reklama

jak oduczyc dziecko trzymania na rękawach!

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez All-me, 5 Październik 2013.

1. All-me

All-me Fanka BB :)

Jak oduczyc Malucha trzymania na rekach??
    Moja coreczka ma 2 mies i 3 tyg w ciagu dnia,kiedy.nie spi nie potrafi sama posiedziec. Jest ciagly placz...nawet dp lazienki wyjsc nie.moge czy zjesc...chce byc ciagle na rekach. W lezaczku polezy max 5 min ale musze byc obok i ja bujac i zabawiac.
    Brakuje mi juz sily...to samo jest na spacerze jak tylko sie obudzi chce na rece...wszystko na rekach..zasypiac tez na rekach...blagam ratujcie :-(
    Jest wczesniakiem z 35 tyg 9 p.2700 i 49 cm.
    Moze to tez ma wplyw??
    Rozwija sie bardzo ladnie. Wazy 5800.

Ostatnia edycja: 5 Październik 2013
  2. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

spróbuj tej metody doktora Karpa (znajdziesz na internecie), wszyscy bardzo polecają chociaż ja osobiście nie próbowałam jak synek był mały, bo zwyczajnie o tym nie wiedziałam ... poza tym chwilowo odciążyć kręgosłup pomoże ci chusta z pewnością, no i będziesz miała wolne ręce ... spokojnie, na pewno dasz radę, prawie każda z nas to przechodziła :-)

3. reklama
  4. neska210

neska210 [url=http://www.maluchy.p

dokladnie jak wyzej, poza tym czasami nic nie pomaga i trzeba sie "przemeczyc" moze zwyczajnie dzidzia potrzebuje mamy

5. Lenati

Lenati Moderator

Moja była identyczna ;-) i nic nie działało niestety , ale minęło samo gdy zaczęła siadać , raczkować :-) jak nauczyła sie raczkować to już w ogóle mamy mogło nie być .. A teraz znowu zazdrośnik że jak ktoś przydzie etc. to córę mam na kolanach ; )

6. aniag78

aniag78 Fanka BB :)

Kiedyś samo przejdzie :) Dla mojego synka od urodzenia istniały tylko rączki. Do dziś nie zaśnie inaczej niż na rękach. Przetestowałam już chyba wszystkie możliwe sposoby, konsultowałam ze specjalistami i trafiło mi się dziecko, które po prostu do osiemnastych urodzin prawdopodobnie będzie zasypiać na moich rękach:-p
    Jak młody zaczął chodzić i raczkować, skończyło się noszenie, sam mógł dojśc gdzie chciał (baaa nawet tam gdzie mama by go nie zaniosła).
    Możesz spróbować z otulaczem, jednak są dzieci, które ich nienawidzą (chociażby Erik).

7. Jordgubbe

Jordgubbe Fanka BB :)

Ja stosuję metodę Karpa. Działa do dziś! Spowijanie, chusta i suszarka - święta trójca ;-)

8. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

To normalne w tym wieku, poczytaj o rozwoju psychicznym swojego dziecka :) Takie maluszki czuję się u mamy bezpieczne, one nie wiedzą,że w łóżeczku też nic im nie grozi. Im więcej się taką krusznę ma przy sobie,tym większe poczucie jej bezpieczeństwa później, i tym mniej absorbujące będzie w przyszłości :)

9. Nadulina

O! Lepiej bym tego nie ujęła :D

10. reklama
  11. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Chusta może Ci 'uwolnić' ręce. Ale widzę, że się skupiłaś na zmianie natury dziecka więc powodzenia.

12. Nadulina

I jak sytuacja? Pomogło coś?:)

Poleć forum