reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć 1.5 roczne dziecko wstawania w nocy

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Witam moja 1.5 roczna córka wstaje w nocy na picie potrafi wstać 2-3 razy i wypić 2 butelki po 150 jakiegoś smakowego picia. Myślałam że budzi się jeść ale nie gdy daje jej mleko to wypluwa i wyje . Próbowałam też wodę ale robi to samo... Jak mogę ją tego od uczyć
 
reklama
Smakowe picie nie jest dobre ponieważ zawiera dużo cukrow. A to wiadomo ze cukier pobudza dziecko. Z starszym synem miałam to samo. Dawałam mu smakowe picie . Ale pediatra mówił że na noc ni powinno się podawać. Może dlatego wstaje?
 
Witam moja 1.5 roczna córka wstaje w nocy na picie potrafi wstać 2-3 razy i wypić 2 butelki po 150 jakiegoś smakowego picia. Myślałam że budzi się jeść ale nie gdy daje jej mleko to wypluwa i wyje . Próbowałam też wodę ale robi to samo... Jak mogę ją tego od uczyć
Smakowe picie? Jakie?
Dla takich dzieciaków to najlepsza jest woda... Jeśli dawałaś i nauczyła się pić słodkie napoje, soki to ciężko będzie dziecko oduczyć i przestawić na wodę.. Ale warto spróbować. Jak polubi wodę to i w nocy wypije. Lepiej żeby wypiła te 2 butelki wody zamiast soku który pewnie jest słodki...
Moja ma też prawie 1,5roku i też się budzi kilka razy w nocy, ale ona dalej kp i budzi się zazwyczaj żeby się napić mleka.
 
Ja tu się nie pytam czy smakowe picie jest dobre czy nie i czemu szkodzi [emoji85] tylko czy da się odluczyc wstawania
Da się, ale niestety nie bez płaczu. Jak chcesz to zrobić stopniowo, to na początek zmniejsz ilość tego picia i powoli coraz bardziej rozcienńczaj aż w końcu dasz wodę. Jak dasz wodę, to dziecko nie będzie miało powodu do wstawania. Rozumiem, że na codzień jesteście bez smoczka. Dobrze byłoby zmienić butelkę że smoczkiem na np. bidon. To też pomoże. Ale z całą pewnością bez płaczu się nie obejdzie. Trzeba go wytrzymać i niestety nie ulec. Jak wytrzymasz to po tygodniu powinno być lepiej. Zastanów się tylko, czy twoje dziecko jest na to gotowe, bo 1,5 roku dla niektórych nocne karmienie, bo cukier to karmienie jest dość istotne kalorycznie. Ja odstawialam smoczek, i butelkę że smoczkiem ok 2 roku życia, ale u mnie problemem nie było picie a ssanie.
A u córeczki 1,5 roku odstawiłam nocne jedzenie o północy, ale znowu dlatego, że odstawilam smoczek, a ona po prostu zrezygnowała sama z jedzenia
 
Ostatnia edycja:
niestety aby coś zmienić trzeba zmienić przyzwyczajenie picia słodkiego w nocy więc bez płaczu tak czy inaczej się nie obejdzie . ewentualnie można podać mleko ..może za którymś razem zachce.
a wodę w dzień pije czy też tylko na słodko? warto zadbać oto aby dziecko przyzwyczaić do smaku wody a wyjdzie to na zdrowie
 
Warto dbac o to, aby dziecko pilo wystarczajaca ilosc plynow w trakcie dnia, wowczas jest szansa, ze bedzie mniej budzic sie w nocy, zeby odrobic "straty":) mojej kuzynki synek nie lubil pic w trakcie dnia i nadrabial w nocy, przez co wieczne budzil swoja mame. Moze to pomoze. Dziewczyny maja racje, slodkie picie szkodzi uzebieniu i dodatkowo pobudza wiec dziecko czesto bedzie sie budzic. Najlepiej nauczyc podawac wode w nocy.
 
Spróbuj rozcieńczać, jak najbardziej to słodkie, a w nocy albo mleko albo wode ,bedzie ciężko, ale jak nie przetrzymasz to się nie skończy, w końcu po którymś razie ,stwierdzi ze na wodę bez sensu sie budzić
 
reklama
Ja tu się nie pytam czy smakowe picie jest dobre czy nie i czemu szkodzi 🙈 tylko czy da się odluczyc wstawania
Rozcieńczać aż do momentu, aż zacznie pić wodę. Wtedy z taką chęcią nie będzie dziecko piło w nocy. A jeśli to nie zadziała to proponować wodę, jeśli nie chce to znaczy, że chodzi tylko o cukier i nie dawać wcale w nocy.
 
Do góry