reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak oduczyc dziecko "wiszenia" na cycu?

Dziewczyny jak u was z tym usypianiem cos sie poprawia? macie jakies nowe pomysly? OLIWIA74? ?
U mnie Przemuś zasypia przy piersi i tak jest cala noc, czesto sie budzi
 
reklama
Dziewczyny jak u was z tym usypianiem cos sie poprawia? macie jakies nowe pomysly? OLIWIA74? ?
U mnie Przemuś zasypia przy piersi i tak jest cala noc, czesto sie budzi

witaj Anulka86 u nas nic lepiej a nawet gorzej niz bylo ,mala pol nocy spi ze mna,tylko co dziwne ze co wieczor ona sama zasypia spi kolo 2 godzin ,a pozniej pobudki co 1,5 godziny ,takze problem nie lezy w tym ze ona zasypia przy cycu,ale czemu ona sie tak budzi nie mam juz pomyslu
 
Witajcie!
Mam problem z moim prawie 3-tygodniowym synkiem. Gdy przystawiam malego do piersi to on zamiast jesc "wisi" na cycku. Chwile possa a potem tylko trzyma piers w buzi albo zasypia i ciezko go dobudzic. Gdy klade go do lozeczka momentalnie sie wybudza i znow placz i szukanie cycka. Przystawiam go i znow zasypia. Czasami potrafi tak nawet 6 razy pod rzad:szok: Probuje go wybudzac przy karmieniu, szczypie w uszko, glaskam po policzku itp ale to nic nie daje, bo gdy sie wybudzi troche possie i znow zasypia. Przez to maly nie moze spac bo ciagle jest glodny. Myslalam, ze moze mam za malo pokarmu i sie nie najada, wiec sprobowalam dokarmiac go sztucznym mlekiem, ale tez nie chce go jesc.
Nie wiem co mam robic...
 
maluszek ewidentnie przyzwyczajony do spania przy cycku:sorry:wiadomo u mamusi najlepiej cieplusio przy cycku i to poczucie bezpieczeństwa, niestety zadziała tutaj tylko konsekwencja najplepiej nie dać mu zasnąć przy piersi i odkładać do łóżeczka jak nie śpi-wiem że to może być problem ale tylko na początku tu jest wątek podobny ale rady ciekawe https://www.babyboom.pl/forum/karmienie-piersia-f21/przy-cycu-co1-1-5h-cala-dobe-32147/
 
Ostatnia edycja:
Witam,
mam mały problem z naszą córą (skończyła już 2 miesiące, trochę się uporaliśmy z nią, ale męczą nas kolki jeszcze - trzeba czekać), ale nie o tym. Mała jest dość specyficzna, nieważne jak je, czy cycek, czy butelka - ale usypia. Spi np. godzinę i znowu jeść itd. Czy da się jakoś małą pobudzić by się najadła jak trzeba i pospała coś więcej, ale no może takie dziecko i tyle :tak:

Macie jakieś na to by dziecko nie usypiało tak szybko przy jedzeniu?!

Pozdrawiam
 
Przy kolkach to normalne że dziecko zasypia przy cycu. Nasz syn miał kolki do 5 miesiąca. Koszmar:( Poczucie ssania uspokaja malucha. Dzieciątko tak naprawdę nie jest głodne tylko potrzebuje bliskość,possania cycusia. My radziliśmy sobie z tym dawając małemu herbatkę do picia lub smoczek. Jak widzieliśmy że mały się denerwuje przy smoczku to wtedy mieliśmy pewność że mały jest głodny.
 
powiem wam, ze moje dziecko cierpi na bezsenność chyba hehe, bo praktycznie w ogole nie spi, no moze w nocy wstaje na jedzenie i spi dalej, ale w ciagu dnia (12-14h) spi moze godzinę?
 
reklama
Rany,dziewczyny... Pewnie już nie zaglądacie na ten wątek - ale ja z jednej strony czuję ulgę,że jednak jest więcej dzieci takich jak moje... Bo już myślałam, że Alunia jest kosmitą :). Dzieci wszystkich moich koleżanek zasypiają same jak aniołki...

Z drugiej strony jestem przerażona tą metodą, już kiedyś próbowałam czegoś podobnego ale serce mi pękało.. No ale wiem, że muszę, bo nie idzie ku dobremu - od miesiaca mała budzi się częściej i coraz wcześniej ląduje w moim łóżku :(
 
Do góry