reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.

Tu mama ssaka, wracam po niecałym miesiącu. Piszę, bo może ktoś będzie ciekawy, a może w przyszłości da nadzieję jakiejś mamie.
Minęła 3 noc naszego eksperymentu, przypominam - nocne karmienie butelką co 2 h z zegarkiem w ręku, krecenie się, wiercenie, płacz, marudzenie w nocy. Cały czas ktoś musiał czuwać i praktycznie cała noc to usypianie, bujanie, kołysanie, śpiewanie. Od niedawna jest jeszcze gorzej, w złości znów padły słowa z moich ust "od jutra koniec z mlekiem w nocy", ale tym razem wyjątkowo - tak też się stało.
Myślałam że będzie dużo gorzej, że będzie ryk całą noc, nie będzie spał itp otóż...
1 noc - zamiast mleka woda, krecenie się, pobudki jak zwykle, płakał ale nie więcej niż zwykle. Spał równie słabo jak co noc, czyli nie ma tragedii, jesteśmy przyzwyczajeni. Po pierwszej nocy byłam zadowolona, że tak dzielnie zniósł noc.
2 noc - dokładnie to samo co pierwszej nocy. Bujalismy, usypialismy razem żeby przypadkiem nikt się nie złamał. Pobudki również jak zawsze.
3 noc - i tu być może nastąpił przełom - wstawaliśmy do syna tylko 3 razy! Napił się wody, zamarudził, my go cyk szybko na brzuszek i masowanie po pleckach (tak go usypiamy) 5 min i śpi :) błagam jakąś nadludzką siłę, żeby tak wyglądała każda noc 🙏 oczywiście wstaje o 4 rano. Mam nadzieję że to nie jest zbieg okoliczności, ani jednorazowa akcja.

Dziękuję wam dziewczyny, za radę. Myślałam że nie podołamy temu wyzwaniu, a tu proszę.
 
reklama
Również gratulacje! U na sną tym polu również dużo się zmieniło, bo syn sam zaczął preferować swoje łóżeczko, tak to był zakochany w swoim nosidelku... Być może zrobiło mu się tam za ciasno.

Przy następnym dziecku byłabym cwansza w wielu kwestiach, między innymi w tym nocym karmieniu. Nie dałabym się dużo wcześniej :)
 
Super ze sie udalo. Trzymam kciuki zeby juz bylo tylko lepiej. Nie zalamuj sie jesli kilka razy wroci problem ktorejs nocy, trwaj przy tym co robisz, pojedyncze nocki z placzem i pobudkami jeszcze sie mogą pojawic ale najgorsze juz za Wami mysle:)
 
Do góry