reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz si─Ö o male┼ästwo, wiesz, ┼╝e zostaniecie rodzicami a mo┼╝e masz ju┼╝ dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si─Ö podzieli─ç swoim do┼Ťwiadczeniem? Do┼é─ůcz do naszej spo┼éeczno┼Ťci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi─Öczno┼Ť─ç, kt├│re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si─Ö? Wskakuj na pok┼éad! Zamiast by─ç go┼Ťciem korzystaj z wszystkich mo┼╝liwo┼Ťci. A je┼Ťli masz pytania - pisz ┼Ťmia┼éo.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak odstawic roczne dziecko od piersi??

Do┼é─ůczy┼é(a)
26 Marzec 2013
Post├│w
12
Miasto
Londyn/Rzeszow
Rozwi─ůzania
0
Kochane dziewczyny,
Bardzo chce odstawic moja roczna corke od piersi.Mam dosc juz karmienia, corka ciagle mnie gryzie a ostatnio zaczela jeszcze bardziej domagac sie piersi niz kiedykolwiek! ­čśČ
Ona ja traktuje jako pocieszacz oczywiscie, i ciagle jeczy i marudzi by dac jej possac a i ostatnio cos je b.malo, mozliwe,ze na zeby bo wczesniej ladnie jadla, a teraz by tylko ciumala piers caly dzien!! ­čÖł­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆJuz naprawde nie daje rady!
Ponadto moj endokrynolog kazal mi przestac karmic, bo wyniki mam nieciekawe, a jak bylam dzieckiem mialam raka tarczycy, wiec dawna jestem na levothyroxynie.
Jako,ze juz mloda nie jestem(34l)a bardzo bym jeszcze chciala zajsc szybko w kolejna ciaze przez to cale karmienie dostaje szalu!
Dodam,ze probowalam wszystkiego-smoczki,butelki, niekapki- nic to nie dalo, wrzask niesamowity­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆPo malu sie poddaje!
Jeszcze zaczelam myslec czy aby nie nauczyc jej ciagnac smoka? Jak byla malutka to nie chciala, ale teraz widze,ze nie zasnie bez mojej piersi, to moze smoczek by pomogl zalatwic choc troche sprawe??
Zastanawialam sie tez nad herbatkami hamujacymi laktacje.Czy jak zaczne to pic a mala bedzie chciala troche possac piers(nie pic) to moze powrocic mleko??
Co uwazacie kobietki?? Jak zakonczyc to karmienie??

