reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak odstawic roczne dziecko od piersi??

Dołączył(a)
26 Marzec 2013
Postów
14
Miasto
Londyn/Rzeszow
Kochane dziewczyny,
Bardzo chce odstawic moja roczna corke od piersi.Mam dosc juz karmienia, corka ciagle mnie gryzie a ostatnio zaczela jeszcze bardziej domagac sie piersi niz kiedykolwiek! 😬
Ona ja traktuje jako pocieszacz oczywiscie, i ciagle jeczy i marudzi by dac jej possac a i ostatnio cos je b.malo, mozliwe,ze na zeby bo wczesniej ladnie jadla, a teraz by tylko ciumala piers caly dzien!! 🙈🤦‍♀️Juz naprawde nie daje rady!
Ponadto moj endokrynolog kazal mi przestac karmic, bo wyniki mam nieciekawe, a jak bylam dzieckiem mialam raka tarczycy, wiec dawna jestem na levothyroxynie.
Jako,ze juz mloda nie jestem(34l)a bardzo bym jeszcze chciala zajsc szybko w kolejna ciaze przez to cale karmienie dostaje szalu!
Dodam,ze probowalam wszystkiego-smoczki,butelki, niekapki- nic to nie dalo, wrzask niesamowity🤦‍♀️Po malu sie poddaje!
Jeszcze zaczelam myslec czy aby nie nauczyc jej ciagnac smoka? Jak byla malutka to nie chciala, ale teraz widze,ze nie zasnie bez mojej piersi, to moze smoczek by pomogl zalatwic choc troche sprawe??
Zastanawialam sie tez nad herbatkami hamujacymi laktacje.Czy jak zaczne to pic a mala bedzie chciala troche possac piers(nie pic) to moze powrocic mleko??
Co uwazacie kobietki?? Jak zakonczyc to karmienie??
 
reklama
Rozwiązanie
Ekspert ze mnie zaden ale mam jakies dziwny niepokoj jak czytam " urwac i koniec"...Jakbym slyszala moja babcie ktora twierdzila ze trzeba zostawic w lozeczku i sie wyplacze i nic mu nie bedzie! Jak dla mnie to jest NIELUDZKIE! Ja karmilam mojego syna 14 miesiecy, starsza corke 10 miesiecy...Za kazdym razem odstawienie bylo jakby naturalne tzn mniej karmien, stopniowo. Nie wpadlabym na pomysl zabrania piersi z dnia na dzien. Przeciez takie dziecko niczego nie rozumie oprocz tego ze nagle nie ma czegos co bylo zawsze. Chcesz przestac karmic no to trzeba nastawic sie na jakis okres czasu dla dobra swojego i dziecka. U mnie trwalo to 2 miesiace, co tydzien jedno karmienie mniej, najtrudniej bylo noca ale i to da sie lagodnie przejsc...
Drogie mamy nadal nie odstawiłam synka od piersi.aktualnie zaczęliśmy 10msc. Co prawda początki były mega łatwe wystarczało mu nocne karmienie, niestety znowu idą mu kolejne zęby i dopomina się zarówno rano jak i wieczorem. Nie pije wiele bo bardziej chodzi o bliskość i zapach piersi.niestety mleka mm nie toleruje za to nabiał wcina ze smakiem. Jestem trochę zniechęcona i co prawda nie goni mnie czas ale jednak do roku bym go chciała odstawić. Czy tak to wygląda, że raz dziecko chce więcej raz mniej?czy mimo płaczu,szlochania należy być nieugiętym? Co radzicie? Dawać pierś na żądanie a być może sam się odstawi?
 
reklama
Do góry