reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
reklama
scarlet, u nas przy takim kryzysie nocnikowym sprawdziło się siusianie na stojąco do plastikowego kubeczka. Taka zmiana spodobała się Przemkowi i chętnie siusiał do kubeczka. Po kilku dniach znowu zaczął robić siusiu do nocnika.
A u nas od miesiąca nie ma pieluchy na noc. Co kilka dni jest wpadka, ale jest już sporo suchych nocy. Czasami przesypia całą, a czasami budzi się w nocy na siusiu. Nocnik stoi obok łóżeczka i ma przygotowaną piżamkę i pościel na zmianę, żeby nie szukać wszystkiego w nocy.
 
No, ale mi teraz w majty robi. Tzn, woła "sisi", ale nie chce na nocnik siadać.

Moja przyjaciółka zawsze wrzucała coś do środka, chociażby zabawki z tych jajeczek czekoladowych "Kinder" (chyba tak to się nazywa :dry: ) a jej synek starał się w to trafić :-D Z tego co opowiadała miał niezłą radochę :happy: i bardzo szybko przestał sie bać :tak: Poza tym ciesz się, że chociaż synek Cię informuje bo ja nawet jak Jacek miał 5 lat musiałam się domyślać bo za nic w świecie nie miał ochoty mi o tym powiedzieć :crazy:
 
scarlet, u nas przy takim kryzysie nocnikowym sprawdziło się siusianie na stojąco do plastikowego kubeczka. Taka zmiana spodobała się Przemkowi i chętnie siusiał do kubeczka. Po kilku dniach znowu zaczął robić siusiu do nocnika.
A u nas od miesiąca nie ma pieluchy na noc. Co kilka dni jest wpadka, ale jest już sporo suchych nocy. Czasami przesypia całą, a czasami budzi się w nocy na siusiu. Nocnik stoi obok łóżeczka i ma przygotowaną piżamkę i pościel na zmianę, żeby nie szukać wszystkiego w nocy.

Dzięki za rade. A jak wysadzacie na dworzu? Ja trzywam małego, bo na stojąco się boje, że się posiusia.
 
Dzięki dziewczyny.
Dziś już była kupka do nocnika.Ogromna :szok::szok::-D:-D
Ja pod żadnym pozorem nie zakładałam pampersa.Nawet jak kupke trzeba było zeskrobywać z majtek :sorry2:
Dziś mu się zdażyło raz siku w majtki,ale się zapomniał w zabawie.

Scarlet Twoj Olo jest jeszcze malutki.Może za jakiś czas?

Palemka no to faktycznie miałaś ciężki okaz :sorry2:

Ale ja jestem zdania,że jeszcze nie widziałam 30 latka z pampersem.Tak więc wszystkie dzieci się nauczą.Prędzej czy później :rofl2:
 
Witajcie,
my się pożegnaliśmy z pieluchami 23 kwietnia br. i to z dnia na dzień, zabrałam i już :-)
Wcześniej Szymon już dość długo wołał siku, ale czasem zrobił na nocnik, a czasem w pieluchę. W końcu powiedziałam dość i do tej pory właściwie bez wpadki (zdarzyło się na podwórku przy zabawie) i z wołaniem siku w nocy.
Teraz jesteśmy na etapie robienia siku nawet w obcych miejscach i na obcych toaletach, a wytrzymuje od chwili zawołania nawet kilka minut jeśli trzeba.

U nas sposób na siadanie na nocniczku był taki, jak tu opisałam:
https://www.babyboom.pl/forum/drugi...f17/poradnik-prosze-o-pomoc-16551/index2.html

Działa skutecznie do dziś, a znaczki są nieprzerwanie super frajdą! Tak więc polecam spróbować!
 
U nas tez juz mozna powiedziec, ze jest sukces prawie na calej linii:tak:;-) Erik lata juz calkowicie bez pieluchy od 5 tygodni,a od dwoch tygodni nie zakladamy mu jej rowniez na noc i co? I jeszcze nie zrobil "niespodzianki" do lozeczka:tak::-) Zawsze przed spaniem siada jeszcze na sedesie i robi siusiu, rano rowniez, a w miedzy czasie czesto wola, ze mu sie chce. Mowie "czesto", bo czasami jeszcze zdarzaja mu sie wpadki, wprawdzie rzadko, ale jeszcze sie zdarzaja - na szczescie tylko z "siusiu":tak:;-). Na spacery bierzemy ze soba tylko ubranko na zmiane, juz mu sie udalo zrobic raz pod drzewkiem:tak:. Sadze, ze do konca czerwca bedzie juz "bezwpadkowy":tak::-D
 
Witam
Mam do Was pytanie, czy korzystałyście może z pieluch treningowych huggies do nauki samodzielnego siusiania/nocnikowania? Ciekawia mnie Wasze opinie, czy rzeczywiście takie pieluszki sprawdziły się u Waszych pociech? Są 3 rozmiary, najmniejszy od 9 - 15 kg, hm... czy to aby nie za wcześnie na naukę?

5029053507484_z.jpg


5029053507477_z.jpg
 
reklama
hejka :happy: nasza Karolinka pożegnała się z pieluszką 10 maja, czyli jak skończyła 23 miesiące, poszło bardzo łatwo, po prostu zdjęłam jej pieluszkę i cierpliwie tłumaczyłam żeby wołała jak chce siusiu albo kupkę, poskutkowało już pierwszego dnia i tak już jest do dzisiaj

Niestety zupełnie nie wiem jak pozbyć się tej pieluszki w nocy :baffled:, mała wypija na noc całą butlę mleka, tak więc rano pieluszka jest pełna
 
Do góry