reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy?

Moja Wiktoria ma już 5 miesięcy i też mam ten sam problem - co jakiś czas się budzi. Na razie przespała dopiero 3 noce. Też muszę spróbować z tym kleikiem :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to powiem Wam że jestem w szoku jak to czytam.. my byliśmy z młodym u nastu pediatrow i każdy nam mówił ze do ok 10-11 miesiąca można nawet dać mleko jeśli dziecko potrzebuje. Mój syn do 7 mca jadł 2 razy. Później raz i tak je do dziś czasem a ma 14 mcy. Nie widzę w tym nic dziwnego. Skoro dziecko wola raz na jakiś czas w tym wieku tzn ze ma deficyt z dnia.
A i z tym przesypianiem nocy. ..matko jedyna wiadomo ze każdy by chciał żeby 3 mocne dziecko spało od 8 do 8..niestety to są dzieci a dzieci mają to siebie ze ich układ nerwowy wciąż dojrzewa do tego potrzeba bliskości, rodziców itd. Niby to wiemy a jednak chcemy wytresować dzieci pod siebie. Moje nie śpi prawie wcale ale to akurat ewenement
 
Ostatnia edycja:
u mnie wygladało to podobnie...jak Mała miala 2-4 tyg, to spala w nocy po 7h bez przerwy i późńiej stopniowo zaczela zmiejszac ilosc godzin, i tak w ciagu dnia potrafila nie jesc np 4-5h, a w nocy wołała jesc góra co 3 godziny, a nawet czesciej...i żadna woda z glukozą nie była w stanie jej oszukać. Probowalam na noc dawac wieksza porcje, ale efekt byl taki sam, budzila sie dokladnie po takim samym czasie, jakby zjadla swoja normalna porcje. Córcia ma teraz 3 miesiace i tydzien i zaczelam jej zageszczac mleko kleikiem, ze wzgledu na obfite ulewanie i teraz je co ok 5h, takze jak ją nakarmie ok 18.30-19, to ok 20 idzie spac, karmie ja znowu ok 23-23.30 i budzi ie na jedzenie ok 4 nad ranem, a potem je ok 9-9.30, takze mam tylko jedno nocne karmienie i jestem niesamowicie szczesliwa, bo na razie nie mam pomyslu jak ja oduczyc w ogole jedzenia w nocy, ale może po prostu jest jeszce za mała...(chociaz jak miala te 3 tygodnie to potrafila przespac bez jedzenia 7-8h :))
 
Do góry