A co uważacie o smarowaniu piersi np cytryna? Wiem że to dość kontrowersyjna metoda ale postanowiłam zacząć od przystosowania w dzień. Na razie jakoś to idzie, mały co chwilę się dopomina ale udaje się odwracać jego uwagę. Wiem, że przy drzemce już będzie awantura więc zastanawiam się czy w takich sytuacjach gdzie już muszę tego cyca dać bo będzie wielki dramat to czy nie smarować cytryna i nie mówić że cycus chory, może to go w jakiś sposób zniechęci kiedy będzie tak za kaDym razem?

No ale jesli chcesz zrobic to w miare lagodnie dla dziecka to nie odstawisz wszystkiego na raz. Dziecko tez musi miec czas przywyknac do nowej sytuacji. Mleko z piersi zna od urodzenia i jest to dla niego b.wazne. Ja bym odstawila karmienia w dzien i narazie do drzemek zostawila. Tylko zaczela rozgraniczac spanie i jedzenie, czyli nakarmilabym te 30 min przed spaniem
 
Do góry