reklama

Niunka221

Fanka BB :)
Do┼é─ůczy┼é(a)
6 Styczeń 2020
Post├│w
167
Rozwi─ůzania
0
Kochane dziewczyny,
Bardzo chce odstawic moja roczna corke od piersi.Mam dosc juz karmienia, corka ciagle mnie gryzie a ostatnio zaczela jeszcze bardziej domagac sie piersi niz kiedykolwiek! ­čśČ
Ona ja traktuje jako pocieszacz oczywiscie, i ciagle jeczy i marudzi by dac jej possac a i ostatnio cos je b.malo, mozliwe,ze na zeby bo wczesniej ladnie jadla, a teraz by tylko ciumala piers caly dzien!! ­čÖł­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆJuz naprawde nie daje rady!
Ponadto moj endokrynolog kazal mi przestac karmic, bo wyniki mam nieciekawe, a jak bylam dzieckiem mialam raka tarczycy, wiec dawna jestem na levothyroxynie.
Jako,ze juz mloda nie jestem(34l)a bardzo bym jeszcze chciala zajsc szybko w kolejna ciaze przez to cale karmienie dostaje szalu!
Dodam,ze probowalam wszystkiego-smoczki,butelki, niekapki- nic to nie dalo, wrzask niesamowity­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆPo malu sie poddaje!
Jeszcze zaczelam myslec czy aby nie nauczyc jej ciagnac smoka? Jak byla malutka to nie chciala, ale teraz widze,ze nie zasnie bez mojej piersi, to moze smoczek by pomogl zalatwic choc troche sprawe??
Zastanawialam sie tez nad herbatkami hamujacymi laktacje.Czy jak zaczne to pic a mala bedzie chciala troche possac piers(nie pic) to moze powrocic mleko??
Co uwazacie kobietki?? Jak zakonczyc to karmienie??
Witaj.
Jak zakończyć? Urwać i koniec.
Ja karmi┼éam 2l cycocholika. Karmienie by┼éo dla mnie udr─Öka poniewa┼╝ m┼éoda nic innego nie chcia┼éa tylko pier┼Ť. Ci─ůgle za mn─ů chodzi┼éa domaga┼éa si─Ö. Laktacja by┼éa u mnie ogromn─ů, maj─ůc 2l dziecko chodzi┼éam z wk┼éadkami laktacyjnymi bo piersi mi pecznialy tak skubana mi pobudza┼éa laktacja. Ale przyszed┼é ten dzie┼ä ┼╝e m├│wi─Ö "dosy─ç tego" poprostu nie dosta┼éa mimo ┼╝e domaga┼éa si─Ö. I co?I jako┼Ť prze┼╝y┼éa. Nie pami─Ötam jyz czy zjad┼éa co┼Ť innego tego dnia ale p┼éacz by┼é. Kolejne dni mija┼éy a dziecko jak by inne. Je┼Ť─ç si─Ö nauczy┼éa, a tak wiedzia┼éa ┼╝e jak nie zje to pier┼Ť i tak dostanie.
Laktacja u mnie by┼éa tak zachwiana ┼╝e bez tabletek si─Ö nie oby┼éo. Dzi┼Ť m┼éoda ma 7l wi─Öc troch─Ö czasu min─Ö┼éo ­čĄşpozdrawiam i ┼╝ycz─Ö szybkiego odstawienia. Poprostu si─Ö zmobilizuj i konsekwentnie odm├│w podania piersi. Nue jest to ┼éatwe bo sama boryka┼éam si─Ö z t─ů decyzja a┼╝ tyle czasu ale g┼é├│wnie dlatego ┼╝e moja by┼éa niejadkiem a wi─Öc ba┼éam si─Ö ┼╝e wtedy nic ju┼╝ nie bd je┼Ť─ç i to by┼é b┼é─ůd mojego my┼Ťlenia bo jakie┼╝ to by┼éo zdziwienie jak zacz─Ö┼éa zajada..

Maxime

Do┼é─ůczy┼é(a)
23 Czerwiec 2019
Post├│w
2 032
Rozwi─ůzania
1
Ja zacz─Ö┼éam odstawia─ç w dzie┼ä jak c├│rka sko┼äczy┼éa 7msc, bo tak mnie gryz┼éa i ci─ůgn─Ö┼éa ┼╝e p┼éaka─ç mi si─Ö chcia┼éo na sam─ů my┼Ťl o karmieniu. Tyle ┼╝e ja musia┼éam w zwi─ůzku z tym wprowadzi─ç mm, z tego co wiem po roku wystarczy nabia┼é z serk├│w, jogurt├│w itp wi─Öc wcale nie musisz dawa─ç jej na si┼é─Ö mm. Ja dawa┼éam pier┼Ť za ka┼╝dym razem jak zap┼éaka┼éa i tak by┼éo jak u Ciebie ┼╝e to sta┼é si─Ö czasoumilacz, wi─Öc po prostu najpierw nakarmilam mm (na pocz─ůtku to by┼éo 30ml, potem stopniowo wi─Öcej) i jak p┼éaka┼éa to nosi┼éam, bujalam, przytula┼éam, zabawia┼éam i za jaki┼Ť czas zn├│w proponowa┼éam mleko. Nie by┼éo ┼éatwo bo ona zasypia┼éa przy piersi ale si─Ö przestawi┼éa. Niestety nadal karmi─Ö w nocy i a┼╝ si─Ö boje co b─Ödzie gdy b─Öd─Ö j─ů odstawia─ç. S┼éysza┼éam te┼╝ o smarowaniu piersi pieprzem, cytryn─ů czy gorzkim paluszkiem do paznokci ┼╝eby dziecku nie smakowa┼éo, mo┼╝na zaklei─ç plastrem i pr├│bowa─ç t┼éumaczy─ç ┼╝e boli ale czy roczne dziecko to zrozumie to ┼Ťmiem w─ůtpi─ç. ┼╗ycz─Ö Ci wytrwa┼éo┼Ťci bo ┼éatwe to nie jest

SleepingBeauty

Do┼é─ůczy┼é(a)
21 Sierpień 2018
Post├│w
434
Rozwi─ůzania
3
To ja si─Ö do┼é─ůczam, bo m├│j 17 miesi─Öczny cycoholik te┼╝ nie chce ci─ůgle zrezygnowa─ç z piersi.. Przez to, ┼╝e aktualnie z─ůbkuje i to co najmniej dwa z─ůbki naraz, domaga si─Ö cz─Ö┼Ťciej piersi.. Staram si─Ö by─ç wyrozumia┼éa, bo wiem ┼╝e podczas z─ůbkowania dzieci cz─Ö┼Ťciej chc─ů pier┼Ť, no ale te┼╝ jak mog─Ö to zabawiam i nie daj─Ö. Zobaczymy jak z─ůbki wyjd─ů, mo┼╝e si─Ö uspokoi. Musimy by─ç jednak silne i konsekwentne, bo chyba to jest jedyne wyj┼Ťcie :(

Sverige2017

Zaciekawiona BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
11 Pa┼║dziernik 2018
Post├│w
42
Rozwi─ůzania
1
Ekspert ze mnie zaden ale mam jakies dziwny niepokoj jak czytam " urwac i koniec"...Jakbym slyszala moja babcie ktora twierdzila ze trzeba zostawic w lozeczku i sie wyplacze i nic mu nie bedzie! Jak dla mnie to jest NIELUDZKIE! Ja karmilam mojego syna 14 miesiecy, starsza corke 10 miesiecy...Za kazdym razem odstawienie bylo jakby naturalne tzn mniej karmien, stopniowo. Nie wpadlabym na pomysl zabrania piersi z dnia na dzien. Przeciez takie dziecko niczego nie rozumie oprocz tego ze nagle nie ma czegos co bylo zawsze. Chcesz przestac karmic no to trzeba nastawic sie na jakis okres czasu dla dobra swojego i dziecka. U mnie trwalo to 2 miesiace, co tydzien jedno karmienie mniej, najtrudniej bylo noca ale i to da sie lagodnie przejsc. Tylko potrzeba cierpliwosci i spokoju.

Mixme92

Do┼é─ůczy┼é(a)
22 Maj 2020
Post├│w
1 087
Rozwi─ůzania
0
Ekspert ze mnie zaden ale mam jakies dziwny niepokoj jak czytam " urwac i koniec"...Jakbym slyszala moja babcie ktora twierdzila ze trzeba zostawic w lozeczku i sie wyplacze i nic mu nie bedzie! Jak dla mnie to jest NIELUDZKIE! Ja karmilam mojego syna 14 miesiecy, starsza corke 10 miesiecy...Za kazdym razem odstawienie bylo jakby naturalne tzn mniej karmien, stopniowo. Nie wpadlabym na pomysl zabrania piersi z dnia na dzien. Przeciez takie dziecko niczego nie rozumie oprocz tego ze nagle nie ma czegos co bylo zawsze. Chcesz przestac karmic no to trzeba nastawic sie na jakis okres czasu dla dobra swojego i dziecka. U mnie trwalo to 2 miesiace, co tydzien jedno karmienie mniej, najtrudniej bylo noca ale i to da sie lagodnie przejsc. Tylko potrzeba cierpliwosci i spokoju.
Zgadzam si─Ö.
Ja zaczyna┼éam od odstawiania karmie┼ä poza domem, potem w dzie┼ä, w nocy, na koniec do spania- to jest najtrudniejsze moim zdaniem i my┼Ťl─Ö, ┼╝e posi┼ékowanie si─Ö smoczkiem- je┼Ťli wog├│le- to tylko tu. Wydaje mi si─Ö te┼╝, ┼╝e odstawianie w czasie, kiedy id─ů z─Öby b─Ödzie trudniejsze ni┼╝ kiedy indziej, ale tu akurat bardzo ci─Ö┼╝ko przewidzie─ç ile to potrwa...
Druga sprawa, ┼╝e przy takim post─Öpowaniu laktacja te┼╝ raczej sama b─Ödzie wyhamowywa─ç bo przy odstawieniu na szybko z dnia na dzie┼ä, przy du┼╝ej ilo┼Ťci karmie┼ä to zast├│j niemal murowany jak nie gorzej.